Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[ÖNEMLİ] FiveM, ESX'i BLOCKLADI.

• Konbuyu başlatan Ruqen
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 1K

Ruqen

Bruh
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Discord
Ruqens#7557
Merhabalar, bu önemli olaydan hepinizi haberdar etmek istedim.

OLAY NE?

ESX (es_extended) iceline-hosting adlı hosting firmasından sponsorluk aldıktan sonra, zaten ESX'e karşı sinirli olan FiveM, ESX'i FiveM'in ToS (Terms of Service)'ye karşı olduğunu belirtti ve ardından ise FiveM şöyle bir güncelleme getirdi:

Yani bu şu demek, son artifact'i kullanan hiçbir sunucu ESX'i kullanamayacak. Taa ki ESX, iceline-hosting ile olan sponsorluğunu durdurana kadar. O zamana kadar artifacti sakın güncellemeyin. Bu commitin altına ElPumpo gerçekten ciddi ve ofansif yorumlar da yaptı. (Bu paylaştığım sadece bir tanesi, alıntıladığım github linkine giderek tartışmanın tamamını okuyabilisriniz.)

Çeviri: "Siz pislikler bu satırı silebilirsiniz, çünkü biz tahmin edebileceğiniz gibi ToS'unuzu takip etmeyeceğiz."
8189

Bunun üzerine ElPumpo ile FiveM yetkilisi Disquise arasında tartışma çıktı, düşüncem ESX'in sponsorluğu bitse bile bu olay biraz daha devam edecek... ElPumpo bu olayın bypassını discordunda anlattı.

Because of our recent sponsorship with iceline hosting fivem has decided to block the core project from running on servers since the latest artifact version. With no prior notice fivem think we somehow have to comply to their tos. The answer from us is that we don't have to comply to their shitty terms of service - ever. They have no authority of what esx does and does not. HOW TO BYPASS If you are having that problem it's very easy to bypass by simply renaming es_extended/locales/en.lua to something else, don't forget to update your resource manifest.

Yapmanız gereken şey, locales/en.lua'nın ismini eng.lua yapmak ve __resource.lua'da en.lua yazan yeri eng.lua olarak değiştirmek. Güncellemeleri sürekli buradan paylaşacağım....

DF
Son düzenleme:
Klasik fivem . Geçmiş olsun. Bide birşey sorucam bu fxmanifest olayı ne oldu? 2 veya 3 ay önce eğer değiştirmezseniz kaç hafta sonra scriptler çalişmicak filan diyorlardı... neyse çok uzattım

DF
Klasik fivem . Geçmiş olsun. Bide birşey sorucam bu fxmanifest olayı ne oldu? 2 veya 3 ay önce eğer değiştirmezseniz kaç hafta sonra scriptler çalişmicak filan diyorlardı... neyse çok uzattım
Bir bilgi verilmedi :/

DF
Ne diye değişecez anlamadım hocam?

DF
Extended içinde böyle bir satır yok çok ilginç arattım script içinde yok

DF
Bigilendirdiğin için teşekkürler.Peki bu extended eksikliğini nasıl gidereceğiz?

DF
Yani güncel artifactı kullanabiliriz artık sorun yok

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!