Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Mechanic mesleğini çoğaltma

Tunahan32

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
fivemturk.com
Discord
Limonsuz Soda#8328
Merhaba iyi günler ben kullandığım f3 menüde sadece mechanic permine sahipler mekanik işlemleri yapabiliyor bunu mechanic1 mechanic2 3 de yapabilsin istiyorum . kod bu
{
id = "judge-actions",
displayName = "Mekanik Menüsü",
icon = "#mechanic",
enableMenu = function()
local ped = PlayerPedId()
PlayerData = ESX.GetPlayerData()

if PlayerData.job.name == "mechanic" and not fuck then
return (not isDead and not IsPedInAnyVehicle(PlayerPedId(), false))
end
end,
subMenus = { "mechanic:hijack", "mechanic:clean", "mechanic:impound", "mechanic:repair"}
},

burada if PlayerData.job.name == "mechanic" and not fuck then yazan yerde "mechanic" e nasıl ekleme yapabilirim "mechanic", "mechanic1" şeklinde vesayre denedim olmadı daha fazla oradaki o mesleği nasıl çoğalta bilirim

DF
öyle biliyorum fakat ben mechanic de kalsın istiyorum ben üstüne mec1 mec3 4 felande eklensin istiyorum
if (PlayerData.job.name == "mechanic" or PlayerData.job.name == "mechanic1" or PlayerData.job.name == "mechanic3") and not fuck then

Bu sekilde birden fazla job u kontrol ettirip ayni yeri 3 kere kopyalamadan ( EymeNNNN EymeNNNN ) çalistirabilirsin ..
Kodu açiklamak gerekirse:

eger (meslekismi == mechanic veya meslekismi == mekanik1 veya meslekismi == mekanik3) ve fuck degil ise o zaman .....
Yani kodlamada tirnak içine aldiklarindan herhangi biri ( or / veya ibaresi) true ise o zaman tirnak içindeki true olur ve daha sonra and e geçerek digeri de dogrumu diye kontrol eder.

DF
if (PlayerData.job.name == "mechanic" or PlayerData.job.name == "mechanic1" or PlayerData.job.name == "mechanic3") and not fuck then

Bu sekilde birden fazla job u kontrol ettirip ayni yeri 3 kere kopyalamadan ( EymeNNNN EymeNNNN ) çalistirabilirsin ..

eger (meslekismi == mechanic veya meslekismi == mekanik1 veya meslekismi == mekanik3) ve fuck degil ise o zaman .....
Yani kodlamada tirnak içine aldiklarindan herhangi biri ( or / veya ibaresi) true ise o zaman tirnak içindeki true olur ve daha sonra and e geçerek digeri de dogrumu diye kontrol eder.
Bu bilgi için teşekkürler, ben de öğrenmiş oldum bu halini..

DF

çok sağol böyle yapayım daha az yer kaplasın eyw

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!