Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

LifeZone neden kapatıldı? İfşa içeride.

Kaves

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar arkadaşlar, foruma geri dönüş şerefinin üzerine ifşa yapmasam olmazdı. Öncelikle bir çoğunuzun bildiği üzere LifeZone adında bir türeme zombi sunucu var idi 1 hafta önceye kadar. Bu zombi sunucusu bir anda açıklama yapılmadan kapatıldı bunun sebeplerini kanıtlarıyla beraber ifşalıyorum. Bu sunucunun developer kadrosu Cylex, Fizzfau ve nitroS. Bunlar geçen sene şubat ayında zombi sunucularının çok büyümesiyle beraber bir projeye giriyorlar. Front-End kısmını nitroS Back-End kısmınıda Cylex ve Fizzfau yapacak şekilde başlıyorlar. Geçtiğimiz Kasım ayında ise sunucularını açıyorlar. Bunların sunucusunu ilk gördüğümde tasarımsal açıdan hoş bulmuştum ama sonuç olarak kötü şeyler çıkacağını biliyordum. Sunucularını açıktan sonra elime bir dump ulaştı ve kodlarını incelemek istedim. İncelediğim sırada bir çok yerde FiveM'in en büyük topluluklarından olan GLife sunucusunun ve bizim AREA 51 sunucusunun kodlarına rastladım. Bu duruma karşı olarak da bunları ifşalamaya karar verdim. Discordlarına bu ss leri paylaştığım sırada direk ssleri sildiler ve chati kapattılar. Ardından bir gece sunucuyu bakıma alarak sabah kadar bu kodları temizlemek ile uğraştılar. Bende bu sırada kanıt ve dosyalarla beraber bunları reportladım. Report atmamdan 1 ay sonra ise telif hakları ihlali sebebi ile sunucuları kalıcı olarak kapatıldı. Telif hakkını atan kişi ise Pichotm. Şuan oyuncularına gerçekleri söylemeyecek kadar düşük seviyeliler ve hala bir umut olduğunu düşünerek FiveM'e yalvarıyorlar. Cylex, Fizzfau gibi iki yüzülü insanlar bu piyasanın eskilerinden olmalarına rağmen kendilerine hiç bir şey katamamış insanlardır. Bazılarınız bu kişilerin çok bilgili ve iyi olduğunu düşünmektedir. Birazdan sizlere paylaşacağım görseller sonrasında ne kadar kötü kod yazdıklarını ve insanların emeklerine nasıl göz dikdiklerini sizlere göstereceğim.

Bu kanıt'da Glife ait meta dosyaları ve timerbar kodlarını görmektesiniz. (5 Kasım'a ait bir dump)

Timer barlar :

Meta dosyaları :

Bu kanıtlarda ise bizim sunucumuz olan AREA 51'e ait kodları görmektesiniz (Bizim kodlarımız Haziran ayına ait.)

Collision kodları :

Combat mod kodları :

Bizim kodlarımız : -

Telif yediklerinin kanıtı :

Bu ise oyuncularına söyledikleri yalan :

Sunucuya girmeye çalıştığınızda çıkan uyarı :

Bir çok insan bu sunucuya para yatırmıştı. Hepsi mağdur durumda.

Kendileri şuan oyuncularına dürüst olamıyorlar. Hala "sebepsiz telif yedik ve haklıyız #freelifezone" gibi cümleler kurarak oyuncularını örgütlüyor ve FiveM yetkililerinin twitter hesaplarına baskın attırıyorlar. Kısacası eski olmalarına rağmen kendilerine bir şey katamayan bu kişilere itham etmeyiniz. Yüzleşecek yüzleri var ise buyursunlar yüzeleşeylim. 2 sene önce girmiş olduğum bu platformda başlangıçta bir çok insandan yardım aldım bunlardan biriside Cylex idi. Yardımın büyüğü küçüğü olmaz ve bu küçümsenecek bir durum değildir. Kendisinin savunma yapabileceği bir tarafı olmadığı için sağda solda ondan zamanında istediğim yardımı ifşa olarak paylaşıyormuş :D ifşa öyle değil böyle olur. Şimdi o telif yiyen sunucunu alıp FiveM'e yalvarmaya devam edebilirsiniz. Hepinize iyi forumlar.

Son düzenleme:
konu cok uzun bi kisaltsana reis merak ettim clickbait yapmissin *okudum fotolar kisaymis

Son düzenleme:
Emek hırsızlarına göz açtırmayacaksın. Bunlar insanlara iyi gözüküp arka planda emekleri çalmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Yüzleri var ise gelsinler konuda tartışalım.
Ben bu insanları böyle tanımazdım cidden garip beni en çok tilt eden kısım zamanında ilk başladığın zamanlarda sana yardım edip şimdi bunu maharetmiş gibi övünmesi oldu ?

hala oyuncularına yalan söylüyorlar :D inkar ediyorlar durumu

Eğer dediğiniz gibi bir durum var ise ki aksi gözükmüyor. Yazıklar olsun ne diyelim arkadaşlar. Ben de dahil bir çok oyuncunun gerek maddi gerek manevi hakkına girdiler. Üzücü bir durum.

Son düzenleme:
Eğer dediğiniz gibi bir durum var ise ki aksi gözükmüyor. Yazıklar olsun ne diyelim arkadaşlar. Ben de dahil bir çok oyuncunun gerek maddi gerek manevi hakkına girdiler. Üzücü bir durum.
Kanıtlar ortada ve aksine bir kanıt hala gelmedi. Gelirse buyursun gelsin tartışalım. Hala oyuncularına gerçeği söylemiyorlar kitleyi kaybetmemek için :D

cylex_yanmeslek zamanın goldlarından öyle deme ?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!