Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Launcher Dışı Tüm Girişleri Engelleme

zeombie

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Selamlar dostlar, ben ufak çaplı bir launcher geliştirdim fakat oyuna launcher harici girişi engelleyemedim. c# da bu durumu nasıl yapabilirim yardım edebilecek var mı?

DF
Mantığını anlatmak dışında yardımcı olamayacağım arkadaşlar. Geliştirdiğiniz proje hangi dildeyse bir api oluşturmanız gerek. Server tarafından tetiklenen script ile o kişinin ip'sini sorgulayıp launcher açık mı değil mi diye bakıp oyuna alabilirsiniz.

DF
Nasıl yapılacağını bulduysan bana da söyler misin?
Aynen buldum launcherden bağlan tuşuna basınca kişinin ip sini özel database gönderiyor oyun girişinde ip varmı yokmu diye bakıyor varsa alıyor.
Launcher kapanınca fivemde kapanıyor ve databaseden ip yi siliyor
Launhcer açıkken cheat engine cmd ve görev yöneticisini engelliyor hile korumsı için
internet gidince launcher fivemi kapatıyor bir kaç bugu engellemek için

DF
Mantığını anlatmak dışında yardımcı olamayacağım arkadaşlar. Geliştirdiğiniz proje hangi dildeyse bir api oluşturmanız gerek. Server tarafından tetiklenen script ile o kişinin ip'sini sorgulayıp launcher açık mı değil mi diye bakıp oyuna alabilirsiniz.
Hocam sadece discord id yada steam id çektiremedim bunun bir yolu varmıdır acaba

DF
Aynen buldum launcherden bağlan tuşuna basınca kişinin ip sini özel database gönderiyor oyun girişinde ip varmı yokmu diye bakıyor varsa alıyor.
Launcher kapanınca fivemde kapanıyor ve databaseden ip yi siliyor
Launhcer açıkken cheat engine cmd ve görev yöneticisini engelliyor hile korumsı için
internet gidince launcher fivemi kapatıyor bir kaç bugu engellemek için
Bu durumda Launcher'ı açıp aynı ağdaki farklı bilgisayardan giriş yapabilirler. Ya da Launcher açıkken görev yöneticisi ile işlemi sonlandırırlarsa kapatılırken yapılacak işlemler gerçekleşemez ve veritabanında IP sonsuza dek kalır.

DF
Bu durumda Launcher'ı açıp aynı ağdaki farklı bilgisayardan giriş yapabilirler. Ya da Launcher açıkken görev yöneticisi ile işlemi sonlandırırlarsa kapatılırken yapılacak işlemler gerçekleşemez ve veritabanında IP sonsuza dek kalır.
Hayır her giriş yaptığında o ipyi direk siliyor databaseden ayrıca görev yöneticisi cmd engelli ve ek bir gizli uygulama launcher açıkmı kapalımı diye kontrol ediyor kapandığını görünce işlemleri yapıyor

DF
Hayır her giriş yaptığında o ipyi direk siliyor databaseden ayrıca görev yöneticisi cmd engelli ve ek bir gizli uygulama launcher açıkmı kapalımı diye kontrol ediyor kapandığını görünce işlemleri yapıyor
ve launcher de o gizli uygulama açıkmı kapalımı diye kontrol ediyor

DF
nasıl yaptıgını bizimlede daha detaylı bir şekilde paylaşma şansın varmı acaba .?

DF
Tam anlamıyla bitirince kaynak kodlarını github'tan paylaşabilirim. Yada satış yapabilirim 1500 satır kod var henüz karar vermedim
1500 satır gerekirecek bir durum yok gibi duruyor .
Launcher dışındaki girişleri engellemek için ;
adresindeki "JoinAPİ" 'yi inceleyebilirsin . Mantığıda şöyle işlemektedir , launcher web adrese bir değer gönderiyor
konsol bu değer yanıtını verirse launcherden yani programdan bağlanmış oluyor vermezse oyuncu oyundan kickliyor .
* En son incelediğimde ufak tefek hatalar vardı gerektiği taktirde incelersen 1500 satırlık bir kod olmadığı anlaşılacaktır .
Kolay gelsin

DF
adresindeki "JoinAPİ" 'yi inceleyebilirsin . Mantığıda şöyle işlemektedir , launcher web adrese bir değer gönderiyor
konsol bu değer yanıtını verirse launcherden yani programdan bağlanmış oluyor vermezse oyuncu oyundan kickliyor .
* En son incelediğimde ufak tefek hatalar vardı gerektiği taktirde incelersen 1500 satırlık bir kod olmadığı anlaşılacaktır .
Kolay gelsin
peki hangi web adresinden alıyor o değeri?

DF
Kolay gelsin
1500 satır olan kod launcher kontrol kodu değil zaten başka bir sürü şey var. Kontrolü api mysql ile yaptım biraz geç cevap verdim ama :D

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!