Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Script Karakter Oluşturulduğunda Üzerine Otomatik İtem Verilmesi

den1zwu

Üye
FT Kullanıcı
Discord
den1z#0666
Merhabalar FivemTurk Kullanıcıları.

Konu ismindede gördüğünüz gibi bir kişi karakterini oluşturduğunda otomatik olarak üzerinde kimlik ve sürücü belgesi itemleri olmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Ek İletişim : den1z#0666

kullandığın identity sisteminin spawn kısmına kendi envanterinin item verme triggerını ekle

Kascharractersde olması bana biraz mantıksız geldi çünkü her oyuna girişinde vermiş oluyor oraya eklersek. Ben sadece ilk girişte vermesini istiyorum.

Edit : ben den1zwu telefon hesabındayım

En basitinden aklıma ilk geleni söyliyeyim esx_identity'de kayıt sonrası bir server event triggerlayabilirsin
Aşağıdaki örnekten yola çık istersen
31811

Kodun sadece client tarafını yazdım server tarafını kendin yazıp tetiklemen lazım

O triggerin neden çalışmayacağını söyler misin :D

Kendisinde öyle birşey mevcut değildir bence

En basitinden aklıma ilk geleni söyliyeyim esx_identity'de kayıt sonrası bir server event triggerlayabilirsin
Aşağıdaki örnekten yola çık istersen

Ekli dosyayı görüntüle 31811

Karakter oluşturma ekranın server tarafına şunları ekle

RegisterServerEvent("esx_identity:baslangicItemi")
AddEventHandler("esx_identity:baslangicItemi", function()
local src = source
local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(src)
if xPlayer.canCarryItem(ItemName, count) then -- Itemname = item ismi count = miktarı
xPlayer.addInventoryItem(ItemName, count) -- Itemname = item ismi count = miktarı
end
end)

ItemName kendine vermek istediğin Item count'da miktarı onları değiştir.

Serverde trigger olmadığı için çalışmayacağını söylüyorsa bişey diyemem de metodun çalışmayacağını düşündü sandım
Bu arada oyuna ilk başladığında canCarryItem kontrolu yapmasına gerek yok zaten envanteri boş olacak birde belki disc kullanıyordur

Serverde trigger olmadığı için çalışmayacağını söylüyorsa bişey diyemem de metodun çalışmayacağını düşündü sandım
Bu arada oyuna ilk başladığında canCarryItem kontrolu yapmasına gerek yok zaten envanteri boş olacak birde belki disc kullanıyordur
Alışkanlık olmuş :D herneyse cevap için teşekkürler...

Kodun sadece client tarafını yazdım server tarafını kendin yazıp tetiklemen lazım

O triggerin neden çalışmayacağını söyler misin :D
başlangıç itemi diye bir trigger açarak olmaz çünkü. Envanterin item ekleme triggerını eklemeli.

Dostum ne diyorsun envanterin item ekleme triggeri ne :D
Client side için attığım triggerin server sidenı kendisi yazarsa çalışır attığım triggerin neyi bozukmuş :D
kod bloğunu tamamlayıp bile atmadım sadece kod bloğunu nereye koyacağıyla ilgili örnek verdim

Son düzenleme:
disc kullanıyorum

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!