Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Joblar konusu hakkında sorularım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dierals

Üye
FT Kullanıcı
1. Mechanic job ekledim bir tane fakat haritadaki noktaya gidiyorum(garage noktasina yani) mechanic job yetkimde var. Saçma sapan 2 tane sarı alan var buradan cekici alabiliyorsunuz. Diğerini anlamadım. Her neyse f6 basınca araci tamir etme vs var fakat. Asıl sormak istediğim rp sunucularında mekanikler tamirden cok modifiye yapiyor ve bunu garajin belli bir kisminda yapıyor. Bunun için belli bir script falan mı gerekli?

2. Olarak scoreboard yani bildiğiniz z basınca kişilerin çıkması bunuda yukledim gerekli yere. Ama sanırım bunun ya tuşu değişik ya da çalışmıyor..

(Not öncesinde yön tuşlarindan yukari tuşuna bastığımda yeşil standart scoreboard çıkıyordu o da kayboldu)

3. Düzgun polis jobu var mı? Yani ekledim de garip bir şey oldu

4. Ambulancejob bunu ekledim bu sanki daha gelişmiş gibi araç çıkarma simgeleri falan var. Ama sanırım *E* basınca bir şey olmuyor. *G* sinyal atıyor. O da gelmiyor belki telefon olmadığından son olarak o da eksik.

Bir de los santos garage yanindaki ems yi bulamadım.

5. Vehicleshop yüklü ama araba satın alma yerine gidiyorum. Hiç menü vs yok

Joblarin dışında da soru sordum kusura bakmayın.

Son düzenleme:
  • esx_mechanicjob
Oyuncu yönetimi (faturalandırma ve patron işlemleri) sağlaması için ekstra 2 adet daha script indirmemiz gerekiyor. Her şeyden önce bunları kurmamız gerekecek.
İndirdikten kurulumu da anlatayım
  • esx_society Kurulumu
esx_society kurmadan önce gerekli 2 scriptleri daha kurmamız gerekiyor
  • cron Kurulumu
-İndirdiğiniz dosyayı sunucu eklentilerinin bulunduğu klasöre atın
- server.cfg'ye ekleme yapyın
Kod:
start cron

--- cron eklentisini kurduğunuza göre esx_addonaccount eklentisini de kuralım ---
  • esx_addonaccount Kurulum
Eklentiyi sunucu eklentilerinin bulunduğu klasöre atın, ardından esx_addonaccount.sql dosyasını databasenize okutun ve server.cfg'ye ekleme yapın;
Kod:
start esx_addonaccount

Ekleme: esx_addonaccount kurduğunuza göre yanına esx_addoninventory kurmanızı da tavsiye ederim. Onun kurulumunu anlatayım
Eklentiyi sunucu eklentilerinin bulunduğu klasöre atın, ardından esx_addoninventory.sql dosyasını databasenize okutun ve server.cfg'ye ekleme yapın;
Kod:
start esx_addoninventory

Son olarak esx_billing kuralım;
  • esx_billing Kurulum
Eklentiyi sunucu eklentilerinin bulunduğu klasöre atın, ardından esx_billing.sql dosyasını databasenize okutun ve server.cfg'ye ekleme yapın;
Kod:
start esx_billing
  • esx_society Kurulum
Eklentiyi sunucu eklentilerinin bulunduğu klasöre atın, ardından esx_society.sql dosyasını databasenize okutun ve server.cfg'ye ekleme yapın;
Kod:
start esx_society

-> esx_mechanicjob için gerekli her şeyi kurduğumuza göre artık esx_mechanicjob kurabiliriz
  • esx_mechanicjob Kurulum
Scripti github'tan indirmekle başlayalım ->

Eklentiyi sunucu eklentilerinin bulunduğu klasörün içine atın ardından esx_mechanicjob.sql dosyasını databasenize okutun ve server.cfg'ye ekleme yapın;

Kod:
start esx_mechanicjob

NOT: Eğer oyuncu yönetimini istiyorsanız, config.lua'da Config.EnablePlayerManagement öğesini true olarak değiştirmeniz gerekecek!

Bu dedikleriniz var zaten şuan anlamadığım mechanic jobunda detaylı modifiye olayını nasıl halledeceğim.

şu yani mechanikler bunu nasıl kullanacak ?

1. Esx_Lscustom kurarsanız dediğiniz şey olur
2. Siz direkt esx_scoreboars yazıp insirmişsinizdir zaten o adamın paylaştığı çalışmıyor çalışan stabil scoreboard indirin.
3. Düzgün derken güncelini indirmişsinizdir satın almalı araçlar var ama eski sürümünü indirirseniz düzelir
4.sorunu anlamadım
5. Güncel vehicleshop da mesleğe çevrildi configde bir kodu var enabled diye başlıyor true yi falseye çevirirseniz çalışır.

Konu yeterince aktif olmadığından dolayı tarafımca kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!