Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Hangi hostingi kullanıyorsunuz

oceanı çok duymaya başladım fiyattan dolayı mı performansdan dolayı mı bu kadar popüler oldu la

siberup best 8 aydır aynı makineyi kullanıyorum kaliteli HasanEmir HasanEmir kardeşim yapıyo bu sporu

oceanı çok duymaya başladım fiyattan dolayı mı performansdan dolayı mı bu kadar popüler oldu la
adamlar kaç yıldır piyasada duymaman onların sorunu değil hem ucuz hem kaliteli onların vds ile 5 tane sw açtım hepsindede cok saglamdı

Paylaşımlı sunucu arıyorsan bahsi geçen hostinglerin hepsinden alabilirsiniz hepsi paylaşımlı sunucu sağlıyor (Fiziksel kiralamadığın sürece)

Paylaşımsız sunucu arıyorsan hizmet verebilecek gerekli donanımı olan tek firma biziz (En azından yukarıda sayılan firmalar arasında (Gamingvds'i bilmediğim için yorum yapamayacağımo yüzden onu hariç tutuyorum))

Hızlı cevap & Dönüş arıyorsan 7/24 vardiyalı sistemde çalışan tek biz varız diye biliyorum. Başka firmalarda aynı konsepte çalışıyorlarsa konu altına yorum düşersiniz.

Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için yorum attım. Son 365 Gündür 2 defa total bir blackout yaşattık. Birinde klima arızası nedeniyle diğeri ise planlı donanım değişikliğinden ötürüdür. Dip not: 1Yıl boyunca

Fiyat & Performans konusuna değinirsek şu şekilde bir matematik yapabiliriz.

Bir fiziksel sunucunuz var. Özelliği intel i9 10850k - 64 GB RAM - 2 TB Disk (Gerçek bir firmanın hikayesi) içine tam 48 tane sunucu koymuş ekran açtığında gösterdi.
Her birini 100 TL 'den verdiğini hesaplarsak 4.800 TL +kdv o fizikselin tüm giderlerini çıkartır ve kenara kâr bırakır. Birde paylaşımsız vereni düşünelim bu cihazın içine sadece 6x10 gb ram 1x4 gb ram koyabilir 4.800 TL kârı yakalayabilmesi için her birine 600-700 bandından vermesi gerekecektir. Yani aradığınız hizmete bağlı tamamiyle bir test sunucusu alacaksanız bu paylaşımlı olan firmalardan alabilirsiniz.

Bir performans hizmeti alacaksanız ise müşterilerimizden geri dönüş alabilirsiniz TOP 30 'un 20 'sine biz hizmet veriyoruz. (Ücretsiz yedekleme ve ts3'de cabası :D)

Yaklaşık 3 yıldır datafex ile çalışıyorum.
3 yıl önce GXRP isimli sunucum vardı o zamandan beri hizmet alıyorum.

MDRP 1 yıldır
MDFRP 7 aydır
kesintisiz olarak datafex ile çalışıyoruz. Bizimle bağlantısı olan veya sunucu açan herkese de önerdik hiç kimsenin bu konuyla ilgili bir şikayeti yok. Gözü kapalı datafexten hizmet alabilirsin

Paylaşımlı sunucu arıyorsan bahsi geçen hostinglerin hepsinden alabilirsiniz hepsi paylaşımlı sunucu sağlıyor (Fiziksel kiralamadığın sürece)

Paylaşımsız sunucu arıyorsan hizmet verebilecek gerekli donanımı olan tek firma biziz (En azından yukarıda sayılan firmalar arasında (Gamingvds'i bilmediğim için yorum yapamayacağımo yüzden onu hariç tutuyorum))

Hızlı cevap & Dönüş arıyorsan 7/24 vardiyalı sistemde çalışan tek biz varız diye biliyorum. Başka firmalarda aynı konsepte çalışıyorlarsa konu altına yorum düşersiniz.

Bilgi kirliliğinin önüne geçmek için yorum attım. Son 365 Gündür 2 defa total bir blackout yaşattık. Birinde klima arızası nedeniyle diğeri ise planlı donanım değişikliğinden ötürüdür. Dip not: 1Yıl boyunca

Fiyat & Performans konusuna değinirsek şu şekilde bir matematik yapabiliriz.

Bir fiziksel sunucunuz var. Özelliği intel i9 10850k - 64 GB RAM - 2 TB Disk (Gerçek bir firmanın hikayesi) içine tam 48 tane sunucu koymuş ekran açtığında gösterdi.
Her birini 100 TL 'den verdiğini hesaplarsak 4.800 TL +kdv o fizikselin tüm giderlerini çıkartır ve kenara kâr bırakır. Birde paylaşımsız vereni düşünelim bu cihazın içine sadece 6x10 gb ram 1x4 gb ram koyabilir 4.800 TL kârı yakalayabilmesi için her birine 600-700 bandından vermesi gerekecektir. Yani aradığınız hizmete bağlı tamamiyle bir test sunucusu alacaksanız bu paylaşımlı olan firmalardan alabilirsiniz.

Bir performans hizmeti alacaksanız ise müşterilerimizden geri dönüş alabilirsiniz TOP 30 'un 20 'sine biz hizmet veriyoruz. (Ücretsiz yedekleme ve ts3'de cabası :D)
kral bir sorum var sunucuyu paylaşımlı yapınca vdsimizde düşüş mü oluyor 2. ocean ve kaves.netten anında dönüş alıyorum sizdende aynı şekilde
3.datafexi kullanmaya eski adıyla sunucumbutikti heralde orda almıstım yeni firmaya geçtiginde ilk müşterilerinizdenim sizin size bir eleştri yapacam kabul ederseniz internetiniz baya iyi 1000mbps ama şöyle bir olay var birgün 10gb dosyayı 10saniyede indiriyor birgün 30mb dosyayı cok yavaş indiriyor(siteden siteye değişebilir bilmiyorum) tek sorunum bu Allah yolunuzu açık etsin.

datafex

kral bir sorum var sunucuyu paylaşımlı yapınca vdsimizde düşüş mü oluyor 2. ocean ve kaves.netten anında dönüş alıyorum sizdende aynı şekilde
3.datafexi kullanmaya eski adıyla sunucumbutikti heralde orda almıstım yeni firmaya geçtiginde ilk müşterilerinizdenim sizin size bir eleştri yapacam kabul ederseniz internetiniz baya iyi 1000mbps ama şöyle bir olay var birgün 10gb dosyayı 10saniyede indiriyor birgün 30mb dosyayı cok yavaş indiriyor(siteden siteye değişebilir bilmiyorum) tek sorunum bu Allah yolunuzu açık etsin.
bazı siteler indirme hızına limit koyuyor ondan olabilir

adahostu övenlere interneti kıyak geçiyorlar galiba

Kesinlikle Datafex ve AdaHost önerebilirim. F/P olarak ikisi de çok iyi. Diğer hostinglerde bi kolpacılık net dönüyor çalıştığımdan biliyorum. İyi forumlar..

Aldığınız hizmet kalitesi düşüyor bunu yüksek değerlerde kullanım yaptığınızda anlarsınız. Bir vds alıyorsunuz 16 gb ram cihaz boşta 8 gb 'ı kullanıyorsa dolandırılmışsınız demektir :D
+ olarak indirme hızları bazen bize bağlı bazen ise karşıdaki indirme yaptığınız firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.

arada sırada kesinti yaşayabiliyorsun fakat maksimum 5-10 dakika içerisinde hallediliyor ( ayda belki 1 defa veya hiç )
10gbps network - discord & websitesi üzerinden 7/24 destek. Her türlü sorunda yardımcı olabiliyorlar.

ve ddos ile uğraşmak zorunda kalmıyorsun. Fakat fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Eğer FiveM sunucusu için falan kullanacaksan ve kitlen Türk oyuncu ise siteye girme bile.

Adahost.net gerçekten piyasada işini profesyonel ve çok iyi yapan firma. İki projemde de adahostu tercih ettim kaliteli ve sıkıntısız hizmet sağladı tavsiye ederim.

datafex veya sunucum net kullanabilirsin ikisi de gayet kaliteli hosting

Bu yorumları okuduktan sonra diğer ay bende datafex'e geçme kararı aldım. Şuan aldıgım vds FH Bilişim adında bir yere ait aşırı pişmanım. 11/04 satın alım gerçekleştirdim hızlı teslim edildi fakat donma, kitlenme, vds düşme, destek yavaşlığı.
Geçeceğim VDS firması : datafex
Önermeyeceğim: FH Bilişim

Bu yorumları okuduktan sonra diğer ay bende datafex'e geçme kararı aldım. Şuan aldıgım vds FH Bilişim adında bir yere ait aşırı pişmanım. 11/04 satın alım gerçekleştirdim hızlı teslim edildi fakat donma, kitlenme, vds düşme, destek yavaşlığı.
Geçeceğim VDS firması : datafex
Önermeyeceğim: FH Bilişim
hüseyinin firmasıydı yanlış bilmiyorsam

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!