Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[GÜNCELLENDİ]Web Panelli + Açık Kaynaklı + Hile Korumalı + Geliştirilebilir Launcher Hazır Tasarımlı !!!

cosmasa123

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Web sitesi
github.com
Discord
SSilistre#0663
68747470733a2f2f692e68697a6c69726573696d2e636f6d2f6f766b7144732e706e67

Selam arkadaşlar öncelikle bu ücretsiz başladığımız giderek büyüdüğümüz serüvene devam ediyoruz. Her şey den önce minik bir istatistik paylaşıyorum. İlk sürümü kullananların sayısı :

unknown.png

Bu kadar arkadaşlara gerçekten çok teşekkür ederim. Launcher yapımı için kaç kişiye yardım ettim. Bilemiyorum hepsi harika insanlar peki geldik yeni sürüme neler değişti. Neler yaptığımıza şimdi kısaca bir video hazırladım. Çok 20 dakika olduğuna bakmayın boş konuşmuşum. Hızlıca hazır standart tasarım üzerinden nasıl Launcher yapabileceğiniz konusunda.

İlk sürümün konu linki :

Tanıtıcı Hızlı Hazırlık ve Tanıma Vidyom:

Özellikleri listeleyelim:
-Steam ismini ve idsini otomatik çekiyor sistem artık. //Oldu ki hata verdi steam id formu açıyor size.
-Steam açık mı değil mi kontrol ediyor.
-TS3 , Discord uzaktan değiştirilebiliyor.
-Sistem Ücretsiztir.
-PHP Api tarafını kendi sisteminize kurup bağımsız olabiliyorsunuz.
-Luncherı kapattığınızda oyunda kapanıyor.
-Basit sürekli güncellenen hile koruma algoritması mevcut.
-Luncher içine link ekleyebiliyorsunuz sınırsız.
-Discord üstünden mesaj gönderebilme //Detaylandırıldı.
-Online sunucudaki üyelerin sayısını görebilme
-Lunchersız girişi kapatabilme
-Hile kullananları discorda mesaj atar.
-Web panelden güncelleme yayınlama
-Web panelden duyurular yayınlama
-Web panelden sunucuya giren hileleri görme
-Web panelden loglara erişebilme

Standart Tasarım Ekledim;

91gmZR.png

Kullanabileceğiniz komutlar:

1. - rp.serverinfos("serverkey") //Bu size özel sunucu keyinizle bilgilerinizi çeken komut.
  2. - rp.kisiSayisi;// (Bu string değerdir online kişi sayısı bilgini barındırır.)
  3. - rp.sunucuDurum;// (Bu string değer sunucunuzun durumunu barındırır.)
  4. - rp.DiscordRC("ilk mesaj" , "ikinci mesaj"); //Bu aşağıdaki discord rc görünümün ilk satırı ve ikinci satırıdır.
  5. - rp.stopHacks(); //Hile algoritmasını çalıştırır. 1 kere çalıştırır. Sürekli olması için timer içine eklemelisiniz.
  6. - rp.ConnectWithPanel("serverkey"); //Bu komut ise luancher kontrolü yapar
  7. - rp.BackupSystem("ipadres","portno"); // Bu panel çalışmaz ise sizin sunucunuza bağlanmanızı sağlar.
  8. - rp.ConnectFivem("ipadres" , "port numarası"); //normal bağlantı komutu
  9. - rp.Cachedelete(); //Cache dosyalarını temizleyen komut.
  10. - rp.discordopen("davetlinki") //discordu açar ve panelden değiştirebilmenize yarar.
  11. - rp.ts3open("ipadresi","port") //ts3 açar ve panelden değiştirebilmenize yarar.
  12. - rp.closeFivem(); //Fivemi kapatır bu komut.
  13. - rp.open("discord"); //discord açar ts açar artık ne istiyorsanız onu açar bu komut.
  14. - rp.PlaySound("müzik.mp4"); //müzik mp4 adındaki şarkıyı çalar bu komut.
  15. - rp.update(); // güncelleme komutudur.
  16. - rp.duyurular; //(Bu komut string olarak duyurular yazısını barındırır.)
  17. - rp.steamidgirformu(); //(Bu komut steamid girme formunu açtırır)
  18. - rp.steamid64("buraya steam 64 idsi"); //Bu alana steam 64 idi vererek steamhex idisini alabilirsiniz.
  19. - rp.steamusername(); // bu komut size adamın steamnameni verir.
  20. - rp.steamhexid(); // bu komut size adamın hexini gösterir.
  21. - rp.sendDiscordHack // bu komut hileleri discorda mesaj olarak atar.

68747470733a2f2f692e68697a6c69726573696d2e636f6d2f63696f49324c2e706e67

En sonunda sunucu dosyalarını indirin sunucu dosyalarının içinde ki server.lua aşağıdaki resimdeki alanı düzenleyin
.Altı kırmızı çizili alana sunucu kayit daki özel idnizi giriniz.

Sunucu dosyalari için

Sunucu Durum Görüntüsü:

Peki ben bunu nasıl kullanacağım kısmı için. Bunun için özel bir eğitim serisi içeriği hazırlıyorum. Bu eğitim serisinde detaylı discorda log attırmadan tutun. Hayal gücünüzle oluşturabileceğiniz her sistemi yapacağız. Bu eğitim serisi kendi alt yapımı kullanarak hazırlayacağım. Böylece sizlerde detaylı muhteşem birer Launcher oluşturabileceksiniz.

Kullanım için ilk önce :

1-Adım
= Yeni bir proje oluşturduktan sonra fivemluncher.dll projeye bileşen olarak eklemelisiniz.

Adım 2 = Aşağıda ki kodu form.cs eklemelisiniz.
Kopyala yapıştır yapmak için :

lib rp = new lib();

Adım 3
= Usingler kımına aşağıdaki kodu eklemek:
using fivemLuncher;

Evet şimdi ne yapmak istiyorsanız luncherda onla alakalı komutu çağırabilirsiniz tüm komutlar yukarıda açıklamaları ile verilmiştir. Proje dosyası için adresine girip son halini indirebilirsiniz.

Buraya kadar her şey güzel peki paneli görelim hocam dediğinizi duyar gibiyim. Panel için adresinden steam üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Ekran 1

10966

Ekran 2

10967

Ekran 3

10968

Ekran 4

10969

Arkadaşlar bunlarda panelden görüntülerdi.

Panelin özellikleri şunları:
Güncelleme Kontrolü
Duyuru paylaşabilme
Sunucu yönetimi.

HERŞEY ARTIK BEDAVA !

Linkleri tekrarlamak gerekirse:

Eğitim Videosu:

DERS DERS EĞİTİM SERİSİ VE LUANCHER NASIL YAPILIR ?

Son düzenleme:
Yalan söylemiyorum, güzel kodladığın şeyler var. Ama tasarım konusunda birazcık eksik gibi hee :) Bu arada eline sağlık :)

Eline emeğine sağlık, gerçekten çok iyi arkadaş çok yardımcı oldu ?

Şahsen kullandığım ve aşırı sevdiğim bir abim eline sağlık <3

68747470733a2f2f692e68697a6c69726573696d2e636f6d2f6f766b7144732e706e67

Selam arkadaşlar öncelikle bu ücretsiz başladığımız giderek büyüdüğümüz serüvene devam ediyoruz. Her şey den önce minik bir istatistik paylaşıyorum. İlk sürümü kullananların sayısı :

unknown.png

Bu kadar arkadaşlara gerçekten çok teşekkür ederim. Launcher yapımı için kaç kişiye yardım ettim. Bilemiyorum hepsi harika insanlar peki geldik yeni sürüme neler değişti. Neler yaptığımıza şimdi kısaca bir video hazırladım. Çok 20 dakika olduğuna bakmayın boş konuşmuşum. Hızlıca hazır standart tasarım üzerinden nasıl Launcher yapabileceğiniz konusunda.

İlk sürümün konu linki :

Tanıtıcı Hızlı Hazırlık ve Tanıma Vidyom:

Özellikleri listeleyelim:
-Steam ismini ve idsini otomatik çekiyor sistem artık. //Oldu ki hata verdi steam id formu açıyor size.
-Steam açık mı değil mi kontrol ediyor.
-Luncherı kapattığınızda oyunda kapanıyor.
-Basit sürekli güncellenen hile koruma algoritması mevcut.
-Luncher içine link ekleyebiliyorsunuz sınırsız.
-Discord üstünden mesaj gönderebilme //Detaylandırıldı.
-Online sunucudaki üyelerin sayısını görebilme
-Lunchersız girişi kapatabilme
-Whitelist özelliği ile üyeleri yönetebilme
-Web panelden güncelleme yayınlama
-Web panelden duyurular yayınlama

Standart Tasarım Ekledim;

68747470733a2f2f692e68697a6c69726573696d2e636f6d2f715a346237312e706e67

Kullanabileceğiniz komutlar:

• rp.serverinfos("serverkey") //Bu size özel sunucu keyinizle bilgilerinizi çeken komut.
  • rp.kisiSayisi;// (Bu string değerdir online kişi sayısı bilgini barındırır.)
  • rp.sunucuDurum;// (Bu string değer sunucunuzun durumunu barındırır.)
  • rp.DiscordRC("ilk mesaj" , "ikinci mesaj"); //Bu aşağıdaki discord rc görünümün ilk satırı ve ikinci satırıdır.
  • rp.SteamUserName; //(Bu string değer bizim kullanıcı adımızı barındırır.)
  • rp.stopHacks(); //Hile algoritmasını çalıştırır. 1 kere çalıştırır. Sürekli olması için timer içine eklemelisiniz.
  • rp.ConnectWithOutWhitelist("serverkey"); //Bu komut luancher olmadan sunucuya girişi imkansız kılmaktadır.
  • rp.ConnectWithWhitelist("serverkey"); //Bu komut ise luancher kontrolü yapar fakat whitelistede bakar. Whitelist için panel.fivemcode.com bakabilirsiniz.
  • rp.ConnectFivem("ipadres" , "port numarası"); //normal bağlantı komutu
  • rp.Cachedelete(); //Cache dosyalarını temizleyen komut.
  • rp.closeFivem(); //Fivemi kapatır bu komut.
  • rp.open("discord"); //discord açar ts açar artık ne istiyorsanız onu açar bu komut.
  • rp.PlaySound("müzik.mp4"); //müzik mp4 adındaki şarkıyı çalar bu komut.
  • rp.ownUpdate("version url" , "indirilicek dosyanın adresi"); // bu komut verion txt içine bakıp yeni güncelleme indirir.
  • rp.zipDownload("indirilicek zip adresi","zipin adı"); // Bu komut zip dosya indirip onu seçilen yere çıkartır.
  • rp.duyurular; //(Bu komut string olarak duyurular yazısını barındırır.)
  • rp.steamidgirformu(); //(Bu komut steamid girme formunu açtırır)
  • rp.steamid64("buraya steam 64 idsi"); //Bu alana steam 64 idi vererek steamhex idisini alabilirsiniz.
68747470733a2f2f692e68697a6c69726573696d2e636f6d2f63696f49324c2e706e67

En sonunda sunucu dosyalarını indirin sunucu dosyalarının içinde ki server.lua aşağıdaki resimdeki alanı düzenleyin
.Altı kırmızı çizili alana sunucu kayit daki özel idnizi giriniz.

Sunucu dosyalari için

Sunucu Durum Görüntüsü:

Peki ben bunu nasıl kullanacağım kısmı için. Bunun için özel bir eğitim serisi içeriği hazırlıyorum. Bu eğitim serisinde detaylı discorda log attırmadan tutun. Hayal gücünüzle oluşturabileceğiniz her sistemi yapacağız. Bu eğitim serisi kendi alt yapımı kullanarak hazırlayacağım. Böylece sizlerde detaylı muhteşem birer Launcher oluşturabileceksiniz.

Kullanım için ilk önce :

1-Adım
= Yeni bir proje oluşturduktan sonra fivemluncher.dll projeye bileşen olarak eklemelisiniz.

Adım 2 = Aşağıda ki kodu form.cs eklemelisiniz.
Kopyala yapıştır yapmak için :

lib rp = new lib();

Adım 3
= Usingler kımına aşağıdaki kodu eklemek:
using fivemLuncher;

Evet şimdi ne yapmak istiyorsanız luncherda onla alakalı komutu çağırabilirsiniz tüm komutlar yukarıda açıklamaları ile verilmiştir. Proje dosyası için adresine girip son halini indirebilirsiniz.

Buraya kadar her şey güzel peki paneli görelim hocam dediğinizi duyar gibiyim. Panel için adresinden steam üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Ekran 1

Ekli dosyayı görüntüle 10966

Ekran 2

Ekli dosyayı görüntüle 10967

Ekran 3

Ekli dosyayı görüntüle 10968

Ekran 4

Ekli dosyayı görüntüle 10969

Arkadaşlar bunlarda panelden görüntülerdi.

Panelin özellikleri şunları:
Whitelist Kontrolü
Güncelleme Kontrolü
Duyuru paylaşabilme
Sunucu yönetimi.

Herşey ücretsiz fakat şu hizmetler için panelden üyeliğinizi yükseltmeniz gerekiyor:
1'den fazla sunucu ekleyebilme
Whitelist erişim
Uzaktan Luncher Ayarlarını Yönetebilme:
-Güncelleme yaptırtma
-DiscordRC Kullandırtma
-Haberler ve duyurular ekleyebilme

Peki bir sonraki adım nedir ?
-LOG SİSTEMİ bu panele kodlayacağım.
-Alt kullanıcı sistemi ile sunucu sahipleri super modlarına ve adminlerine yetki vererek whiteliste onay verebilicektir.

Linkleri tekrarlamak gerekirse:

Aklınıza takılan her soru için buralardayım. Sevgiler.
<3

Gerçekten kaliteli ve yararlı bir paylaşım kimsenin yapmayacağı bir şey yapıyor başarılarının devamını dilerim kardeşim.

LeyjonRPLuncher.sln'i Visual Studio ile başlattığımda, videoda olduğu gibi sağ panelde çözüm gezgini ve üst panelde başlatma, durdurma gibi seçenekler yer almıyor. Bu panelleri aktifleştirme işlemini nasıl yapabilirim?

LeyjonRPLuncher.sln'i Visual Studio ile başlattığımda, videoda olduğu gibi sağ panelde çözüm gezgini ve üst panelde başlatma, durdurma gibi seçenekler yer almıyor. Bu panelleri aktifleştirme işlemini nasıl yapabilirim?

Discorda gelirsen hocam ekran paylaştırıp beraberce çözelim

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!