Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü Gcphone çift bildirim sorunu

doruklkn

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar merhabalar. Ben gcphone kullanıyorum ve bildirimleri pnotify ile veriyorum. Ancak telefonda mesajlaşma kısmında şöyle bir sıkıntı oluyor. Telefonda kayıtlı olmayan birinden mesaj geldiğinde sıkıntı olmuyor tek bildirim çıkıyor. Ancak numarayı telefonuma kaydettiğim zaman aşağıdaki gibi iki tane bildirim çıkıyor
55648

Gcphone için mesaj bildirimleri ayarlanan yerde kodlarım şu şekilde:
55647

Benim yapmak istediğim şey, telefonda kişi kayıtlıyken ismi ile gözüksün, kayıtlı değilken numarası ile gözüksün. Bunu nasıl düzeltebilirim ?

DF
Tam olarak çalışma mantığını bilmememle beraber, kod bloğu olarak atarsanız aklımdaki fikri gönderebilirim.

DF
Kodlamanda hata var.
shownumbernotification dan sonra bir bildiri gönderiyorsun ve bunda gönderenin numarasini yazdiriyorsun: message.transmitter.
Daha sonra kayitli numaralar içerisinde gönderenin numarasini aratip eger gönderen kayitli ise bir de onun adiyla bildiri yolluyorsun: contact.display.
Yapman gereken sey:

1. ilk pNotify i kopyala / sil (298)
2. if contact.number == message.transmitter then
pnotify(yeni bir mesaj gönderen: contact.display
else
pnotify(yeni bir mesaj gönderen: message.transmitter
end

Bu sayede eger kayitliysa isimi gösterir, eger kayitli degilse numarayi gösterir.

DF
Konu tarafımca doğru kategoriye alınmıştır.

DF
Kodlamanda hata var.
shownumbernotification dan sonra bir bildiri gönderiyorsun ve bunda gönderenin numarasini yazdiriyorsun: message.transmitter.
Daha sonra kayitli numaralar içerisinde gönderenin numarasini aratip eger gönderen kayitli ise bir de onun adiyla bildiri yolluyorsun: contact.display.
Yapman gereken sey:

1. ilk pNotify i kopyala / sil (298)
2. if contact.number == message.transmitter then
pnotify(yeni bir mesaj gönderen: contact.display
else
pnotify(yeni bir mesaj gönderen: message.transmitter
end

Bu sayede eger kayitliysa isimi gösterir, eger kayitli degilse numarayi gösterir.
Şimdi numara kayıtlı değilken hiç bildirim yollamıyor.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!