Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber Fivemde FPS Düşüşü Ve FPS Dropuna Son!

KingRes23

Üye
FT Kullanıcı
Her Kese İyi Forumlar
Yabancı Kaynaklarda Araştırıb Bulduğum FPS Drop Sorununun Çözümünü Sizinle Paylaşmak İstiyorum
Normal Olarak 60 FPS Sabit Alıyorum Ve Bazen Dropcuk Oluyordu
Bu Optimizasyonu Yaptıktan Sonra 30 FPS Fazla Aldım ve 90 FPS Oldu Amma Sizde Garanti 20 FPS Artacağını Düşünüyorum
Not: ( Her Türlü Bilgisayarınızda Yedek Alın )

Anlatım:
1. İlk Önce Windows Tuşuna Basıp Arama Yerine Grafik Ayarları Yazıp Giriyoruz Screenshot_1.png

2.Sonra Fotoğraflardakı Gibi Yapıyoruz Screenshot_2.png

Burdan Browse Diyerek Hem GTAV Hemde Fivemi Ekliyoruz Sonra Screenshot_3.png

Screenshot_5.png

Her Ikisindede Aynı İşlemi Yapıyoruz Grafik Ayarları Bu Kadar

3.Sonra Fivem Ve Gta V in Dosya Konumuna Gidiyoruz
Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Screenshot_10.png

Bu İşlermi Gta V de Yapıyoruz.
4.Buraya Bırakacağım Dosyanı İndiriyorsunuz Ve Fotoğrafdakı Gibi İşlemleri Uyguluyorsunuz

Bu Dosyaları İndirdikten Sonra Rardan Çıkartıyoruz Ve Hepsini Teker Teker Açıp Altdakı Gibi İşlermleri Uyguluyoruz

Screenshot_11.png

Screenshot_12.png

Hepsinde Aynı İşlemi Uyguluyoruz Ve Bitti En Sondada Bir Tane Daha Dosya Bırakıyorum Buda Otomatik Olarak Oyun İçinde Yapılmış Ayardır

5.Bilgisayarımızdan Belgelere Giriyoruz
Screenshot_13.png

Screenshot_14.png

Screenshot_15.png

Screenshot_16.png

Screenshot_17.png

Sondakı İşaretli Yer Sizin Ekran Kartınız Tam İşaretlediğim gibi sizde orayı Kopyalayın Ve Bu Dosyanı Masaüstün ve ya herhangi bir yer kopylayıp yapştırın sebeb benim FPS Ayarlarımı Sevmezsenin Eski Ayarlarınıza Döne Bilin.

Sonra İndirdiğin Ayarları Açıp En Altına Kopyaladığın Ekran Kartını yapışdırın Ve o Ayarları Belgelerden Gösterdiğim Yere Atın Ve FPS Ayarı Bu Kadar Deneyip Kaç FPS Alacağınızı Buraya Yazarsanız Sevinirim Yapamayan Olursa Discorddan Bana Ulaşa Bilir Discord: ! Resul#5885
İyi Günler

Not: ( Her Türlü Bilgisayarınızda Yedek Alın )

DF
kanka 1060 ile 60 fps mi alıyordun cidden bende 1050ti var bu ayarı henüz yapmadım 80 aşşağı inmiyor bazen 110 oluyor :) denemesemde yararlı gibi ellerine sağlık

DF
kanka 1060 ile 60 fps mi alıyordun cidden bende 1050ti var bu ayarı henüz yapmadım 80 aşşağı inmiyor bazen 110 oluyor :) denemesemde yararlı gibi ellerine sağlık
Ekranım 60hz Olduğu İçin Sabitleme Yaptım Ama Bilgisayar Donanmam İyi Olmasına Rağmen Drop Oluyordu Bu Rehberdekini Yaptım Artık Düzeldi :)

DF
Yazım hataları Ola Bilir Türk Değilim Teşekkürler

DF
Güzel rehber olmuş, tebrik ederim

DF
malum sorundan müzdarip kişilerden biriydim paylaşın çok yararlı teşekkürler

DF
Dedim 170 fps alıyorum (Dehşet drop giriyordu) daha ne kadar yukarı çıkabilir diye hadi deneyeyim. 165'e indi :( (Kendi ayarlarımda denedim çok alıştığım için başka ayara geçemedim). Ama net olarak söyleyebilirim ki oyunda ki tüm donma & drop yok oldu. Çok teşekkürler.

DF
Dedim 170 fps alıyorum (Dehşet drop giriyordu) daha ne kadar yukarı çıkabilir diye hadi deneyeyim. 165'e indi :( (Kendi ayarlarımda denedim çok alıştığım için başka ayara geçemedim). Ama net olarak söyleyebilirim ki oyunda ki tüm donma & drop yok oldu. Çok teşekkürler.
Benim Amacımda Her Kesin Sıkıntısı Olan Dropu Kaldırmakta FPS Her Türlü Sisteme Göre Değişir Ama Drop Fivem sıkıntısıydı ?

DF
Yararlı bir rehber olmuş kendim kullandım drop sorunum çözüldü teşekkürler ?

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!