Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FİVEM YAZILIM

• Konbuyu başlatan Zhroz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 734

Zhroz

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar Yaşım 21 Ve Fivem Script Kodlamak İstiyorum Yaklaşık 10-12 Gündür Bazı Scriptleri Kod Satırlarına Bakarak Kavramaya Çalıştım Ve Şuanda Citizen.CreateThread RegisterCommand if else koşullarını while döngüsünü triggerevet Triggerları Vb Kavramış Bulunmaktayım.Bunları Kavradım Ama Ne Yapacağıma karar veremedim sizce şimdi neye geçmeliyim ne yapmalıyım kendimi geliştirmek için

DF
Merhaba Arkadaşlar Yaşım 21 Ve Fivem Script Kodlamak İstiyorum Yaklaşık 10-12 Gündür Bazı Scriptleri Kod Satırlarına Bakarak Kavramaya Çalıştım Ve Şuanda Citizen.CreateThread RegisterCommand if else koşullarını while döngüsünü triggerevet Triggerları Vb Kavramış Bulunmaktayım.Bunları Kavradım Ama Ne Yapacağıma karar veremedim sizce şimdi neye geçmeliyim ne yapmalıyım kendimi geliştirmek için
Deneme yanılma yoluyla ufak scriptler yazmayı deneyebilirsiniz . Örneğin teleport sistemi . Bazı scriptleri bakarak kendiniz yazın , eliniz alışacaktır. üzerinden lua'ya , üzerinden ise Fivem rehber videolarına ulaşabilirsiniz. Ama benim yegane tavsiyem her şeyi deneme yanılmaya yoluyla yapmanız yönünde olacaktır.

DF
Deneme yanılma yoluyla ufak scriptler yazmayı deneyebilirsiniz . Örneğin teleport sistemi . Bazı scriptleri bakarak kendiniz yazın , eliniz alışacaktır. üzerinden lua'ya , üzerinden ise Fivem rehber videolarına ulaşabilirsiniz. Ama benim yegane tavsiyem her şeyi deneme yanılmaya yoluyla yapmanız yönünde olacaktır.
Dün Ounla İlgili Çalışmalar Yaptım 0dan /vehicle komutunu kullanarak araç spawn yaptım birde e basınnca bayılmayı yaptım 0 dan yapabildim ama 0dan script yazarken çok zorlanıyorum onu halletmek için daha çok neler yapmalıyım

DF
sana ilk tavsiyem, Kendini geliştirmeye dikkat et kavradığın şeyleri unutma. yazılmış scriptleri incele ama ha bu burda böyle değilde algoritmasını çözmeye bak. gerisi gelir kendi kendine algoritmanı geliştirmek için bir dil bilmene gerek yok. genel olarak her dilde iskelet aynıdır algoritmaları ve kütüphaneleri çözdüğünde kendi kendine gelir kendisi. algoritma kitapları okuyarak kendini geliştirebilirsin. lua eski bir dil bundan dolayı türkçe kaynak zor bulursun bu yüzden eş zamanlı teknik ingilizce öğrenmenide tavsiye ederim benim şahsen dikkat ettiğim hususlar bunlar. şimdiden kolay gelsin.

DF
sana ilk tavsiyem, Kendini geliştirmeye dikkat et kavradığın şeyleri unutma. yazılmış scriptleri incele ama ha bu burda böyle değilde algoritmasını çözmeye bak. gerisi gelir kendi kendine algoritmanı geliştirmek için bir dil bilmene gerek yok. genel olarak her dilde iskelet aynıdır algoritmaları ve kütüphaneleri çözdüğünde kendi kendine gelir kendisi. algoritma kitapları okuyarak kendini geliştirebilirsin. lua eski bir dil bundan dolayı türkçe kaynak zor bulursun bu yüzden eş zamanlı teknik ingilizce öğrenmenide tavsiye ederim benim şahsen dikkat ettiğim hususlar bunlar. şimdiden kolay gelsin.
çok teşekkür ederim inşallah 0danda script yazabildiğimde güzel içeriklerle fiveme yeilikler katmaya çalışacağım

DF
Scriptlerin içine bakarak, mantıklarını anlayarak, algoritma yapısı üreterek, 10 satır bile olsa bişeyler yazarak, proje üreterek, her gününü farklı bir konuya ayırarak bilgini üst seviyelere çıkarabilirsin. ben lua'ya başlamıştım fakat devamını getiremedim içimden pek gelmedi. Umarım sen başarırsın :D

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!