Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FiveM FİVEM YAPAMADIĞINIZ MÜLAKAT SORULARINIZI SORUN CEVAPLAYALIM

SleekAssassin35

𝐅𝐈𝐕𝐄𝐌𝐓𝐔𝐑𝐊
FT Kullanıcı
Web sitesi
oblivioncodetr.com
Discord
!!SleekAssassin35#6533
Merhaba,

Arkadaşlar Fivem Mülakat soruları ile ilgili çok fazla cevaplanmamış konu gördüm ve dedimki neden bir konu açıp hepsini cevaplamıyorum?
Ancak takdir edersinizki hepsini buraya yazıp cevap vermem mümkün değil o yüzden siz buraya sorularınızı yazın biz cevaplayalım.

İyi forumlar dilerim :)

DF
Havanın Yağmurlu Olduğu Bir Dönemde Foxroad Takibinde Şahıs Tam Önünüzde Kaçmakta Ne Yaparsınız
LSPD İçtimasında Nasıl Bir Diziliş Olmalıdır
Bu ikisin cevabı nedir acil

DF
Havanın Yağmurlu Olduğu Bir Dönemde Foxroad Takibinde Şahıs Tam Önünüzde Kaçmakta Ne Yaparsınız
LSPD İçtimasında Nasıl Bir Diziliş Olmalıdır
Bu ikisin cevabı nedir acil
1- Öncelikle güzel ve ilk defa gördüğüm soru ancak güzel olduğu kadarda yetersiz bir soru öncelikle foxroad takipleri şehir içinde 150 metre mesafe şehir dışında ise 75 metreye kadar inilebilir sonrası hem polis hemde aracın kayması halinde etraftaki sivil araçlar için riskli olacaktır. Takip yapılırken arkada olduğu gibi sisten dolayı başarısızlık olmaması için sağ ve sol taraftada aynı hizzada araçlar takipte olmalıdır. şehir içinde agresif takip ne olursa olsun yapılamaz ancak şehir dışında suçlu araç tarafından bir atış gelirse pit ve ram serbesttir ramde kural yokken pitte ise aracın sağ veya sol arkasına vurmak yerine aracın daha kapı tarafından pit atılması önerilir bu sebeble yağmurdan kaynaklanan kayma ve ölümlü kazalar meydana gelmez

2- Tek sıra halinde sağdan sola bir şekilde diziliş gerçekleşir, içtimayı aladan subay sağ baştan say diye bağırır ve sağ baştan kafalar sola çevire çevire sayılmaya başlar. İçtima öncesi kd.çvş genelde önden sayımı yapar ve her seferinde yeni alınan stajyer memurlarımızı hizzaya sokmaya çalışır. İçtimayı alan subaydan daha rütbeli biri alana gelecekse sayım yapılır rütbeli subay veya askeriyeden bir denetimci subay varsa alana giriş yapar içtimayı alan subay bilgileri verir ve en sol tarafa tek sıradan aykırı oılacak şekilde 90 derece dönerek sırasını alır.

DF
Umarım güzel ve detaylı bir cevap verebilmişimdir tabiki cevapları yazdık ancak sizde bunları güzelce okuyup roldeki görevinizi güzel bir şekilde yapmayı unutmayın :)

DF
Kasaba taraflarında soygun bildirimi geldi ve olay yerine intikal ediyorsun. Olay yerine intikal ettiğinde yerde yatan 1 adet sivil ve elinde bıçakla başında bekleyen birini görüyorsun. Yaklaşımınız nasıl olurdu ?
*

DF
Kasaba taraflarında soygun bildirimi geldi ve olay yerine intikal ediyorsun. Olay yerine intikal ettiğinde yerde yatan 1 adet sivil ve elinde bıçakla başında bekleyen birini görüyorsun. Yaklaşımınız nasıl olurdu ?
*
Öncelikle burada önem sıralaması devreye girer.
Bir soygunda ortalama risk malın çalınmasıdır hırsızlar genelde birine zarar vermekten çok parayı almaya odaklanır LSPD misyonu ise Koru Ve Hizmet Et ! "To Protect And To Serve" olarak adlandırılır yani yolda yatan şahısın canı soygunda çalınacak paradan önemlidir.
1- Şahısları gördüğüm anda telsizden anons geçer soyguna intikal etmediğimi bıçaklı şahısla konuşacağım için telsizden haber verme durumum olmayacağını çok kısa bir şekilde "GPS KODUM XxX ihbarına intikal ederken XxX bölgesinde XxX yolunda yerde yatan bir şahıs ve silahlı potansiyel şüpheli gördüm destek talebim mevcuttur" derim yanımda biri varsa zaten telsizden detaylı anonsu geçecektir
2- Araçtan inerim ve silahımı doğrultarak kapı arkasında kişiye seslenirim
3- Yerde yatan kişiye seslenirim bilinci açıksa yerde yatana paniklememesini onu kurtaracağımı söyler ve şüpheliyle konuşmaya devam ederim.
4- Destek geldiyse olayı amirim devralacaktır destek henüz gelmediyse gelene kadar şahısla pazarlığı ve yerdeki yaralıyla konuşmayı yürütürüm. Yerde yatan şahıs yaralıysa bir yandan telsizden acil servis yardımı için haber geçerim ve şahısa ne yapması gerektiğini söylerim ÖRN: Yarana bastır gibisinden.

NOT: Bundan sonrası için bir şey diyemiyorum olay örgüsüne göre değişir.

DF
Son düzenleme:
vücudunuzdan vuruldunuz ve sistemsel olarak öldünüz, bu duruma ne yaparsınız ? Bu soruyu anlamadım çok yani ne bekleniyor tam olarak?
Merhaba,

Öncelikle sistemsel olarak yere düştüğümüz zaman başkaları ile sesli iletişime geçilmemeli script izin veriyorsa doktora bildirim gönderilebilir ancak bir rol içinde yere düştüyseniz ve yanınızda başkaları var ise rol bütünlüğünü bozmamak içöin sistemsel olarak bildirim gönderilmemesi en mantıklısı olur.

Deprem dolayısıyla biraz geç cevap verdim, kusura bakmayın. İyi günler dilerim.

DF
bir sunucu sahibi olarak yazıyorum bu yorumu;
Sunucuya aldığımız oyuncuların bilgisini az da olsa bu sorularla formla öğrenmeye çalışıyoruz eğer böyle soruları başkası cevaplayacaksa neden whitelist alımları yapalım. Biraz düşünürseniz sevinirim bence insanlar kendisi bu formları çözebilir biraz düşünerek eğer çözemiyorsa o sunucuya girmemesi gerekiyor demekki.

DF
bir sunucu sahibi olarak yazıyorum bu yorumu;
Sunucuya aldığımız oyuncuların bilgisini az da olsa bu sorularla formla öğrenmeye çalışıyoruz eğer böyle soruları başkası cevaplayacaksa neden whitelist alımları yapalım. Biraz düşünürseniz sevinirim bence insanlar kendisi bu formları çözebilir biraz düşünerek eğer çözemiyorsa o sunucuya girmemesi gerekiyor demekki.
Merhaba,

Öncelikle güzel eleştirin için teşekkür ederim. Amacım asla sunucuların rol kalitesini balatalamak değil, aksine Türkiyenin tekrar güzel role play yapılan sunuculara sahip olmasını çok istiyorum. Burada amacım şahsen mülakattan geçememiş ve doğrusunu öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak zaten bir kişiden gelen ardı ardına birkaç mülakar sorusunu asla yanıtlamam. Sizde haklısınız tabiki sunucu sahipleri benimle iletişime geçerse buraya her mülakat sorusu yazıldığında size veya bir yetkilinize üşenmeden haber verir ve kontrol gerçekleştirmesini söyleye bilirim, daha mantıklı bir çözüm önerin varsa önerilere tamamen açığım dostum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi forumlar dilerim.

DF
Bir kafenin bahçesinde duruyorsunuz, bu esnada camları kapalı bir aracın içinde insanların sizin hakkınızda konuştuğunu duyuyorsunuz. Bu durumda ne yapardınız ?

DF
Bir yayıncının yayınını izlediniz, bu yayıncıyıda çok seviyorsunuz. Onun olduğu yere gittiniz. Onunla iletişim kurmak için ne yaparsınız ?

DF
Merhaba,

Öncelikle sistemsel olarak yere düştüğümüz zaman başkaları ile sesli iletişime geçilmemeli script izin veriyorsa doktora bildirim gönderilebilir ancak bir rol içinde yere düştüyseniz ve yanınızda başkaları var ise rol bütünlüğünü bozmamak içöin sistemsel olarak bildirim gönderilmemesi en mantıklısı olur.

Deprem dolayısıyla biraz geç cevap verdim, kusura bakmayın. İyi günler dilerim.
wlmi aldım ama yinede saol hocam

DF
Bir kafenin bahçesinde duruyorsunuz, bu esnada camları kapalı bir aracın içinde insanların sizin hakkınızda konuştuğunu duyuyorsunuz. Bu durumda ne yapardınız ?
Bir yayıncının yayınını izlediniz, bu yayıncıyıda çok seviyorsunuz. Onun olduğu yere gittiniz. Onunla iletişim kurmak için ne yaparsınız ?
1- Bu iki soru aslında sizin rol bilginizi ölçmez mantığınızı ölmer öncelikle pek çok sunucuda araç camları kapalıyken dışarıdan ses duysanız bile bunu duymamış gibi davranmanız gerekir kurallar bu yöndedir
2- Yayıncıyı sevdiğiniz için meta yapıp yanına gitmemeniz gerekir

DF
1-Motelin önünde arkadaşlarınızla sohbet ederken birisi size yaklaştı ve sizin kimlerden olduğunuzu sordu. Bu durumda bu kişi hakkında ne düşünürsünüz ?*
Yanıtınız

2-
Normal bir şekilde sokakta yürürken iki grubun çatışmasının ortasında kaldınız. Bu çatışma sürerken o esnada polis olay yerine geldi ve suçluları yakalamaya çalışıyor. Bu esnada siz ne yaparsınız ?*
Yanıtınız

3-Elinizde büyük miktarda uyuşturucu var ve bunu satmak istiyorsunuz. Bu malı nasıl satarsınız ?

DF
1-Motelin önünde arkadaşlarınızla sohbet ederken birisi size yaklaştı ve sizin kimlerden olduğunuzu sordu. Bu durumda bu kişi hakkında ne düşünürsünüz ?*
Yanıtınız

2-
Normal bir şekilde sokakta yürürken iki grubun çatışmasının ortasında kaldınız. Bu çatışma sürerken o esnada polis olay yerine geldi ve suçluları yakalamaya çalışıyor. Bu esnada siz ne yaparsınız ?*
Yanıtınız

3-Elinizde büyük miktarda uyuşturucu var ve bunu satmak istiyorsunuz. Bu malı nasıl satarsınız ?
Yarın detaylıca mantıklarını anlatacağım

DF
kral bugün olmazmı ya bütün soruları cevapladım formda bunlar kaldı sadece
Tam da bu yüzden aslında bu konunu amacı sizin yerinize mülakata girmem değil rol bilginize katkı sağlamak istemem :) Mantık yönüyle bakarsanız soruların cevaplarını zaten tahmin edebilirsiniz

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!