Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber FİVEM SUNUCU KURALLARI

Rental

?????????
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Discord
! ⚜ 𝐑𝐞𝐧𝐭𝐚𝐥𝐥𝐢𝐨𝐧#9999
Öncellikle selamlar Fivem Türk kullanıcıları,
Sizlere bütün bütünlükda kullanılacak ve ihtiyacınıza yarayabilecek Fivem Sunucu Kurallarını söyleyeceğim
herkese iyi forumlar diliyorum.
32970

1) RDM Yasaktır : Sebepsiz rolsüz bir şekilde adam öldürmek. (Bunun yerine rolplayde yapılması YASAKTIR , aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)
2) Mikrofon kullanmak zorunludur, kullanmayan kişiler yönetim ekibi tarafından uyarı alabilirler
3) Oyunda hiç bir şekilde IC-OOC karıştırılamaz aksi taktirde server yönetim ekibi tarafından uyarılar
4) Polis kaçırılırken # illegal-rol-duyuru bölümünden yazılması zorunludur ve yüksek bir yönetim ekibi üyesi izin vermeli
5) EMS dokundır hiç bir şekilde kaçırılamaz
6) Yetkili kişiler herhangi bir kural ihlali gördüklerinde şikayet duymaya gerek duymaksızın ceza verebilirler.
7) Yetkili kişiler herhangi bir kural ihlali yaptıkları an yani IC bir şekilde admi yetkisi taktirde yönetim ekibi tarafından şahıs uyarılır
8) Karakterinizin rolünü öğrendik bilgileri rolde saçmalaması yasaktır
9) Kimse kimseden üstün değildir. Ve Kim bir IC yetkilinin oyun içinde yanlış yaptığını görürse discor düzerinden o kişiyi şikayet edebilir
10) LSPD ve EMS'e karşı saygılı olmak zorundasınız. Aksi takdirde uyarılırsınız
11) LSPD ve EMS araçlarını çalmak kesinlik yasak ve yasak sebebidir.
12 ) Zarar karşılaması için " SS " veya "Video Kaydı " olması zorunludur.
13) Güvenli adam kaçırma, öldürme, gasp yapmak yasaktır.
14) Rol yapmak araç spawn noktalarından tekrardan araç çıkartıp kaçmaya çalışmak uyarı sebebidir. Böyle bir olay gerçekleşirse sunucu yönetimi tarafından uyarılırsınız
15) LSPD'ye ve EMS'e boş ihbar atmak sebebidir.
16) Roleplay oyunda not kalır hiç bir şekilde " discord'da " devam edilmez.
17) İllegal İşlerde Bazı serverlerde Motor, T20 ve Donate arabları yasaktır
18) ADK kesinlikle yasaktır. (Yapanlar kalıcı olarak uzaklaştırılırlar.) Sunucudan sunucuya değişir.
19) Yasaktır'ı birleştir.
Not: Gang up ne demek: Gang up ailelerin yada Grove Ballas tarzı çetelerin birleşip başka ailelere saldırması demektir
20) Çanta takmadan üzerinizde ağır silah barındıramazsınız. { Gun Out Of As (GOOA }

FiveM Sunucu Kuralları Saçmalıkları;
Öncellikle bilinmesi gereken yazınca duyulabilecek kuralları bilmiyorum.
Süreç sizlere vermiş olduğum sunucu kuralları yerindeki saçma Kuralları Söyleyeceğim Ve görüşmeye açıklayacağım

---

1) Hiç bir şekilde bir polis memurunu kaçırırken izin istenmemeli.
Sebebi: Rol program veya rol değilken polis memurunu kaçırmak için izin istenmez çünkü sen bir rol yapıyorsun ve rolünü ona göre şekillendirmişsindir eğer gerçekten bir polis memurunun kaçırılıp gasp istemiyorsan o emniyet teşkilatını iyi bir şekilde eğitime sokmanız gerekir

---

2) EMS'in dokunulmaz olması için bi sıkıntı yok fakat kaçıralabilir.
Sebebi: Şunu söylemek istiyorum EMS'in yapmış olduğu rp'ye herkese saygı duyması gerekiyor bu konu hakkında hiç bir şey söylemiyorum ama ems'in dokunulmaz olup kaçırılmaması gerçekten çok saçma eğer EMS'in kaçırılmamasını savunsan savunması için bir adet " Teaser " 1 doktor var ise farklı bir çözüm yolu olarakta olabilir veya başka bir ülkede doktor var ise doktorun kaçırma kurallara ekleyip engelleyebilirsin.

---

3) Rol yapma oyunda kalmaz Discord'da " OOC " olarak konuşulabilir.
Sebebi: Bu kuralı yazan birkaç büyük olasılık oyun içerisindeki rp'den sonra discord'da rol yaptıklarını, nasıl yaptıklarını vb. sırayla tartışıp konuşuyorlardır tabi ki bunu " IC " olarak aktarılıyorlar demiyorum sadece konuşuyorlar diyorum ve bunu türlerinin değişimi hiç bir sekilde sorun lazım. Ve bu Konuşup tartıştıkları bir olay olduğunda bir olay olduğunda yanlış bir rp döndürüldüğünde destek kanalına gelip kullanıcının ne yanlış aktarılırsa ortada bir kanıt vs. varsa veya karşı taraf uyarılırsa

----------

Bu söylediklerimi / yazdıklarımı hiç bir yanlış anlamayın söz konusu olabilecek sizlere söylemek istedim.
ve bu yazmış olduğum kuralları faydalı bir şekilde kullanılacak bir şekilde okuduktan sonra fikriniz bilemem.
Herkese iyi forumlar diliyorum.
--------
EN ÇOK BİLİNMESİ GEREKEN ROLEPLAY TERİMLERİ
Random DeathMatch (RDM) Nedir?
Sebepsiz rolsüz bir şekilde adam öldürmek. (Bunun yerine rolplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)
-------
Vehicle DeatchMatch (VDM) Nedir?
Sebepsiz rolsüz bir şekilde araçla adam ezmek. (Bunun yerine rolplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)
-------
Meta Gaming Nedir?

Rol öğrendiğimiz bilgileri dahil edip rolde saçmalamaktır. Yani ( Twitch, Discord veya başka yerde öğrenilen incelemek oyuna getirmektır )
-------
Korku RP Nedir?
Rol anlık, birileri tarafından kaçırıldığında gerçek hayattaki gibi korkuyla tepki vermektir. Sizi adamlar kaçıran, boyut silah çekmiş ise karşılık veremezsiniz.
-------
Revenge Kill (RK) Nedir?
Birisi seni öldürdükten sonra tekrar canlanıp intikam peşinde koşamazsın. (Bunun yerine rolplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)
-------
Power Gaming (PG) Nedir?
Gerçek hayatta yapamayacağınız gördüğünüz oyunda yapmaktır. Örneğin; Bir araba sizi ezdikten sonra koşa koşa oyuna devam etmenize güç oyun denilir. (Bunun yerine rolplayde yapılması YASAKTIR, aksi takdirde yöneticiler ceza verebilir.)
--------
Copbait Nedir?
Polise karşı yapılamayacak hareketleri yapmaktır. Örneğin, polis görünce drift yapıp çekmeye çalışmak gibi gibi ..

--------
- RP Olmayan Sürüş -
Off-Road Araçlar harici tüm araçları dağ yollarında sürmek, Spor motorla dağa çıkmak, Bariyer, duba gibi şeylere kasten çarpmak, Yol ortasına ve geçiş noktalarına araç bırakmak / park etmek, Sürekli ters şeritte araç kullanmaktır
---------

- Arabayla -
Araç kullanarak herhangi bir yerde silahlı saldırı yapmaktır. Aracı sürerken diğer diğer tek bir objeye ateş kaçmasına drive-by denilir.
---------
RS Random Shooting Nedir? - Elindeki Silah ile Sebepsiz Yere Sağa sola Ateş Etmekdir
--------
GBİ Güvenli Bolge ihlali Nedir? - Altta Verdiğim Bölgelerde Silah ile vurmak Bayıltmak Ateşli Silah Kullanımı Yasaktır Güvenli Bölgeler;

Devlet binası önü
Pizzacı
Ülke General Hastahane (Devlet Hastahanesi)
Havaalanının Kapıdan içerisi
Motel Ve çevresi
LSPD önü
Galerinin Çevresi
NOT: BU BÖLGELER SERVERDAN SERVERE DEĞİŞME İHTİMALLERİ VARDIR BİLGİNİZE

Car Ramming: Sebepsiz yere ve araçlara çarpıp hasar vermektir.

CombatLog : Roldeyken oyundan çıkmaktır.

İlk Kaltak Daha Sonra Rol Yapma ( RPFBL ) -
Örn: Böyle rol mü olur, Böyle rol olmaz !, Senle rol yapılmaz !, Ben bu rolu kabul etmiyorum! gibi davranışları oyun içinde yapmaktır.

Random Deathmatch ( RDM ): Oyun içi uygulamanız herhangi birisine rolsüz ve sebepsiz ateş açmak, öldürmektir.

Deathmatch DM Nedir? Anlamı Sebepsiz Ve Emotesiz Adam Öldürmek Mesela Sebepsiz Emotesiz Silahı Çıkarıp Vurursanız Bu Deathmatch Kural ihlali Olur Yeni Gelen Oyuncular / Trolleyenler Bunu Sık Sık Yapıyor Yeni Gelen Oyunculara Kick Cezasi Veriliyor Devamı Halinde Hard-Trolling'ten ban.

Yasaklı Roller Nelerdir? İsmindende Anlaşılacağı Gibi Yasaklı Rol İşte Yasaklı Roller;

Örneğin; Aşırı Agresiflik rolu, Refleks Rolleri, Kötü Oluşum rolu ((KOR)), Protez Parmak-Yanık Surat, Çanta Arkasına Silah Saklamak, Kıralık Katil Rolleri, intihar Rolleri.

PK Player Kill Nedir? - Oyuncu Ölümüdür PK Olunca Yönetici Para cezası Verir Ve isminizi Değiştirir PK Kuralları;

Geçerli bir sebep olmak gerekiyor.

PK Eden kişi 5 Seviye, Edilen kişi 3 Seviye üstü olmalıdır.
PK Rolünde istenen rolsel olarak ölmesi için sebep olmak gerekir.
PK Rolü için başlangıcında bir adminin izlemesi gerekmektedir.
Adminlerin onay vermediği PK işlemi uygulanacaktır.
Karşı tarafın PK yı kabul etmesi gerekmektedir.
"/ do" - "/ yap" komutu ile "PK +/-?" sorulmayan PK'lar geçersiz sayılır.
PK Edilen kişi PK'yı kırmızı edecek ise onun sebebi olmalıdır.

Bir kere yanlış giden PK rolu direk iptal olacaktır.
--------------------------------------

32972

Son düzenleme:
Konu tarafımca sabite alınmıştır , iyi paylaşım.

Bir çok kişi sunucu açarken buradan örnekler alabilir buradan kural ekleyebilirler başarılı!

Gayet Başarılı işe yarayacak bir konu

Rehber niteliğindeki konunuz çok yararlı olmuş teşekkürler.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!