Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FiveM için hangi dil kullanılmalı?

Hangi dil kullanılmalı?

• Kullanılan toplam oy
    25

AtaEgeA

Back-end Developer
FT Kullanıcı
Web sitesi
ataege.com
Discord
Ata Ege#3030
FiveM için birşeyler yapmak istiyorum ancak sizce hangi dili (JS, LUA, C#) kullanmalıyım? Ayrıca bu diller ile ilgili bildiğiniz bir rehberde varsa paylaşırsanız sevinirim.

lua, javascript, html, css bildiğim kadarı ile c# mı c++ ile mi onunla da yazılıyor.

lua, javascript, html, css bildiğim kadarı ile c# mı c++ ile mi onunla da yazılıyor.
Zaten bunları biliyorum ben sadece hangisini önerirsiniz diye sormuştum.

o yazdıklarımın hepsini kullanıyorsun

Dostum hepsi kullanılıyor kullanım yerleri farklı mesala Kaza efektini lua ile yazıyorsun html ile ekrana yansıtıyorsun

Bu sana bağlı olarak değişecek birşey aslında. Sadece oyun platformuna bağlı kalmak istemiyorsan C dillerini öğrenebilirsin. Daha sonradan başka projelerde kullanabileceğin bir dil öğrenmiş olursun. Kaynak olarak gösterme konusuna gelirsek, eğer ben bu işi en temelinden öğreneceğim diyorsan öncelikle algoritma soruları çözmen lazım. C# Console uygulamaları üzerinden basit matematiksel işlemler. 2 sayının arasındaki sayıların toplamları, obebleri okekleri gibi birçok örnek olabilir. Daha sonra c# form, .net gibi alanlara geçiş yapabilirsin. Fivem üzerinde kulanabileceğin metotlara adresinden ulaşabilirsin. Fakat dediğim bu metotları kullanabilmek için önce sınıf metot kavramlarını öğrenmen gerekiyor. En temelden başlamak daha sağlıklı

Peki elinizde bir rehber var mı çünkü sıfırdan başlayacağım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!