Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber FİVEM GTA 5 ROLEPLAY SUNUCUSU AÇMAK İÇİN NELER GEREKLİ

ADEZTR

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba bu konuyu, sunucu açmak isteyip nasıl açılacagı hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için açıyorum.

Öncelikle sunucu açmak abartıldıgı kadar zor bir şey degil. Önemli olan o sunucuyu tutturmaktır, bunu unutmayın.
Maddi olarak nekadar para harcayacağınız tamamen sizin elinizde. Ben ilk sunucumu 50tle açmıştım, yakın zamanlarda ki sunucum ise 750tle mal oldu.

NOT :
Kimsenin ne dedigini umursamayın.
Sunucuyu açmak için açmayın.
Bir hedefiniz var ise ve başarılı olmak istiyorsanız o işe odaklanın.
Para kazanmak istiyorsanız sunucunuza maddi manevi yatırım yapın.
Bu piyasada milyarlarca para yatırıp 10 çekemeyen sunucular da gördüm, 50 tllik vds ile 40 çeken sunucular da gördüm. O yüzden ilk başlarda çok para harcamanıza gerek yok.

PEKİ BİR SUNUCU İÇİN NELER Mİ GEREKLİ

1. VDS (Makina)
2. PAKET
3. KEY
4. TS3
5. DEVELOPER
6. ÇEVRE

1. VDS : Sunucu açmak istiyorsanız bir VDS'e ihtiyacınız var. Sunucunuzu VDS'de barındırıyorsunuz. Benden tavsiye büyük bir çevreniz yoksa VDS'e ilk başlarda büyük paralar vermeyin.
Giriş VDS olarak E5 8 ram 6 cpu lu bir vds yeterli olur. İstediginiz zaman hosting ile iletişime geçerek VDS özelliklerini yükseltebiliyorsunuz. Ortalama fiyatı 85 ile 120 tl arasındadır.
Bu VDS ile 50 kişi rahatlıkla kaldırabilirsiniz diyebilirim.

2. PAKET : İlk defa açıyorsanız ve çok fazla paranız yoksa benden size tavsiye pakete para vermeyiniz. Platformda çok fazla ücretsiz paylaşılmış paketler var. Bunların çoğu 150 200tl gibi fiyatlara satılan paketlerden de iyidir. Önerim başlangıç seviyesinde m3 paket olabilir. Çünkü bir şeyler eklemek çıkarmak kolay. Bunların üzerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

3. Key : 4 Adet key var.

Free - Aurum - Argentum - Platinum.

Free 1-48 slottur. Modlu kıyafetler çalışmaz.
Link :

Aurum 1-64 slottur. Modlu kıyafetler çalışır. Başlangıç seviyesi olarak önerimdir.

Argentum 1-64 slottur. Eğer paketiniz İnfinity ise 1-128 slot olarak da kullanabilirsiniz. Modlu kıyafetler çalışır.

Platinum 1-128 slottur. Eğer Paketiniz İnfinity ise 1-1024 slot olarak da kullanabilirsiniz. Modlu kıyafetler çalışır.

4. TS3 : Ts3 genel olarak ucuzdur. 10tl ile 50tl arasında çok rahat bulursunuz.

5. Developer : Benden size tavsiye insanlara muhtaç olmamak için kendiniz ögrenin. Piyasada çoğu developer olarak geçinenler ya bir şey bilmiyor ya da paket script çalıyorlar.

6. Çevre : Oyuncu çevresi yetkili ekip çevresi çok önemlidir. Eğer cidden çevreniz var ise sunucu açın, yoksa hiç girişmeyin. Çevre toparlamak cidden çok zor.

Genel olarak daha fazla anlatacagım bir şey yok. Yakın zamanda paket kurmak için neler gerekli paket nasıl kurulur gibi bir çok şeyide rehber ve video çekip yayınlayacağım.

arkadaslar ben de 6 tane seyın 6'sı da yok napcam la

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!