Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Fivem Crash Sorunu

Metsters

Üye
FT Kullanıcı
GTA V versiyonu: 1.0.2060.1
Yasal bir şekilde mi oynuyorsunuz yoksa korsan mı? : Yasal
Steam / CD / Social Club: Epic Games
Windows sürümü: Win 10 Home
Hata ekran görüntüsü:
Sistem özellikleri: 16GB Ram, GTX 1650 4GB, i-7 9750H 2.60GHz
Caches.xml dosyasını silerek tekrar denediniz mi? : Denedim
Bu sorunu ne zamandan beri alıyorsunuz? : Yaklaşık 1 haftadır
Bu sorunu almadan önce bir şey yaptınız mı? : Hiç bir şey yapmadım.
Bu sorunu hangi sunucudan aldınız? : Cloud Roleplay

GTA V klasörü ekran görüntüsü (Mümkünse, zorunlu değil) :
FiveM client klasörü ekran görüntüsü (Mümkünse, zorunlu değil) :
Anti-virüsünüzü devre dışı bırakmayı / kaldırmayı denediniz mi? (Mümkünse, zorunlu değil) : Windows defender'ı kapatıp denedim fakat olmadı.

RSM Freeroam sunucusunda böyle bir crash almıyorum. Fakat Cloud Roleplay sunucusunda fivem crash veriyor. 1 hafta kadar önce Cloud Roleplay sunucusunda herhangi bir crash vermiyordu, son zamanlarda crash sorunu başladı. Dün akşam Oyunu Epic Games üzerinden doğruladım, cache dosyasını sildim ve girmeyi denediğimde girdim. Fakat bu gün yine aynı sorun oluyor. Her sunucuya giriş yapmak istediğimde oyun doğrulamak istemiyorum. Çünkü yaklaşık 1.5-2 saat kadar doğrulama süreci var. Bu crash sorununun bir çözümünü bilen bir kişi varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar, iyi günler dilerim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 81
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    8.2 KB · Görüntüleme: 77
GTA V versiyonu: 1.0.2060.1
Yasal bir şekilde mi oynuyorsunuz yoksa korsan mı? : Yasal
Steam / CD / Social Club: Epic Games
Windows sürümü: Win 10 Home
Hata ekran görüntüsü:
Sistem özellikleri: 16GB Ram, GTX 1650 4GB, i-7 9750H 2.60GHz
Caches.xml dosyasını silerek tekrar denediniz mi? : Denedim
Bu sorunu ne zamandan beri alıyorsunuz? : Yaklaşık 1 haftadır
Bu sorunu almadan önce bir şey yaptınız mı? : Hiç bir şey yapmadım.
Bu sorunu hangi sunucudan aldınız? : Cloud Roleplay

GTA V klasörü ekran görüntüsü (Mümkünse, zorunlu değil) :
FiveM client klasörü ekran görüntüsü (Mümkünse, zorunlu değil) :
Anti-virüsünüzü devre dışı bırakmayı / kaldırmayı denediniz mi? (Mümkünse, zorunlu değil) : Windows defender'ı kapatıp denedim fakat olmadı.

RSM Freeroam sunucusunda böyle bir crash almıyorum. Fakat Cloud Roleplay sunucusunda fivem crash veriyor. 1 hafta kadar önce Cloud Roleplay sunucusunda herhangi bir crash vermiyordu, son zamanlarda crash sorunu başladı. Dün akşam Oyunu Epic Games üzerinden doğruladım, cache dosyasını sildim ve girmeyi denediğimde girdim. Fakat bu gün yine aynı sorun oluyor. Her sunucuya giriş yapmak istediğimde oyun doğrulamak istemiyorum. Çünkü yaklaşık 1.5-2 saat kadar doğrulama süreci var. Bu crash sorununun bir çözümünü bilen bir kişi varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar, iyi günler dilerim.
Sorun sizlik değil sunuculuk bir şey gibi duruyor. Aldığınız crash 'i incelediğimde bu bir kıyafet , ped gibi duruyor bu şekilde bir kıyafeti pedi giymeye çalışırken yada gördüyseniz sizin tarafınızda doğru eksik yada hatalı yüklediği için böyle bir hata alıyorsunuz.

Şimdi sizden başka bu crashi yaşayan var mı var ise script hatalı veya eksiktir , lakin sadece siz bu hatayı alıyorsannız siz hatalı yükleme yapmışsınızdır o zaman da cache dosyanızı silin ve en baştan yükleyin sorununuz %99.9 düzelecektir eğer sorun sizlik ise.

Sorun sizlik değil sunuculuk bir şey gibi duruyor. Aldığınız crash 'i incelediğimde bu bir kıyafet , ped gibi duruyor bu şekilde bir kıyafeti pedi giymeye çalışırken yada gördüyseniz sizin tarafınızda doğru eksik yada hatalı yüklediği için böyle bir hata alıyorsunuz.

Şimdi sizden başka bu crashi yaşayan var mı var ise script hatalı veya eksiktir , lakin sadece siz bu hatayı alıyorsannız siz hatalı yükleme yapmışsınızdır o zaman da cache dosyanızı silin ve en baştan yükleyin sorununuz %99.9 düzelecektir eğer sorun sizlik ise.
Daha önce böyle bir crashi yaşayan bir kişiye rastlamadım. Zaten sunucu test aşamasında olduğu için yetkililer hariç kimse giremiyor. Yine de yetkililerde de böyle bir crash yaşayan hiç kimse yok. Ben başka sunucularda daha önce böyle bir şey yaşamadım. Sunucuya yeni bir şey de eklenmedi diye biliyorum. Yazdığınız cevaptaki cache dosyasını silin en baştan yükleyin derken cache dosyasının içindeki sadece priv dosyasını mı silmeliyim? Çünkü önceden oyunu doğrulayıp, cache dosyasının içindeki priv dosyasını sildiğimde düzelmişti fakat bir gün sonra yine aynı şey oldu.

Bende Sunucuya Giriş yaptığımda bu hatayı veriyor oyundan atıyor bir türlü çözemedim iki gündür

30538

Son düzenleme:
Daha önce böyle bir crashi yaşayan bir kişiye rastlamadım. Zaten sunucu test aşamasında olduğu için yetkililer hariç kimse giremiyor. Yine de yetkililerde de böyle bir crash yaşayan hiç kimse yok. Ben başka sunucularda daha önce böyle bir şey yaşamadım. Sunucuya yeni bir şey de eklenmedi diye biliyorum. Yazdığınız cevaptaki cache dosyasını silin en baştan yükleyin derken cache dosyasının içindeki sadece priv dosyasını mı silmeliyim? Çünkü önceden oyunu doğrulayıp, cache dosyasının içindeki priv dosyasını sildiğimde düzelmişti fakat bir gün sonra yine aynı şey oldu.
Komple cache dosyasını silin güncellemeyi ve sunucuya girerkenki scriptleri en baştan doğru şekilde yükleyecektir eğer sorun sizinle alakalı bir şey ise çözülmüş olur.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!