Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FH Bilişim İlgisizlik, Ram Tüketimi

Raviwen

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
aquara.dev
Discord
raviwen
Merhabalar burdan 11.04 Tarihinde vds ve key satın aldım. Fakat o günden beri ne adam akıllı kullanabiliyorum ne adam akıllı desteğe bakıyorlar. Sürekli vds düşmesi , donması veya kullanım sıkıntısı yaşanıyor ve hiçbir şekilde desteğe bakılmıyordu. Bugun en azından bu Vds'in süresi varken beta sürecine başlatayım derken start veriyorum ram tüketiminden dolayı yüklenmiyor hiçbirşey sonra herşeyi kapattıktan sonra şu görsel ile karşılastım;
1682360421000.png
Boştayken %84 Ram tüketimi ben hiçbiryerde görmedim. Ve desteklerine gelirsek
1682360459515.png 1682360473337.png
1682360493504.png 1682360507039.png
Hiçbir şekilde mesajlara geri dönülmüyor ve ben bunlardan şikayetçiyim. Forumda hala Hüseyin adlı kişinin bulunmasınıda gereksiz buluyorum. Kendisini açıklama yapması için forum konusuna davet ediyorum ve daha fazlasını görmek isteyenler olursa destek kaydını ekran kaydı alıp streamlabs yüklerim.

DF
Buyrun buda videosu. Destek, vds gösterirken yine klasık dondugundan dolayı kapatıp açma, hiçbirşey açık değilken %80 ram tüketimi

DF
Görev yöneticisinde büyükten küçüğe doğru sıralama yapıp en yukarıyı göstermeniz gerekiyor. Eğer ki kullanılan ram tutarları % ile uyuşmuyorsa hayırlı olsun nur topu gibi overselling (paylaşımlı sunucu) sahibisiniz

DF
sorun adamda değil bence FH Bilişimi tercih edende (geçmiş olsun)

DF
Görev yöneticisinde büyükten küçüğe doğru sıralama yapıp en yukarıyı göstermeniz gerekiyor. Eğer ki kullanılan ram tutarları % ile uyuşmuyorsa hayırlı olsun nur topu gibi overselling (paylaşımlı sunucu) sahibisiniz
Atayım onuda hemen videolu şeklde

DF
1682363811697.png
sırf ss almak için girmiştim şuan vds donuk kapatıp açmam gerekiyor OJJFASJOASFJOPSFA

DF
Eğer ki total raminiz 1 GB değilse geçmiş olsun tekrardan :D

DF
Örnek vereyim;

128 GB Ram bir fiziksel sunucunuz var diyelim. Tam 8 tane sanal sunucu sığdırırsınız 16 GB Ram olandan yukarıda ki paketten olduğunu dersek 2.792 TL yapar.

128 GB Ram bir fiziksel sunucunuz daha var diyelim bunda da oversell yapacaksınız yukarıda ki arkadaşın cihazının birebir aynı özelliklerini yazıyorum (gerçekte verilen) (16 GB Ram verilmiş 2 GB Ram'e Limitlenmiş) (1 windows kullanıyordur 1'de diğer gariban uygulamalar)

bundan tam 64 tane sığdırabilirsiniz. Mükemmelliği gördünüz mü tutar hemen 8 katına çıkıyor :D (Diskten bağımsız söyledim)

Gerçekten 16 GB Ram bir vds olsa

1682364493186.png

Böyle gözükür (2019 kurulu olduğundan ötürü 1.6 GB sadece windows'a gider) (6 GB kullanım'a limitleyeceğim şimdi)

Bu şekilde artar

1682364766243.png

en son ise böyle olur

DF
Örnek vereyim;

128 GB Ram bir fiziksel sunucunuz var diyelim. Tam 8 tane sanal sunucu sığdırırsınız 16 GB Ram olandan yukarıda ki paketten olduğunu dersek 2.792 TL yapar.

128 GB Ram bir fiziksel sunucunuz daha var diyelim bunda da oversell yapacaksınız yukarıda ki arkadaşın cihazının birebir aynı özelliklerini yazıyorum (gerçekte verilen) (16 GB Ram verilmiş 2 GB Ram'e Limitlenmiş) (1 windows kullanıyordur 1'de diğer gariban uygulamalar)

bundan tam 64 tane sığdırabilirsiniz. Mükemmelliği gördünüz mü tutar hemen 8 katına çıkıyor :D (Diskten bağımsız söyledim)

Gerçekten 16 GB Ram bir vds olsa

Ekli dosyayı görüntüle 84211

Böyle gözükür (2019 kurulu olduğundan ötürü 1.6 GB sadece windows'a gider) (6 GB kullanım'a limitleyeceğim şimdi)

Bu şekilde artar

Ekli dosyayı görüntüle 84212

en son ise böyle olur
sizin gibi güzel bir markadan almayıpda 200 300 tl veripde sunucu açıcağını düşünüyorlar fh bilişim ile ben de kendisinin kullanıcısıyım ama sadece test vds hiç memnun değilim amd ryzen sanki xenon işlemci 8gb ram 4 cpu / 2gb ram 2 cpu gibi almayın zaten vergi kaçırıyor

DF
sizin gibi güzel bir markadan almayıpda 200 300 tl veripde sunucu açıcağını düşünüyorlar fh bilişim ile ben de kendisinin kullanıcısıyım ama sadece test vds hiç memnun değilim amd ryzen sanki xenon işlemci 8gb ram 4 cpu / 2gb ram 2 cpu gibi almayın zaten vergi kaçırıyor
sanki sen vergi kacırmıyon

DF
konusmaya hakkın oldugunu düsünmüyorum.

DF
Evet gördüğüm gibi ticketim kapatılmış :D :D :D :D fhbilisim fhbilisim cevap vermesi için konuya çağırılmasını istiyorum. Böyle bir kişinin forumda barınmasını normal bulmuyorum.

DF
Merhaba, forumda kişinin herhangi bir KURUMSAL üyeliği bulunmamaktadır forumunuz zaten forum dışı şikayet vara taşınmıştır firma hakkında görüşlerinizi zaten belirttiniz.
Eğer kurumsal üyeliği bulunsaydı forumda işlem uygulanabilirdi lakin olmadığı için böyle bir zorunluluğu bulunmamaktadır üyenin.

DF
Merhaba,

Konu raprolamalara göre temizlenmiştir lütfen hakaret ve küfür içeren diğer mesajları raporlayınız.

DF
Merhabalar burdan 11.04 Tarihinde vds ve key satın aldım. Fakat o günden beri ne adam akıllı kullanabiliyorum ne adam akıllı desteğe bakıyorlar. Sürekli vds düşmesi , donması veya kullanım sıkıntısı yaşanıyor ve hiçbir şekilde desteğe bakılmıyordu. Bugun en azından bu Vds'in süresi varken beta sürecine başlatayım derken start veriyorum ram tüketiminden dolayı yüklenmiyor hiçbirşey sonra herşeyi kapattıktan sonra şu görsel ile karşılastım;
Ekli dosyayı görüntüle 84203
Boştayken %84 Ram tüketimi ben hiçbiryerde görmedim. Ve desteklerine gelirsek
Ekli dosyayı görüntüle 84204Ekli dosyayı görüntüle 84205
Ekli dosyayı görüntüle 84206Ekli dosyayı görüntüle 84207
Hiçbir şekilde mesajlara geri dönülmüyor ve ben bunlardan şikayetçiyim. Forumda hala Hüseyin adlı kişinin bulunmasınıda gereksiz buluyorum. Kendisini açıklama yapması için forum konusuna davet ediyorum ve daha fazlasını görmek isteyenler olursa destek kaydını ekran kaydı alıp streamlabs yüklerim.
Hiçbir koruma olmadan paylaşımlı vds verince sonuç bu oluyor işte

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!