Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

F/P 12.000TL Gaming PC Toplama

Fiyat Performans Konusunda Başarılı mı?

• Kullanılan toplam oy
    13

0003chilly

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar bir bilgisayar toplayacağım ve bu bilgisayarı sizlerlede paylaşmak istedim.
Bilgisayarımız uzun süreler sizleri götürebilecek parçalar içermektedir (Bazı şeyleri kendime göre ayarladım değiştirebilirsiniz)
Fiyatları farklı farklı sitelerden araştırarak en ucuz fiyata bulmaya çalıştım.
Fikirlerinize açığım monitör klavye mouse önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İşlemci: (1932,99 TL)
Anakart: (544,44 TL)
Ekran Kartı: (5599 TL)
Ram: (666,94 TL)
SSD: (928,05 TL)
HDD: (319,99 TL)
Kasa: (852,05 TL)
Sıvı Soğutma:
(871,75 TL)

Kasa içinde 2 adet fan ile geliyor ön panele toplam 3 tane 120mm fan konulabiliyor bende hava akışı için Arctic P12 almaya karar verdim tanesini 107 TL'ye bulabiliyorsunuz.

Fiyatı düşürmek için depolama birimlerinden kısabilirsiniz ayrıca sıvı soğutmayı aynı modelin 120mm olanını tercih edebilirsiniz 240mm tercih etme sebebim uzun ömürlü kullanacak olmam.

Kasadan bahsedecek olursak 360mm kadar radyatör desteklemekte Mid Tower olup bir tarafı mat tamperli cam kullanıyor mesh bir yapıda olması ve mıknatıslı tozlukları sayesinde kolayca temizlenebiliyor.

Arkadaşlar gecenin etkisiyle yeni aklıma geldi PSU eklemeyi unutmuşum 600 watt değerinde 80+ birde bütçenize göre bronze veya Gold sertifikası olan bir PSU sizlere yetecektir daha düşük bir PSU alırsanız sistemi sağlıklı besleyemezsiniz.

Discord: chil.ly#0003 discorrdan ulaşarak bütçenize göre bir pc tasarlayabilirim. Bugünlük benden bu kadar iyi forumlar.

DF
Son düzenleme:
12 Bin Liraya Alınabilecek En Kral Sistem Eline Sağlık Farklı Bütçelere Göre Paylaşımlar Bekleriz
İYİ FORUMLAR

DF
Arkadaşlar gecenin etkisiyle yeni aklıma geldi PSU eklemeyi unutmuşum 600 watt değerinde 80+ birde bütçenize göre bronze veya Gold sertifikası olan bir PSU sizlere yetecektir daha düşük bir PSU alırsanız sistemi sağlıklı besleyemezsiniz.

DF
Güzel gözüküyor , bütçesi olup almayı düşünenlerin işine yarayacaktır.

DF
güzel gözüküyor fakat senin seçtiğin kasa yerine tercih edebilirsin çok ufak bir fiyat farkı var fakat soğutma aşırı üst seviyede
normalde 20 30 derece arası valorant oynarken en fazla 40 60 derece görüyorum tavsiye ederim

DF
güzel gözüküyor fakat senin seçtiğin kasa yerine tercih edebilirsin çok ufak bir fiyat farkı var fakat soğutma aşırı üst seviyede
normalde 20 30 derece arası valorant oynarken en fazla 40 60 derece görüyorum tavsiye ederim
TD500 seçeneğini ilkten düşünüp vazgeçtim çünkü hem şu anki kasaya göre daha uğraştırıcı hemde kendimi biliyorum o ön tarafla oynarken bozarım o yüzden seçmedim ha siz seçebilirsiniz zaten o beni ilgilendirmez. Ama teşekkür ederim.

DF
PSU yu 600w yerine 650 700 alabilirsen daha iyi olur
Aynı sisteme 800 w da alanı gördüm forumlarda ama bencede dediğin gibi 650 de daha rahat çalışabilir doğrudur ileriye dönük bir yatırım yapan olacaksa ben işte 3060 yetmez 4060 oda alırım diyen olursa alabilir

DF
12 Bin Liraya Alınabilecek En Kral Sistem Eline Sağlık Farklı Bütçelere Göre Paylaşımlar Bekleriz
İYİ FORUMLAR
Teşekkür ederim. Evet olabilir yapabilirim.

Ayrıca güzel fikrin için teşekkür ederim

Güzel gözüküyor , bütçesi olup almayı düşünenlerin işine yarayacaktır.
Teşekkür ederim.

DF
aklımda şuanki laptobumu satıp almak geldi ahh çık aklımdan yapmaa

Evde de zaten laptop al hayır sistem toplıcam kavgaları dönüyor:D laptopta eşdeğeri aynı fiyatlara maalesef yok keşke olsa zaten 3060 yeni çıkmış laptoplar da bu kadar hızlı göremeyiz

DF
Evde de zaten laptop al hayır sistem toplıcam kavgaları dönüyor:D laptopta eşdeğeri aynı fiyatlara maalesef yok keşke olsa zaten 3060 yeni çıkmış laptoplar da bu kadar hızlı göremeyiz
ya şimdi şöyle laptop tamam iyidir hoştur ama böyle ekran kartını eline alıcan kendin takıcan zevki ayrı ya :) yazılım okuyorum laptop var ama bu gönderiden sonra beni dürttün yani..

DF
ya şimdi şöyle laptop tamam iyidir hoştur ama böyle ekran kartını eline alıcan kendin takıcan zevki ayrı ya :) yazılım okuyorum laptop var ama bu gönderiden sonra beni dürttün yani..
Zevk ile şevk ile öperek takıcaksın ya 5.5k tl sjgpğsıajga

DF
Merhaba arkadaşlar bir bilgisayar toplayacağım ve bu bilgisayarı sizlerlede paylaşmak istedim.
Bilgisayarımız uzun süreler sizleri götürebilecek parçalar içermektedir (Bazı şeyleri kendime göre ayarladım değiştirebilirsiniz)
Fiyatları farklı farklı sitelerden araştırarak en ucuz fiyata bulmaya çalıştım.
Fikirlerinize açığım monitör klavye mouse önerilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İşlemci: (1932,99 TL)
Anakart: (544,44 TL)
Ekran Kartı: (5599 TL)
Ram: (666,94 TL)
SSD: (928,05 TL)
HDD: (319,99 TL)
Kasa: (852,05 TL)
Sıvı Soğutma:
(871,75 TL)

Kasa içinde 2 adet fan ile geliyor ön panele toplam 3 tane 120mm fan konulabiliyor bende hava akışı için Arctic P12 almaya karar verdim tanesini 107 TL'ye bulabiliyorsunuz.

Fiyatı düşürmek için depolama birimlerinden kısabilirsiniz ayrıca sıvı soğutmayı aynı modelin 120mm olanını tercih edebilirsiniz 240mm tercih etme sebebim uzun ömürlü kullanacak olmam.

Kasadan bahsedecek olursak 360mm kadar radyatör desteklemekte Mid Tower olup bir tarafı mat tamperli cam kullanıyor mesh bir yapıda olması ve mıknatıslı tozlukları sayesinde kolayca temizlenebiliyor.

Discord: chil.ly#0003 discorrdan ulaşarak bütçenize göre bir pc tasarlayabilirim. Bugünlük benden bu kadar iyi forumlar.
bildiğim kadarı ile 3060ti en az 650 watt istiyor ekstra olarak 3060ti a ryzen 5 dar boğaz yapabilir.

DF
bildiğim kadarı ile 3060ti en az 650 watt istiyor ekstra olarak 3060ti a ryzen 5 dar boğaz yapabilir.
Onada baktım aynı sistemin performans testlerine baktığım zaman bi darboğaz göremedim yük altında ne olur bilemem ama gta gibi ekran kartı ağırlıklk bir oyunda darboğaz yapacağını düşünmüyorum yabancılarda benzer sistemi 1000 dolar altı sistem diye topluyorlar ve düzgün bi 600 watt psu koyuyorlar

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!