Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Eyes Customer's Umursamazlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ravev0

Üye
FT Kullanıcı
Selamlar ; bu konuyu D Dex adlı kişiye karşı olan şikayetimi belirtebilmek adına oluşturuyorum. Bahsi geçen miktar tarafımca minimal miktarlar olup TR şartlarında da kimsenin hayatını iyi/kötü etkilemeyecek miktardır fakat burada önemli olan yaptığın iş ve buna karşı verdiğin özveridir. Yaptığın iş büyük/küçük olabilir ancak burada önemli olan senin buna verdiğin önem ve müşterine sağladığın güvendir.

27 Nisan 2021 tarihi akşam saatlerinde D Dex ve Raider Raider ortaklığı ile bilinen discorduna giriş sağlayarak bir kaç script yazılması ve FYAC satın alımı durumlarından ötürü ticket açtım. Ticket içerik ss'ini de iletmek isterdim fakat sunucu yetkililerinden birisi yada birileri isteyerek yada istemeyerek bu Ticketi silmiş..

Ticketi açarak istek scriptlerimi ve FYAC hakkında bir kaç merak sorusu ilettim. Konu yetkilileri değerlendirmelerinden sonra bana dönüş sağlayarak FYAC+ için 200TL - development destek listem içinde 50TL toplamda 250TL olarak bir fiyat biçildi. Bende sunucu açılışının ileri tarihte olacağını fakat ödemenin bir kısmını (depozit olarak) hemen yapabileceğimi belirttim. 28 Nisan 2021 tarihinde günün ilk saatlerinde ben ödemeyi 50 TL olarak gerçekleştirdim (development destek) . Ardından Raider Raider adlı arkadaş Discord DM üzerinden aşağıda ki SS'de anlaşılacağı üzere ileri tarihte kullanacağım FYAC+ ödemesinin tamamını yapmamı , FYAC+ aldığım için development destek listemin o denli ucuz bir rakama yapılacağını belirterek toplu parayı talep etti . İsteğini kırmayarak ücretleri ilettim .

Şikayetin nedir ? diye sorulacak olursa .

Bahsi geçen tarihten 1 hafta sonra, önce ticket sonra DM üzerinden (1'den fazla kez ve en son bugün akşam) , test makinesini aldıgımı development destek listemi yapabileceğini ilettim. Fakat bugüne kadar bu arkadaştan herhangi bir geri dönüş alamadım. Giden 250 TL 'dir umrumda değil fakat bu piyasa da barınmak ve güven sağlamak istiyorsanız temiz iş yapmalısınız. @Dex adlı kişinin @Raider adlı kişi ile yaşadığı ikili problem hiç bir müşterilerini bağlamaz , müşteriler sonuca ve aldığı hizmete bakar. Bende alamadıgı hizmetlerin parasını peşinen ödemiş birisi olarak burada tüm fivemtürk forum ailesinin gözü önünde bu kullanılamayan hizmetlerin ücretsel iadelerini istiyorum.

FYAC+ yi halen kullanabilirsin ? Neden iade istiyorsun? Diye soracaklara ithafen : yaşadığım güven kaybından ve malum oluşumun başında ki 2 ismin ters düşmesinden ötürü FYAC+ 'den verim alamayacağımı düşünüyorum.

Aşağıda ki SS'lerde kişinin fivem script ile akalalı bilgi/birikim ve deneyimine olan güvenini , kişiye yaptığım ödeme dekontlarını , Raider adlı kişinin FYAC+ ödemesinide hemen suan yapmam gerektiğini belirttiği , Dex adlı kişinin mesajlarımı umursamadığını vs. vs. görebileceksiniz.

DİPNOT: Tekrardan belirttiğim gibi 250 TL malum şahısları zengin edecek , benide fakir edecek bir miktar değil burada önemli olan piyasada güven sağlayarak iş yapabilmeniz ve bu güveni asla zedelememeniz. İkili / ortaklık tartışmalarınız asla ve asla hiç bir müşteriyi ilgilendirmez. Çoğu şeyin konuşulduğu discord ticketinin de silinmesi ayrı komik:))

Değerli vaktinizi çaldığım için üzgünüm , iyi forumlar sevgili fivemtürk ailesi.. Saygılar , sevgiler..

Ekli dosyalar

• ntgh11.png
    ntgh11.png
    232.4 KB · Görüntüleme: 114
  • ntgh22.png
    ntgh22.png
    74.4 KB · Görüntüleme: 93
  • ntgh3.png
    ntgh3.png
    282.4 KB · Görüntüleme: 91
  • image1.png
    image1.png
    202.5 KB · Görüntüleme: 92
  • image0.png
    image0.png
    165.8 KB · Görüntüleme: 92
  • xd123.png
    xd123.png
    352.4 KB · Görüntüleme: 79
Bir hizmet veriliyorsa, karşılığı kesimlikle alınmalıdır. Hiçbir müşteri 2 kişinin kendi arasında ki meseleleri yüzünden mağdur/ilgisiz bırakılmamalıdır. Bir iş yapılıyorsa güven sağlamalı ve özveri ile yapılmalıdır. Aksi durum da alınan ücret iade edilmelidir. Ciddi işleri lütfen çocuk oyuncağına çevirmeyin.

Meta sistemi 50TL'lik iş benim gözümde ki seninle uzun süreli bir müşteri ol diye low price girdim olaya, uzun süre makina gelecek hocam şöyle hocam yazıp yazıp durdun. Şu an Eyes's Customers'de discordundan banlıyım ki Raider'in "freelancer" çalışanıymışım o yüzden benimle alakalı bir konu göremedim. Meta sistemi için aldığım 50TL'yi papara hesabına geçerim onay verirsen. FYAC müşterilerinin hepsi madur durumda o da Raider'in sorunu.

Not: FYAC müşterilerine hep yardım etmişimdir ki buna Stars Community şahitlik yapabilir ( tek mesajlarıyla girip envanterlerine düzenleme yaptım dupe buglarını fixledim 0 ücret çünkü sürekli FYAC müşterisi ), o sistemin fiyatının 50TL olmasının sebebi de FYAC müşterisi olmandı.

Meta sistemi 50TL'lik iş benim gözümde ki seninle uzun süreli bir müşteri ol diye low price girdim olaya, uzun süre makina gelecek hocam şöyle hocam yazıp yazıp durdun. Şu an Eyes's Customers'de discordundan banlıyım ki Raider'in "freelancer" çalışanıymışım o yüzden benimle alakalı bir konu göremedim. Meta sistemi için aldığım 50TL'yi papara hesabına geçerim onay verirsen. FYAC müşterilerinin hepsi madur durumda o da Raider'in sorunu.

Not: FYAC müşterilerine hep yardım etmişimdir ki buna Stars Community şahitlik yapabilir ( tek mesajlarıyla girip envanterlerine düzenleme yaptım dupe buglarını fixledim 0 ücret çünkü sürekli FYAC müşterisi ), o sistemin fiyatının 50TL olmasının sebebi de FYAC müşterisi olmandı.
Raider ile aranızda yaşanan sorun yada sorunlar ben dahil hiç bir müşteriyi bağlamaz , ödeme yapılan kanal senin şahsi Papara hesabın , burada ki sorun ise taleplerimin gerçekleştirilmesi için bir vaad verilmemesi . Ben anlık makinesel vs durumlarımı iletirken sizin bunlara sessiz kalarak tabiri caizse bizi umursamamanız. Tek mesajla sorun çözebiliyorsunuz madem tek mesajla da bana hocam suan ufak sorunlar var size 2 hafta içinde yardımcı olacağım mesajını yazmanız tahminimce max 1 dakikanızı alır . Bilgi birikiminiz deneyiminiz üst düzey 7 yıldır lua yazıyorsunuz saygım sonsuz eyvallah ama bana süre tanımak icin 1 dakika ayıramıyorsan bu da senin sorunundur benim değil. Bunlara ek olarak FYAC+ Ye büyük güncelleme yapacağını ‘’ gözüm yerinden çıkmak üzere ‘’ belirttiğin için zaten ilk 4/5 gün sizi hiç bir şekilde darlamadık. En nihayetinde şahsım adına size karşı en ufak bir yanlışım / eksiğim yok aksine şahsınıza güvenimden ötürü tüm ödemeyi gerçekleştirdiğim yönünde artım var.

Raider ile aranızda yaşanan sorun yada sorunlar ben dahil hiç bir müşteriyi bağlamaz , ödeme yapılan kanal senin şahsi Papara hesabın , burada ki sorun ise taleplerimin gerçekleştirilmesi için bir vaad verilmemesi . Ben anlık makinesel vs durumlarımı iletirken sizin bunlara sessiz kalarak tabiri caizse bizi umursamamanız. Tek mesajla sorun çözebiliyorsunuz madem tek mesajla da bana hocam suan ufak sorunlar var size 2 hafta içinde yardımcı olacağım mesajını yazmanız tahminimce max 1 dakikanızı alır . Bilgi birikiminiz deneyiminiz üst düzey 7 yıldır lua yazıyorsunuz saygım sonsuz eyvallah ama bana süre tanımak icin 1 dakika ayıramıyorsan bu da senin sorunundur benim değil. Bunlara ek olarak FYAC+ Ye büyük güncelleme yapacağını ‘’ gözüm yerinden çıkmak üzere ‘’ belirttiğin için zaten ilk 4/5 gün sizi hiç bir şekilde darlamadık. En nihayetinde şahsım adına size karşı en ufak bir yanlışım / eksiğim yok aksine şahsınıza güvenimden ötürü tüm ödemeyi gerçekleştirdiğim yönünde artım var.

Ben işime bakar geçerim bu umursamama değil ne dememi bekliyorsunuz siz bana makina şöyle böyle dediğiniz zaman çok merak ediyorum açıkçası. FYAC+ güncellemesini yayınlamama sebebim Raider ile olan güven sorunumdu ki bu sorun bu gün patlak verdi. Zaten ben oturup ekonomi ayarlayacak adam değilim Raider'e paslıyordum öyle saçma işleri çünkü kendisinin uzmanlık alanı. Meta sistemini ve istediğiniz diğer modifikasyonları ben o işler bittikten sonra halledecektim ki boşuna makina bilgilerini Raider'e atın demedim.

Eyes's Customers discordunda olan hiç bir şeyden sorumlu olmadığımı Raider kendisi bugün konusunda belirtti açıkça ve FiveMTürk yetkilileri de bunu bu şekilde kabul etti ki FYAC satış konusu duruyor fakat ben yinede size o özel sistemler için aldığım ücretin iadesini alma şansı tanıyorum. FYAC zaten Raider'in *sattığı* bir ürün olduğu için ( okuduğun şikayet konusunda görebileceğin üzere ) onun ücretini onla görüşün, başkası için iade geçecek halim yok.

Tickette yapılan satışları nasıl ezbere tutabilirim o da farklı mesele, adam banladı discord sunucusundan ben ne yapayım?

NOT: Arkadaştan 200 ve 50 olarak 2 ayrı ödeme geldi. Ekran görüntüsünde 200 görünmekte. 50 modifikasyonlar, 200 FYAC içindi.

Ad soyad ifşası içinde teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben işime bakar geçerim bu umursamama değil ne dememi bekliyorsunuz siz bana makina şöyle böyle dediğiniz zaman çok merak ediyorum açıkçası. FYAC+ güncellemesini yayınlamama sebebim Raider ile olan güven sorunumdu ki bu sorun bu gün patlak verdi. Zaten ben oturup ekonomi ayarlayacak adam değilim Raider'e paslıyordum öyle saçma işleri çünkü kendisinin uzmanlık alanı. Meta sistemini ve istediğiniz diğer modifikasyonları ben o işler bittikten sonra halledecektim ki boşuna makina bilgilerini Raider'e atın demedim.

Eyes's Customers discordunda olan hiç bir şeyden sorumlu olmadığımı Raider kendisi bugün konusunda belirtti açıkça ve FiveMTürk yetkilileri de bunu bu şekilde kabul etti ki FYAC satış konusu duruyor fakat ben yinede size o özel sistemler için aldığım ücretin iadesini alma şansı tanıyorum. FYAC zaten Raider'in *sattığı* bir ürün olduğu için ( okuduğun şikayet konusunda görebileceğin üzere ) onun ücretini onla görüşün, başkası için iade geçecek halim yok.

Tickette yapılan satışları nasıl ezbere tutabilirim o da farklı mesele, adam banladı discord sunucusundan ben ne yapayım?

Belirttiğim gibi çalışma sisteminizi içerde neler oldugunu vs ben müşteri olarak bilemem , ekstra olarakta burada eğer FYAC+ 'ın sorunsuz kullanabileceğim ve development istek listemin yapılacağı beyan edilirse ücret iadesine gerek kalmayacak ve karsılıklı olarak yanlıs anlasılmalarımızı düzelterek çözüme kavusturmuş olacağız.

Bu anlaşma neticesinde ise konu yetkililer tarafından kapatılabilir.

Belirttiğim gibi çalışma sisteminizi içerde neler oldugunu vs ben müşteri olarak bilemem , ekstra olarakta burada eğer FYAC+ 'ın sorunsuz kullanabileceğim ve development istek listemin yapılacağı beyan edilirse ücret iadesine gerek kalmayacak ve karsılıklı olarak yanlıs anlasılmalarımızı düzelterek çözüme kavusturmuş olacağız.

Bu anlaşma neticesinde ise konu yetkililer tarafından kapatılabilir.

Eyes's Customers üzerinde yaptığınız alışverişin benimle alakası Raider beni o sunucudan banladığı ve beni kendi çalışanı olarak tanıttığı anda bitti hocam, şikayet konunda beni ifşaladıktan sonra development mi bekliyorsun üstüne? FYAC ürünü açık bir şekilde paylaşıldı zaten, ortada FYAC+ diye bir ürün yok ve olmayacak ( Raider yaptırırsa birine ve FYAC+ adı altında yaptığı anlaşmaları onurlandırırsa o başka hikaye ) . Ben yinede senin mağduriyetini biraz da olsa azaltmak için bana özel yapılmış olan ödemenin iadesini yapmayı öneriyorum, inatla devam ediyorsun tartışmaya hocam.

Lütfen satış discordunun sahibi ve benim güya eski "patronum" olan Raider ile çözün sorununuzu.

Konuyu aranızda güzel diller ile biz araya girmeden çözdüğünüz için teşekkür ederiz.

Konu sahibinin isteği üzerine konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!