Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Düzgün bir sunucu neden yok?

• Konbuyu başlatan MUUB
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 33
  • Görüntüleme 3K
Ben de aynı şekilde cidden rolü bana göre kaliteli olan ve zevk veren pek bir sunucu göremiyorum, nopixel'in kliplerini izliyorum ben de, genellikle koil'i izliyorum. Kendisinin polis rolünü izlemenizi tamamen öneririm. İzlerseniz şunu fark edersiniz, polis elinde silahla gezmiyor, çetelerle laf atışmıyor, çeteler de karakolun önüne gidip copbait yapmıyor.
NoPixel'de bulunan oyuncular herhangi bir rol hatası gözettiklerinde Türk oyuncuları gibi sinirlenip abartı tepkiler vermiyorlar. Hepsi gerçek hayatında iyi statüye ve mesleğe sahip insanlar. Bunun bir oyundan ibaret olduğunu idrak edebilecek olgunluğa sahipler. Copbait'i çoğu oyuncu yapıyor ancak hem polis tarafı hem kovalanan taraf her zaman kahkahalar içerisinde rollerini gerçekleştiriyorlar.

Sebep belli insanlar çoğu zaman tek başına girdikleri sunucudan ban veya bir kavga eşliğinde çıktığı zaman en az 7-8 kişi çıkıyor Çoktan ekibini toplamış oluyor bu çıktığı sunucunun kişi sayısı düştüğü için aile ve cartel sistemine yönlenmesini sağlıyor buda her tarafta mematiler, süleyman çakırlar dolaşmaya başlıyor buda sosyal rp odaklı kitlenin oyun zevkini berbat ediyor gelelim o çıkan en az 7-8 kişilik tayfaya kendi aralarında ufak bütçe toplayıp sunucu açıyorlar bedava paket vs doğru düzgün kod yazan birini bulmak zaten zor bu yüzden bedava paket indirip editlemeye çalışıyorlar bu konuda döngüye giriyor hep aynı şey bu yüzden farklı sunucuda bulmak zor iş birde Türk rp kitlesinde ufak empati eksikliği var:)

Türkiye şartlarında iyi sunucu açmakta para istiyor ister istemez donate muhabbetine girmek zorunda kalıyorsunuz. Birde bizim insanlar 3-5 kişiye söz geçirince egoistleşiyor ve keyfine yönetmeye başlıyor. Belki daha iyi dönemler goruruz

sunucularda sıkıntı yok oynayan kişiler sıkıntılı adam csgo oynuyor gibi rp yapıyor veya metin 2 hesabı gibi para kasmaya çalışıyor
ama scriptsel açıdan Türkiye'deki sunuclar çoğu ülkelerden daha iyi gözüküyor.

sunucularda sıkıntı yok oynayan kişiler sıkıntılı adam csgo oynuyor gibi rp yapıyor veya metin 2 hesabı gibi para kasmaya çalışıyor
ama scriptsel açıdan Türkiye'deki sunuclar çoğu ülkelerden daha iyi gözüküyor.
Bence scriptsel açıdan fazlasıyla problem var.

Bence scriptsel açıdan fazlasıyla problem var.
yani scriptlere çok iyi diyemem ama diğer ülkelerin rp serverlarına girdiğim zamanlar adamlar hala 2017 den kalan scriptleri filan kullanıyorlar ama ben Türkiye deki çoğu sunucu güzel demiyorum
%60 oranla iyi bence

İşte rp > script kavramını yabancılar uyguluyor.

Ana sebeplerinden biride işi bilmeyen doğru düzgün rol yapmamış bir yetkili ekibin anında sunucu açıp donate paketlerinede silah koyup bedava paketle ilerlemeye çalışıyorlar. çoğu sunucuda aile cartel mantığının olması oyuncuların bir kısmını soguyutor ve sunuculara gelmiyor bir kısmı ise kayıta gelip ben sana 20 kşi getiricem sende beni ilah yapıcaksın oyunda diyor yapmaz isen küfür edip çıkıyorlar (bazıları).

Roleplay kavramı gelişmiyor insanlar illa ki eli silah tutan karakter oynamaya bayılıyor kabadayı mafya rp'leri hoşuna gidiyor çünkü çoğu hayatta bir şey başaramamış insanlar rp'de insanlara laf geçirince egolarını tatmin ediyorlar. Buna sebepte sunucu sahipleri hiç kusura bakmasınlar ama TR roleplay ortamı çok kötü sunucularda sosyal rol namına bir şey kalmamış yok x ailesi yok x karteli gibi saçma sapan roller yapan insanlar dolu.

Roleplay kavramı gelişmiyor insanlar illa ki eli silah tutan karakter oynamaya bayılıyor kabadayı mafya rp'leri hoşuna gidiyor çünkü çoğu hayatta bir şey başaramamış insanlar rp'de insanlara laf geçirince egolarını tatmin ediyorlar. Buna sebepte sunucu sahipleri hiç kusura bakmasınlar ama TR roleplay ortamı çok kötü sunucularda sosyal rol namına bir şey kalmamış yok x ailesi yok x karteli gibi saçma sapan roller yapan insanlar dolu.
Katılıyorum

Konu güzel canlandırılmış ben de yazayım o halde. Sunucum 16 haziran tarihinde açıldı ve gram donate paketi olmadı. Ne silah sattık ne araç. Kim ne rol yapmak istiyorsa destek çıktık. Gayet güzel roller de çevrildi. 97 user max sayısına ulaştığı vakit 2 ya da 2.5 haftasındaydı. Sonrasında bu kadar oyuncu olmaz deyip bi takım ya makine ya da server sahipleri veya her ikisi birden saldırmaya başladı. Bizler de açıkçası kriz yönetimini pek sağlıklı geçiremedik hatamızı gördük ki ders çıkartabilelim. Fakat oyun içerisine geçtiğimizde silahı oyun içi para istemeden dahi vermiş olsan da, tl ile satsan da, çok zor almalarını sağlasan da değişen bir şey yok. Bilerek araçla çarpıp racon kesenler mi yanımdan yürüdün deyip tarayanlar mı. Sunuculara değil, zihniyete hükmetmesi gerekir Türk oyuncularının. Mesele tl, donate, yönetim ekibi değil. Mesele bunun oyun olduğunu fakat frag kasmalı bi oyun olmadığını anlamakta bitiyor. Zevk almak için illaki zorlamak değil akışında rol oluşturup karşılıklı oyunlar kurmaktan geçiyor.

Dediğine katılıyorum
Şöyle güzel bir kasabasuncusu olsa Gün RP dönmeyen 3-4 tanede Seriff sosyal RP yapsak ama yok adamlar ila karakol basıp adam öldürmek için can atıyorlar ve bu sunucudaki siviller sadece Etkinlik rollerinden zevk alıyor

Sizce Türkiye'de neden adam akıllı bir sunucu bulunamıyor?

bence sunucu açan çoğu kişinin kâr amacı ile açtığı için çoğu kişide sonradan bu amaca yöneliyor ve bilgisiz oyuncu topluluğu da reddedilemez bir gerçek
Şu anda türkiyede mekanik aile paketi tarzından satılan saçma şeyler var. ama bazı nadir sunucular var "rol" dediğimiz şeyin bulunduğu yerler.
bad rpyi önerebilirim ben kendim oynamış olarak gayet zevk alabileceğin bir sunucu onun dışında biraz daha araştırırsan güzel sunucular bulabilirsin .
ama bu p2w olayının düzeltilmesi gerekiyor ve ayrıca bazı oyuncular çok toxic agresif rol bilgisi olmayan oyuncular bunlarında temizlenmesi gerekiyor.
bağışçı aracı, özel plaka, özel telefon numarası, ped, gibi şeyler normaldir ama silah 75 tl tarzından bağışlar saçma.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!