Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Düzgün bir sunucu neden yok?

• Konbuyu başlatan MUUB
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 33
  • Görüntüleme 3K

MUUB

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Mub#9999
Sizce Türkiye'de neden adam akıllı bir sunucu bulunamıyor?

bence sunucu açan çoğu kişinin kâr amacı ile açtığı için çoğu kişide sonradan bu amaca yöneliyor ve bilgisiz oyuncu topluluğu da reddedilemez bir gerçek

herkesin rol bilgisi silah üzerine dayalı olduğu için başka hiç bir sebebi yok bir de herkes birbirine özeniyor.

Türkiye'de yaşayan insanların genetiğinde var aslında bu hiçbir şeyde altta kalmama iç güdüsü var herkeste
örneğin rolde birisi ona silah çektiğinde o aklında yer ediyor ve illaki intikamını alıyor :)
Rol yapmanın sistemle scriptle vs doğrudan etkili olduğunu düşünmüyorum tabi ki zevki arttırır ama insanlar rol için
scripte vs ihtiyaç duymaz.
NoPixel kliplerini videolarını çete savaşlarını izleyince cidden özeniyor insan çeteler motorda birbirine silah çekip laf atışıyorlar ve
sıkmadan uzaklaşıyorlar bizde ise "Sen bana nasıl salak dedin?" diyip adam öldürürlerse rolü silahtan,aim oyunundan kişisel zevklerden
ibaret görürlerse hiçbir zaman o rol kalitesine ulaşamayacağız.

Evet Tr'de çoğu sunucu p2w yönetim sistemine sahip ve silahı ne kadar 2 milyon gibi fiyatlara koysa da gunrp'yi engelleyemiyor.

Tr'de p2w sunucu açmadığınız zaman hard rp'ye yöneldiğiniz zaman rol bilmeyenleri öğrenmek istemeyenleri ya da rolü mafyacılık sananları
sunucunuzda barındırmadığınızda sunucunuz tutmuyor maalesef o yüzden herkesin alışması gerekiyor.Gönül ister ki oyuncu kitlesi rol kavramını anlasın ve sunucular da ona göre kendini tekrar gözden geçirsin ama maalesef bu oyuncu kitlesine böyle yönetimli sunucular olur onlara da bir şey diyemeyiz.

Ben de aynı şekilde cidden rolü bana göre kaliteli olan ve zevk veren pek bir sunucu göremiyorum, nopixel'in kliplerini izliyorum ben de, genellikle koil'i izliyorum. Kendisinin polis rolünü izlemenizi tamamen öneririm. İzlerseniz şunu fark edersiniz, polis elinde silahla gezmiyor, çetelerle laf atışmıyor, çeteler de karakolun önüne gidip copbait yapmıyor.

oyuncu sayısı için hataları görmezden geliyor çoğu sunucu herkes full çeken sunuculara girme peşinde kimse farklı bir oyun biçimi yönetim biçimi arama derdinde değil

Çünkü genel olarak p2w ve oyuncuları sıkan rahat bırakmayan saçma sapan kurallar. Safezone, polis kaçıramazsınız, soyamazsınız vb. saysam burda 50 tane saçma kural çıkartırım.

Çünkü genel olarak p2w ve oyuncuları sıkan rahat bırakmayan saçma sapan kurallar. Safezone, polis kaçıramazsınız, soyamazsınız vb. saysam burda 50 tane saçma kural çıkartırım.
Çok haklısınız fakat oyuncular yasaklar olmayınca afedersiniz ama bokunu çıkarıyor

Sizce Türkiye'de neden adam akıllı bir sunucu bulunamıyor?

bence sunucu açan çoğu kişinin kâr amacı ile açtığı için çoğu kişide sonradan bu amaca yöneliyor ve bilgisiz oyuncu topluluğu da reddedilemez bir gerçek
Nedeni şu herkes win kafasında kimse rol paslamaya eğlenmeye oynamıyor şu zamana kadar bu ülkede sadece kazanmaya yönelik oyunlar oynandığından dolayı olduğunu düşünüyorum. Kaybedince otomatik olarak kin gütmeye başvuruyorlar. Bu da sorunları büyütüyor.

Çok haklısınız fakat oyuncular yasaklar olmayınca afedersiniz ama bokunu çıkarıyor
Ona da şöyle bir kural getirebilirsiniz. Sunucuya kayıt yaptırmadan önce oyunculara katı kurallarınızın olduğu bi odayı okumalarını rica edin. En ufak bir hatada bile ban yiyebileceklerini anlatın. Çoğu popüler ve gelişmiş sunucuda bu böyledir.

peki rol ortasında rolü bozanlar o tayfa nasıl sizce ?

en efsanesi şu;

*ince bir ses ile*KARDEŞİM SEN HAYIRDIR BENİM BULUNDUĞUM GALAKSİDE NEFES ALIYOR BEN BU AİLEDENİM HAAA SIKARIM KAFANA POLİSTEN KORKUMUZ YOK

Bazen şans faktörü devreye giriyor 5 aydır bir sunucuda rol yapıyorum çoğu zaman yapılan rollerden keyif aldım minimum gunrp kafasında son dönemlerde farklılıklar görsem de diğer sunuculara göre gayet iyi. Bunun en büyük sebebide adminlerin rol yapmak ve bu ortamı yaratmak istemesinden kaynaklı. Ekstradan 10 yıldır Roleplay oyunlarını oynuyorum. Hala kafa aynı kimse mi bir adım ileri atmak istemez... Bunun en büyük sebebi planlı rolleri sürekli bekleyen gençler yüzünden. Roleplayde yükselme düşme tekrar yükselme gibi kavramları kabul etmek lazım. Rekabetçi oyun kafasından çıkılıp tamamen chill şekilde oynamaya başlamak lazım. İnsanlara rol yapmanın ne olduğunu anlatıp doğrusunu öğretmek lazım ama community kötü durumda o yüzden çok umut yok...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!