Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

DOLANDIRICILARI İFŞALIYORUM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rainbowx

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Merhabalar, belki birçoğunuzun bildiği bir olaya açıklık getirmeyi ve yaşanan olayı anlatıp ifşalamaya karar verdim. Konumuz Tosun, Baymaz ve Almez.

Büyük bir sunucunun paket satışını ben yapıyorum. Paketi ilk başta Mayısın başında satışa sunduk. Birçok kişi satın aldı. Venom Roleplay diğer topluluklar ve birçok kişi ile araları bozuk olduğu için bana geldiler. Aralarının bozuk olma sebebini birazdan anlayacaksınız. Kendilerine çalıştığım yerin sahibinin hatırına yardımcı oldum. Sürekli diğer sunucularla yarış içerisinde bana “Güncelleme getirelim çok düştük” gibi cümleler kuruyorlardı. Bu söylemlere karşılık olarak bende onlara satışa sunduğumuz paketi teklif ettim ve kendileri bunu düşüneceklerini söylediler. Yaklaşık 3 gün sonra taksitli şekilde almaya karar verdiler bizde bunu değerlendirdik ve teminat olarak makinalarını sundular(Makine’yi dolandırdıkları kişiler sayesinde aldılar). Bu konuda anlaştıktan sonra kısıtlı erişim şeklinde kullanışa sunuldu. Kendisi bana sürekli emir vaki ve köle muamalesi yaptığı için 1 gün sonra arama mesafe koyarak ona developer bulmasını söyledim. Almez diye birisini getirdi. Kendileri saltychat ve discordwhitelist bile kuramayarak TGIANN’a yalvardılar ve benim onlara yardımcı olmadığımı dile getirdiler(Benim böyle bir zorunluluğum yok). TGIANN’ın isteği üzerine istedikleri şeyi yaptım. Yaklaşık 2 gün boyunca developer konusunda sıkıntı çektikleri için sürekli bana yalvarıyorlardı ve ben istemememe rağmen darlıyorlardı. 3. Gün sabah 7.30’da uyuduğum vakitte bizden birinden erişim istemişler ve yeni bir kullanıcı açarak paketi çaldılar. Paketi çalmaları bizim umurumuz da değil bizler geliştirici olarak yaptığımız şeyin daha iyisini yapabiliriz. Fakat bu konuda birkaç yaptırım uygulayarak salma fikrinde olmama rağmen discord sunucularında kendilerini zeki sanarak dalga geçme girişimlerinde bulundular. Bende bunun üzerine yaklaşık 5 gün boyunca sunucularına ağır saldırılar aldıklarını gördüm :D 140 çeken sunucuları bugün 30-40 çekiyor. Şuan deli gibi fix arıyorlar ve benimle anlaşmak için ayağıma geliyorlar. Onlardan gelecek parayı istemiyorum. 10 dan fazla developer ile iletişime geçip fixletemediler. Şimdi gelelim asıl konuya. Bu zeki arkadaşlarımız paketin ilk taksiti olan 3.000 TL’yi bize yolladıktan sonra olaylar olunca iade mevzusu oldu ve iade ettik. Parayı yönetim ekibinden alıyor ve iade geçtiğimiz de bu parayı cebe indiriyorlar. Geçtiğimiz ayda vergisiz 15.000 TL para kazanıyorlar. Bu konuyla alakalı gerekli delilleri topladık ve gerekli yerlere bildireceğiz. Bu kazandıkları parayla I9 işlemcili makine alıyorlar ve Unity Hosting adı altında bir firma açıyorlar. Bu firmanın vergi levhası bile yok :D müşterileriyle aralarında hiçbir şekilde veri gizliliği yok tamamen açık bir şekilde paylaşım yapıyorlar ve bu bilgiler her yerde dolaşıyor. Çaldıkları bu paketi yaptıkları şeyler yetmezmiş gibi bir de satıyorlar. Şuan sunucuları çok ağır saldırılar alıyor ve almaya devam edecek gibi gözüküyor, saldırıyı yapan kimse eline sağlık :D Tosun ve Baymaz yıllarca arkadaşlık yaptığı ve beraber para kazandıkları kişileri sırtlarından vuruyor. Hainlik yaparak tüm sırlarını ortalarda yayıyorlar. Bunların kişilikleri yok tamamen aciz insanlar onları bu konuma getiren kişilere vefasızlık yapıyorlar. Almez konusuna gelecek olursak kendisi forum moderatörü ve hiçbir terbiyesi yok. Allah kitap, peygamber demeden değerlerimize sövebilecek kadar karaktersiz birisi. Forumda böyle bir moderatörü tutmaları bana ilginç geldi. Keşke sadece küfür etse aynı zaman da bir dolandırıcı. İnsanların hakkına giren bu kişilerle hiçbir şekilde alışveriş yapmayın size tek tavsiyem budur. Aşağıya da elde ettiğim ve yaşadığım tüm kanıtları sunuyorum iyi forumlar.

VERGİSİZ SATIŞ YAPTIĞININ KANITI

54056

SAYGI DEĞER MODERATÖRÜMÜZ

54057

54058

54062

YALVARARAK KIRDIRDIĞI KODLAR İÇİN ATTIĞI YALAN

54063

MÜŞTERİLERİNE ATTIKLARI YALANLAR

TSLERİ BLACKLİST YİYOR VE MÜŞTERİYE NE CEVAP VERİYORLAR

SUÇU BAŞKASINA ATARAK ÜSTÜNDEN ATIYOR :D

54067

İADE YAPTIĞIMIZ PARAYI BAŞKA BİRİ ÜZERİNDEN ALIYOR Kİ YASAL OLARAK İŞLEM YAPILAMASIN

BUNA HUKUKEN NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK DENİLİYOR.

54065

BUDA YOLLADIĞIMIZ PARANIN DEKONTU

54066

Diyeceğim tek şey böyle nitelikli dolandırıcılara paranızı kaptırmayın.

Paketin çalınması önemli bir durum değil her zaman daha iyisini yapabiliriz ama onlar 140 çeken sunucularını batırmak için her yolu denediler J

Ellerinde sadece makine kalana kadar devam edileceği hakkında bir duyum aldım umarım doğrudur.

Forum yönetiminden tek ricam bu tür insanları yetkili kadrosuna almamalarıdır. Değerlerimize sövecek kadar küçük insanlara ihtiyacımız yok.

Son düzenleme:
iyi ediyorsunuz böyle konularla insanları bilgilendirerek ama neden gençliğinizi feda ediyorsunuz? adam gibi oynayalım şu oyunu. Lütfen bakın valla acıyorum hayatın feda olmasına. biz adalet bakanımıyız veya detektifmiyiz arkadaş

arkadaşlar tartışma ve sohbet alanında nedenn yorumum silindi

taraf tutmuyorum ancak FiveM de vergi levhası çok saçma bana söyleyebilirmisin hangi ada giriyor ? Oyun sunucusu dosyaları satış diye bi etiket ben bilmiyorum şahsen şirketler için.

taraf tutmuyorum ancak FiveM de vergi levhası çok saçma bana söyleyebilirmisin hangi ada giriyor ? Oyun sunucusu dosyaları satış diye bi etiket ben bilmiyorum şahsen şirketler için.
Dijital ürün olarak yazabilirsiniz hocam.

Satın alınan bir şeyi kullanmayı beceremeyip kötü gidince hukuk fakültesi mezunu olanlar XD
Vergisiz bir şeyi almayı kabul ediyorsan , faturasız bir şeyi almayı kabul ediyorsan ben ne yapayım abi?
Saatlerimi verip geliştirdiğim şeyi satmak için şirketleşmem mi lazım?

az önce mesajım silindi bu sefer olayı daha güzel anlatayım ;

konunun görselindeki gördüğünüz nicknameleri şahısların hepsi dolandırıcıdır "üçkağıtçıdır". din nedir bilmez öyle boş insanlar grubu.

az önce mesajım silindi bu sefer olayı daha güzel anlatayım ;

görseldeki gördüğünüz nicknameleri şahısların hepsi dolandırıcıdır "üçkağıtçıdır". din nedir bilmez öyle boş insanlar grubu.
Küfür ederek anlattığınızdan dolayı mesajınız silindi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!