Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Discord Bot

Raviwen

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
aquara.dev
Discord
raviwen
Merhabalar öncelikle bu konuyu biraz fikir alışverişi amacıyla açıyorum.

Fivem sunucuları için yakın zamanda bir bot yapmaya başladım. ( Botun paketle herhangi bir bağlantısı olmayacak sadece discord.js kullanılcak.)

İlk olarak komutlar kolay ve zor gibisinden birşey demezseniz sevinirim bunlar sadece fikirdir.

.ravi mülakat-onay-red yazarak belirlediğiniz bir log kanalına yazdığınız durumu gönderiyor. Mülakatı kullanırsanız kişiye mülakat rolünü veriyor. Onay sistemine hex-ıd girmeyi ekleyeceğim
Örnek; .ravi onay <etiket> <HEX-ID> Böylelikle hex id kullanıyorsanız direk bir kanala loglayacak ve üyenin herhangi birşeyle uğraşmasına gerek kalmayacak eğer dc wh kullanıyorsa direk rolünü verebilir. Bu sistemin böyle olmasının sebebi ceza sistemi. mute-jail-voicemute gibi komutları kullanıldığı zaman, kullanılan kişiye belirli bir puan eklenecek ve extra olarak kişinin yaptığı hatalara göre belirli bir ceza çizelge puanı yapmayı düşünüyorum. ( .ceza <etiket> 15 ) Sunucunun belirlediği ceza puanına ulaşırsa kişinin wh alınacak.

.aktif-bakım-restart komutlarını dataya bağlayarak .sunucu-durum yazıp üye eğer kaçırmassa sunucunun anlık durumuna ulaşabilcek.

.öneri-şikayet komutları ile kişi kolayca embedli bir şekilde fikrini belirtebilir buda bir kanala loglanıyor. Kişinin yazdığı şey anlık olarak silinip direk logluyor.

GEL- GİT-KES-KİLİT-KULLANICI VE SUNUCU BİLGİ Gibi komutlar basit olduğu için normal kıvamında bakıyorum.

.ip komutunu ise gene aynı datadan çektiripte eğer aktifse sunucu ıp ve ts3 ıp atacak değilde hangi durumda olduğunu atacak.

Yeni nesil hoşgeldin mesajı ve otorol ( invite eden kişi entegre olacak ) eklenecek.

rp+ sistemi basit bir sistem olarak yapıcam adminlerin belirlediği kişiye .rp <etiket> yaparak belirlediğimiz kanala everyone şekilde kişiyi tebrik edecek ve rol verecek

Sunucu durumu ve sunucudaki kişilerin komutunu yapacağım ( biraz zamanımı alabilir bilgim yok )

EXTRA ÖNERİLERE %100 AÇIĞIM. Yorumlarda fikir verirseniz sevinirim.

Discord = Raviwen Thâlles#0005

46226

Son düzenleme:
Lütfen verdiğiniz cevaplarda ezikleme veya gereksiz şeylerle gelmezseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler <3

rp+ sistemi kolay olduğu için yaptım belirli kanala mesaj atıyor ve kişiye rol veriyor. 46228
46229

46230
Oylama sisteminide ekledim.

Altyapıyımı paylaşacaksın yoksa sadece invite üzerinden mi botu paylaşmayı düşünüyorsun?​

46231
Webhooklu hoşgeldin eklendi. Otomatik rol ile birlikte.

46275
Ceza puanı sistemi eklendi.
GÜNCELLENECEKLER
Belirli bir puandan sonra kişinin wh alınıp kayıtsıza atılacak ( DİSCORD WH KULLANANLAR İÇİN )

46276
Loglanacak şekilde ayarlandı.

Güzel gözüküyor, ellerine sağlık.

+rep

46357
46358
Son olarak yavasmod ve duyuru komutunu ekledim.

BOT | kes Komutu Yüklendi.
BOT | ıp Komutu Yüklendi.
BOT | kilit Komutu Yüklendi.
BOT | şikayet Komutu Yüklendi.
BOT | öneri Komutu Yüklendi.
BOT | raviwen Komutu Yüklendi.
BOT | rp+ Komutu Yüklendi.
BOT | oylama Komutu Yüklendi.
BOT | ceza Komutu Yüklendi.
BOT | aktif Komutu Yüklendi.
BOT | cezapuan Komutu Yüklendi.
BOT | yavaş-mod Komutu Yüklendi.
BOT | duyuru Komutu Yüklendi.
BOT | bakım Komutu Yüklendi.
BOT | restart Komutu Yüklendi.
BOT | sunucu-durum Komutu Yüklendi.
BOT | kullanıcı-bilgi Komutu Yüklendi.
BOT | sunucubilgi Komutu Yüklendi.
BOT | sil Komutu Yüklendi.
BOT | çek Komutu Yüklendi.
BOT | git Komutu Yüklendi.

Komut ile satışını açacağım <3

hepsi beleş

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!