Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Developer Arıyorum Developerlığı öğrenmek istiyorum.

SEQUENTIAL

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba, İsmim Mert. 25 yaşındayım. FiveM için Developer ile ilgili herşeyi öğrenmek istiyorum, script nasıl yazılır, nasıl düzenlenir, nasıl eklenir, makinenin içeriği, makineye nasıl script yüklenir vs. Ancak bununla ilgili Türkçe kaynak bulamadığım için burada aramak istedim. Adeta kurs niteliğinde bir eğitim vermek isteyen arkadaşlar varsa ücret karşılığında yardımcı olursanız sevinirim.

Konu tarafımca uygun kategoriye taşınmıştır

Kurcalayarak, deneme yanılma yoluyla öğrenmen daha iyi olacaktır.
Bilgin olsun config editleyip developerim diye gelen kişilere dikkat et paran boşuna gider.

Bilgin olsun config editleyip developerim diye gelen kişilere dikkat et paran boşuna gider.
Nereden başlayacağımı bilemiyorum ki.
Nereden başlayacağımı bilemiyorum ki..

Kanka bi tavsiye scriptleri çalıyorsun/buluyorsun script isimlerinin önüne sequential ekini ekliyorsun developersinnn ..

İşin gerçeği bence hiç bulaşma yazılım öğrenmek istiyorsan daha prof bir sekilde yazılım kursu alıp öğren lua, json,java gibi dillerin kursları mevcut bu piyasada şuan hemde tam şuan öğreneceğin hiç bir şeyin sana katkısı olmaz aksine zararı olur ^^

Kanka bi tavsiye scriptleri çalıyorsun/buluyorsun script isimlerinin önüne sequential ekini ekliyorsun developersinnn ..

İşin gerçeği bence hiç bulaşma yazılım öğrenmek istiyorsan daha prof bir sekilde yazılım kursu alıp öğren lua, json,java gibi dillerin kursları mevcut bu piyasada şuan hemde tam şuan öğreneceğin hiç bir şeyin sana katkısı olmaz aksine zararı olur ^^

Türkçe kaynak bulamıyorum. Udemy sitesine giriyorum bir tane bile Türkçe kaynak Lua eğitimi bulamıyorum. Hepsi yabancı dil. Yabancı dilim başlangıç seviyesinde.

Kendi kendine temel olarak youtubede videolar var o videoları izleyerek temeli az çok oturtabilirsin.Biz her zaman burdayız çekinmeden yapamadığınız yada öğrenmek istediğiniz şeyler hakkında konu açabilirsiniz.

Küçük şeylerden başla, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan bunu yaparken kesinlikle sunucu sahibi olma, çok vakit harcaman gerekir. Paket içerisinde değiştirmek istediğin şeyler için forumlardaki konuları ara. Eğer aradığın şeyi bulamazsan konu açıp yardım iste, burdaki bilgili kişiler sana yardımcı olacaktır. Blipleri değiştirerek başlayabilirsin. Kordinat girmeyi, kordinatın nasıl alındığını ve blip iconunun nasıl ayarlandığını araştırarak öğren.

Yazılım kursunu tavsiye etmiyorum, kendin eğer uğraşarak internetteki kaynakları kullanıp bir şeyler yapmaya çalışırsan daha kalıcı ve net bir sonuç elde edersin. Ve eğer sadece para kazanmak için öğrenmek istiyorsan kesinlikle bulaşma, başarısız olursun.

Temel bir paket indirip pakette neleri değiştirmek istediğine bak, herhangi bir sorun olursa bu konu altına yaz bildiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışıcam.

Küçük şeylerden başla, eğer gerçekten öğrenmek istiyorsan bunu yaparken kesinlikle sunucu sahibi olma, çok vakit harcaman gerekir. Paket içerisinde değiştirmek istediğin şeyler için forumlardaki konuları ara. Eğer aradığın şeyi bulamazsan konu açıp yardım iste, burdaki bilgili kişiler sana yardımcı olacaktır. Blipleri değiştirerek başlayabilirsin. Kordinat girmeyi, kordinatın nasıl alındığını ve blip iconunun nasıl ayarlandığını araştırarak öğren.

Yazılım kursunu tavsiye etmiyorum, kendin eğer uğraşarak internetteki kaynakları kullanıp bir şeyler yapmaya çalışırsan daha kalıcı ve net bir sonuç elde edersin. Ve eğer sadece para kazanmak için öğrenmek istiyorsan kesinlikle bulaşma, başarısız olursun.

Temel bir paket indirip pakette neleri değiştirmek istediğine bak, herhangi bir sorun olursa bu konu altına yaz bildiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya çalışıcam.

Önerileriniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim, yani şimdi şöyle ; İstediğim şeyin en tepe noktası sıfırdan fivem scripti yazabilecek seviyeye gelmek. Yani asıl yapmak istediğim bu. Var olan scripti düzenlemek vs. tabikide bunlar önemli ama ben aynı zamanda işin derinine inmek istiyorum, para kazanma kısmını hiç düşünmedim, şuanda hobi olarak böyle bişeye başlamak istedim, ama ileride tabi kendimi geliştirebilirsem mesleğim halinede getirebilirim.

Önerileriniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim, yani şimdi şöyle ; İstediğim şeyin en tepe noktası sıfırdan fivem scripti yazabilecek seviyeye gelmek. Yani asıl yapmak istediğim bu. Var olan scripti düzenlemek vs. tabikide bunlar önemli ama ben aynı zamanda işin derinine inmek istiyorum, para kazanma kısmını hiç düşünmedim, şuanda hobi olarak böyle bişeye başlamak istedim, ama ileride tabi kendimi geliştirebilirsem mesleğim halinede getirebilirim.

Basamakları tek tek tırmanarak en tepe noktaya ulaşabilirsin. Dediğim gibi ufak tefek şeyleri değiştirerek başla. FiveM'de Sıfırdan script yazabilen kişilerin eğitim verebilecek vakitleri pek olmuyor. Eğitim vereceği vakitle uğraşana kadar adam yeni bir şeyler yazıp satmayı tercih ediyor ki bu gayet doğal, daha kârlı ve insanlarla uğraşma oranı daha düşük. Eğer eğitim alacak birisini bulursan da yaptığı işleri ve yazdığı scriptleri gör önce. Pakete sağdan soldan script toplayıp hiçbir değişiklik yapmadan bunu ben kodladım diyenlere değil, github'ında gerçekten kendi içeriği olan kişilere güven. Kendine sistemsel bir sorun belirle, şunun aslında şöyle olması gerekiyor şeklinde. Daha sonra daha orta segment şeylere giriş. Atıyorum bir scripte yeni bir özellik eklemek gibi: Keneviri toplayıp işleyip satmak yerine işledikten sonra paketlesin, sonra satsın.

SENİN İÇİN KISA VADELİ BİR PROGRAM HAZIRLADIM

Öncelikle YouTube' den temel videoları izleyip neyin ne olduğunu öğrenerek başlayabilirsin max 1 saatini alır sonrasında @Utinax
' ın yaptığı taco scriptinini inceleyerek ve yaratıcılığını ekleyerek aynı mantıkla çalışan bir script yazarak temelini atabilirsin.
.

Ben Az cok Biliyorum tam oalrak developerim diyemem ama ögrendigmi seyleri ögretmeye calsırım genede

Katılmıyorum Bence Diğer Arkadaşında Dediği Gibi Deneme Yanılma Yöntemiyle biraz öğrenebilirsin (tabiki bi yazılım dili öğrensen önce daha iyi olur) nasıl yapıcam diyorsan forumda bir sürü temel paket paylaşıldı onlardan indirebilirsin (güncel artifacts ler ile kendin oluştur derdim ama yeni başladığın için zorlanabilirsin)
Takıldığın bir yer sorun falan olursada bu işten anlayan developer lar veya gerçek bi developerın kurduğu Development serverlarından yardım alabilirsin

Katılmıyorum Bence Diğer Arkadaşında Dediği Gibi Deneme Yanılma Yöntemiyle biraz öğrenebilirsin (tabiki bi yazılım dili öğrensen önce daha iyi olur) nasıl yapıcam diyorsan forumda bir sürü temel paket paylaşıldı onlardan indirebilirsin (güncel artifacts ler ile kendin oluştur derdim ama yeni başladığın için zorlanabilirsin)
Takıldığın bir yer sorun falan olursada bu işten anlayan developer lar veya gerçek bi developerın kurduğu Development serverlarından yardım alabilirsin
Teşekkür ederim bir yerden başlayacağım bakalım

SENİN İÇİN KISA VADELİ BİR PROGRAM HAZIRLADIM

Öncelikle YouTube' den temel videoları izleyip neyin ne olduğunu öğrenerek başlayabilirsin max 1 saatini alır sonrasında @Utinax
' ın yaptığı taco scriptinini inceleyerek ve yaratıcılığını ekleyerek aynı mantıkla çalışan bir script yazarak temelini atabilirsin.
.
Youtube da 1 2 video var bakıp anlamaya çalışıyorum.. teşekkür ederim

Youtube da 1 2 video var bakıp anlamaya çalışıyorum.. teşekkür ederim
Knk Önerim Youtubeden Jeva Diye Bir Kanal Ordan Temel Oturtabilirsin Cok Guzel Anlatıyor Fakat İngilizce İzliyerek Belki Anlıyabilirsin

Ben Az cok Biliyorum tam oalrak developerim diyemem ama ögrendigmi seyleri ögretmeye calsırım genede
DJSBHFGJHDSBGJHDSFGNHJDSGDSNFJHGDSNHJDFHJSN tek bildiğin leak sunucularında script alıp onlara config ten kendi adını yazmak

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!