Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Can’t connect to MySQL server on ‘xx.xxx.xxx.xxx’(10060)

YaccobS

Üye
FT Kullanıcı
Discord
yaccobs#0001
Merhabalar,
Uzun süredir başlıkta belirttiğim “Can’t connect to MySQL server on ‘xx.xxx.xxx.xxx’(10060)” hatasını almaktayım ve çözüm aramaktayım. Hatayı aldığım 2 durum ve almadığım 1 durum var. Anlamanızı kolaylaştırmak amacıyla cihazlarımı numaralandırarak açıklayacağım. Öncelikle elimde 2 farklı sağlayıcıdan VDS var, ikisinin de portları açık güvenlik duvarı kapalı. Bunların haricinde kendi kişisel bilgisayarım var. 1 Numaralı VDS üzerinden hostladığım database’e ip,username ve password yazaral kolayca kişisel bilgisayarım üzerinden erişip remote access sağalaybiliyorum. Fakat kendi bilgisayarım üzerinden Hostladığım bir database e herhangi bir VDS üzerinden bağlanamıyordum. Bu durumla karşılaşınca acaba bilgisayarımdanmı kaynaklı dedim ve ikinci bir VDS bulup 1 numaralı VDS ten hostladığım Database e 2 numaralı Vds ten bağlanmayı denedim ve tekrar aynı hatayla karşılaştım. Bunların üzerinde arkadaşlarımın VDS leri üzerinden de denemeler yaptım ve sorunun genel bir ayar eksikliği veya VDS sorunu olduğunu düşünmeye başladım. Kısaca VDS üzerinde hostlanan bir dataya dışarıdan PC lerden remote access amacıyla bağlanılabiliyor fakat VDS ler dışarıdaki bir database e remote access için bağlanamıyor, Connect tuşuna bastığım an Heidi SQL yanıt vermiyor ve karşıma bu hata çıkıyor çözüm yolunu bilen var mı acaba?

Kullandığım Yazılımlar:
Heidi SQL
XAMPP
AppServ
Denediğim Yöntemler:
PhpMyAdmin Üzerinden yetki verdim
Portlar açık
Firewall kapalı veya açık denedim
XAMPP MySQL Config Dosyalarını ayarladım
Appserv

Umarım yardımcı olabilecek biri olur şimdiden teşekkürler...
2A51F980-83F6-4A5C-9237-C2DCBB381AF4.png

49742

BU ŞEKİLDE PAINT ÜZERİNDEN ANLATMAYA ÇALIŞTIM

GÜNCELLEME 15.04.2021: Appserv ile de denedim fakat aynı hatayı aldım.

Son düzenleme:
şimdi orda yazan ip yanlış şu olması lazım 127.0.0.1 bunu yap bide xampp dan mysql i aç ve apache yi aç düzelir sorunun

Öncelikle bir adet VDS Belirleyin ve buraya kurulumları yapın kurduğunuz VDS Üzerinden 80-85 Arasındaki tüm portları açın ve database kurarken Belirlediğiniz VDS İpsini girin ona bir şifre belirleyin açıcağınız portu makinanızda da açın bu şekilde denerseniz açılacaktır

şimdi orda yazan ip yanlış şu olması lazım 127.0.0.1 bunu yap bide xampp dan mysql i aç ve apache yi aç düzelir sorunun
Kankam olayı galiba anlayamadın localde bağlanma hatası almıyorum bir vds te açtığım database e başka bir vds üzerinden bağlanırken aldığım bir hata bu yani database açabiliyorum kolayca fakat diğer cihazdan bağlanırken bu hatayı alıyorum.

Öncelikle bir adet VDS Belirleyin ve buraya kurulumları yapın kurduğunuz VDS Üzerinden 80-85 Arasındaki tüm portları açın ve database kurarken Belirlediğiniz VDS İpsini girin ona bir şifre belirleyin açıcağınız portu makinanızda da açın bu şekilde denerseniz açılacaktır
Bütün portlar açık dediğini denedim fakat olmadı sorunun portlarla alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü pc den bağlanılıyor ama vds ten uzak database e veri alış verişi yapılmıyor.

Hatayı paint ile çizerek anlatmaya çalıştım ek olarak ekledim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!