Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Bütün serverlar aynı mı?

FlopKuehl

Üye
FT Kullanıcı
RP'ye yeni başladım diyebilirim ve pek de iyi değilim anlayacağınız üzere. Ancak bir sorunum var. Birkaç sunucuda oynadım ve öldürülmeden, gasp edilmeden, soyulmadan 1 saat bile oynayamıyorum. Yanına birkaç kişi toplayan birisi meslek alanlarına gidip "Ya canın ya paran kardeş" diyerek soyuyor. Şehir içerisinde arabamı sürüyorum derken bir anda birisi çarpıp beni bir güzel duvara yapıştırdıktan sonra o kazada baygın olması gerekirken dahi bir güzel beni soyuyorlar. Dışarıda bir kavga görüyorum, izlemeye başlıyorum ki "Ne bakıyon lan ******" deyip bir güzel beni de öldürüp tekrar soyuyorlar. Mesleğimi yapıyorum arkadaşımla beraber, karşı taraf da iki kişi diyelim. Gelin kapışalım diyorlar, reddediyoruz, gelip vuruyorlar. "Plakanı aldım kardeş şikayet etmemi istemiyorsan çek git şuradan" diyorum, sonuç yine aynı.

Sağ kalmak için ne yapmalıyım? Ters yapanı anında yumruklayıp benim de onları soymam mı lazım? Bu şekilde rpnin ne eğlencesi kalır?

Fivem Türkiye'nin özetini çıkarmışsın adeta.

fivem neredeyse 6-7 ay önce bitti, birkaç sunucu fivem'in içinden geçti diyebilirim, artık "hard" olarak adlandırılan rol şekil bitti, tüm sunucular fun-arcade tarzı rol yapıyor, ve fun-arcade sunucuların amacı, pd ile illegal kişiler araısnda geçiyor, soygun yap pd'den kaç paranı kazan bu kadar yani.

Henüz aynı olmayanlar var Hocam
sizler sayıya aldanıp gittikçe 100 çeken sunuculara girdiğiniz de
13 yasındaki veletlerle rol çevirmek için gidiyorsunuz
Bunları da yasamanız gayet normal Sizler Hala sayıya önem vermeye devam ettiğiniz süreceBu Böyle Gidecek
Aslan ailesi Çakırbeyli ailesi Sarsılmaz vs bunları gördüğünüzde direk kaçın
Sunucu Reklamı Yapmak istemiyorum ama bizim Sunucumuz da Türkçe Oluşum İsim Kullanmak Yasak
Çeteler de Aynı şekilde kendilerini ben grove oldum deyip şehre inemiyorlar Adam akıllı rol çevirip halka kendilerini tanıtacaklar Biz Rp Üzerine bu şekilde işleiş kuruypruz Su an 30 Çekiyoruz Ama mis gibi Adk yı Geçtim Küfür yok Sunucumuzda Adını vermyeyim postun maksatını aşmayayım yeterince aştım zaten ama buna örneklemeye mecbur kaldım saygılar

Henüz aynı olmayanlar var Hocam
sizler sayıya aldanıp gittikçe 100 çeken sunuculara girdiğiniz de
13 yasındaki veletlerle rol çevirmek için gidiyorsunuz
Bunları da yasamanız gayet normal Sizler Hala sayıya önem vermeye devam ettiğiniz süreceBu Böyle Gidecek
Aslan ailesi Çakırbeyli ailesi Sarsılmaz vs bunları gördüğünüzde direk kaçın
Sunucu Reklamı Yapmak istemiyorum ama bizim Sunucumuz da Türkçe Oluşum İsim Kullanmak Yasak
Çeteler de Aynı şekilde kendilerini ben grove oldum deyip şehre inemiyorlar Adam akıllı rol çevirip halka kendilerini tanıtacaklar Biz Rp Üzerine bu şekilde işleiş kuruypruz Su an 30 Çekiyoruz Ama mis gibi Adk yı Geçtim Küfür yok Sunucumuzda Adını vermyeyim postun maksatını aşmayayım yeterince aştım zaten ama buna örneklemeye mecbur kaldım saygılar

Hocam ben de o tür sunuculara girmek istiyorum, ancak sunucular jandarma/polislik mülakatlarından daha zor mülakatlar yapıyor. 40 saatim olduğunu duyunca insanlar discorddan engelliyorlar. Neymiş efendim +500 saat olmak zorundaymış. +500 saat eğer ben böyle sunucularda oynamak zorundaysam gereği de yok zaten oynamanın. Az önce yayaya 120yle çarptım. Adam kalkmış niye çarpıyorsun diyor. Server yetkilisi yanımızda olmasına rağmen açtım ağzımı yumdum gözümü "Lan bu nasıl rp? 120yle sana çarptım diyorum hala ayağa kalkıp bana hesap soruyorsun. İnsan bir bayılır, ambulansı arar, diyelim ki kalktın bari topallaya topallaya yürürsün direkt shift basıp yanıma koşarak gelemezsin" dedim. Haklısın dedi. Herifi takip ettim. 2 dakika sonra yine aynısını yaptım. Bu sefer adam "Ahhh **** acıyooo" demeye başladı. Yani ben burada nasıl kendimi geliştirebilirim rp olarak?

fivemde çok fazla sunucuda oynadım hepsi birbirinin aynısı hepsine aynı roller artık rol yaparken hiç eğlenmiyorum rol falan yapmıyorum artık gerçekten çok sıkıcı bi hale geldi fivem. sunucu patlatarak kendini havalı zannedenler falan hepsi bulunuyor bu camiada gerçekten aşırı saçma.....

fivem neredeyse 6-7 ay önce bitti, birkaç sunucu fivem'in içinden geçti diyebilirim, artık "hard" olarak adlandırılan rol şekil bitti, tüm sunucular fun-arcade tarzı rol yapıyor, ve fun-arcade sunucuların amacı, pd ile illegal kişiler araısnda geçiyor, soygun yap pd'den kaç paranı kazan bu kadar yani.
bence kendin için bitti, hala düzgün rol yapılan sunucular var FiveM 2-3 kişinin yaptığı erp ve script çalmadan dolayı bitmiyor ve sanmıyorum. FiveM in daha çok yolu var olacak şeyler bunlar.

bence kendin için bitti, hala düzgün rol yapılan sunucular var FiveM 2-3 kişinin yaptığı erp ve script çalmadan dolayı bitmiyor ve sanmıyorum. FiveM in daha çok yolu var olacak şeyler bunlar.
fivem'in eski ortama dönmesinin artık imkanı yok, günümüzde fivem tr'nin adını kirleten birçok insan olduğu için eski zamana dönmek fazlasıyla zor, keşke eski zamanlara bu kitle geri dönebilsek :/

Fivem rol anlamıyla tamamen bitti yapacağın tek şey silahını alıp birilerini soymak gun rp yapmak bunun dışında fivemde zevk alamazsın role giremezsin gunrpnin dengeli olduğu sunucular tutmuyor eski zamanlarda insanlar çok şey bilmediği için zevk alıyorduk şimdi hile trollden başka birşey yok rol yapmak istiyorsan farklı bir oyun oynayabilirsin

fivem'in eski ortama dönmesinin artık imkanı yok, günümüzde fivem tr'nin adını kirleten birçok insan olduğu için eski zamana dönmek fazlasıyla zor, keşke eski zamanlara bu kitle geri dönebilsek :/
30k izlenen bir yayıncı sunucuya troll yapan bir adamı alıyorsa bu işler düzelmez

30k izlenen bir yayıncı sunucuya troll yapan bir adamı alıyorsa bu işler düzelmez
Nokta
Onların olmayan özgüvenini seveyim ben
Troll açıp bizde trol yapalım canım çekti diyen herifin biri sonra bize yakışmaz desede aynı şeyi düşünen insanlar yüzünden birde bu epic sayesinde bu hâle düştü fivem
Adam baronum di ye yayın açıyor gerçek hayatta silaha dokunmamış almış 12 yaşındaki veletleri yanına racon kesiyor sunucu sahipleride buna çanak tutuyor bu böyle olduğu sürece fivem bitmeye devam edecek adamlar hem kendini bitiriyor hem diğer sunucuları bu arkadaş gibi olanlarsa girmeden soğuyor
100 çektirmek zor değil böyle düşünürsen

Düzgün sunucu arıyorsan ; eX-RP, ED-RP, 8Born.

50 saatle 8born mu ?
1. Hesapta 3600 2. Hesapta da 400 falan var toplamda 4k RP saatim var diyebilirim. 4 k RP saati beni RP god yapmaz aksine senin gibi keyif alamam ve girdiğim rollerde role odaklanamam bile

1. Hesapta 3600 2. Hesapta da 400 falan var toplamda 4k RP saatim var diyebilirim. 4 k RP saati beni RP god yapmaz aksine senin gibi keyif alamam ve girdiğim rollerde role odaklanamam bile
Bunun 3000 saati Göktürk RP'de geçti :D

Benim 50 saatim yok hojam 1.5k

ben hala eğlenebiliyorum, hardrp ülkemizde farklı anlaşıldığı ve herkes HARD/ARCADE diye birşey belirlediği için oluyor bunlar. Açıkçası troll ve toxic insanlar batırıyor fivemi yavaş yavaş.

ben hala eğlenebiliyorum, hardrp ülkemizde farklı anlaşıldığı ve herkes HARD/ARCADE diye birşey belirlediği için oluyor bunlar. Açıkçası troll ve toxic insanlar batırıyor fivemi yavaş yavaş.
Günümüzde HARDRP Sunucunun açılması insanlar tarafından komik değil, günümüz fivem'i artık o düşünceyi bırakmış

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!