Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

busekartas adlı kişiden şikayetçiyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gorkemburan

Üye
FT Kullanıcı
Dolandırıcı arkadaşın konu adresi buradadır.
Konusunu inceleyip görüşmeye gittik , aylık 600 TL'ye developer hizmeti sunduğunu belirtti.
Biz işe başlamadan önce eksiklerimizi ve ihtiyaçlarımızı belirtip , bunları yerine getirip getiremeyeceğini sorduk.
Kendisi bu isteklerimizi yerine getireceğini , 1 ay boyunca sunucumuza developerlık hizmeti sağlayacağını belirtti.
Birazcık pazarlık yaptık ve 430 TL'ye bu işleri yapabileceğini söyledi.
Parayı göndermeden önce kendisine işin başlangıcında yarı fiyatı olan 215 TL'yi göndereceğimi ve devamındada kalan 215 TL'yi göndereceğimi belirttim.
Kendisi bu anlaşmayı kabul etti.
Üzerinden 2 gün geçtikten sonra arkadaşıma bu şekilde bir mesaj atıp duygu sömürüsü yaparak paraya ihtiyacı olduğunu söyledi ve biz nasıl olsa işlerimizi yapıyor , ihtiyacı varmış diyerek iş bitmeden kalan parasınıda gönderdik.
Bir kaç istediğimiz scripti kurdu ve testlerini gerçekleştirdik.
Diğer kalan eksikleri tamamlamasını ve sunucumuzdaki bir kaç scriptin fixlenmesi gerektiğini belirttikten sonra bizi kendi sunucusundan banlayıp , discord üzerindende engelleyip son olarak şöyle bir mesaj attı.

Kendi kafasına göre İşi yarım bırakıp leak galeri scriptini bize 200 TL'ye saymamızı söylüyor.
Bu yüzsüz ve pervasız arkadaşlara çok çok dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
Bu dolandırıcı arkadaştan şikayetçiyim.

herşey kanıtlı şekilde ektedir ; 52229

52230

52231

2 gündür yaptığım işler burda 430 tl ye paralı köpek tutabilceğini sanan arkadaşlardan başka birşey değiller kendileri. Leak dediğiniz şeyi öküz gibi uğraşıp fixleyip sattığımız bir script normal şartlarda bahsettiğimiz olay bu. Ama bugün GAYET GÜZEL BİR DİLLE ARALARINDAN AYRILDIM. Arkadaşlarını discorduma gönderip ana avrat sövdürttüler.

52233

DELTA ROLEPLAYLE HİÇ BİR ŞEKİLDE MUHATTAP OLMAMANIZI ŞİDDETLE ÖNERİRİM. ÇÜNKÜ SADECE 400 TL YE KÖPEK GİBİ ÇALIŞICAK NEFES BİLE ALMIYCAK BİRİNİ ARIYORLAR. @Sado KONUNUN KAPATILMASINI RİCA EDİYORUM DAHA FAZLA ADIMI KİRLETMELERİNİ İSTEMİYORUM BÖYLE KARAKTERSİZ İNSANLARIN.

Konuya 3. şahıslar dahil olmasın, yorumları silinecek kâle alınmayacaktır.

Birincisi işe başlamadan önce her şey konuşuldu, bütün eksikler söylendi. Dediniz ki yaparız. Yaptığınız işleri hep alt yapımıza suç atarak, bozuk, fixlenmiyor tarzı konuştunuz ki yine işe başlamadan önce size alt yapımızın ne olduğunu söyledik yine yaparız dediniz. İkincisi discordda yazdığınız meseja cevap almadan her yerden engellediniz banladınız. Üstelik paranın tamamını aldınız. Kusura bakmayın ama maalesef yaptığınız işler 430 tl yapmıyor. Alt yapımıza suç atarak kurduğunuz meslekler yarım yamalak. Üçüncüsü cimere şikayet etmeniz bizi alakadar etmiyor. Vds şifremize bilmem kaç kişiye verip binbir türlü işten kaçan sizsiniz. 700 tlye çalıştığınız sunucuları aşırı merak ediyorum. Lütfen kendi arkadaşlarınıza yorum yaptırmayınız.
siz kendi arkadaşlarınızı sunucumuza yollayıp ana avrat sövdürürken sorun yoktu ama ? ayriyeten vds şifrenizi verirken sorarak verdim. 52234

AYRİYETEN BEN BANA SÖYLEDİĞİNİZ TÜM EKSİKLERİ DE GAYET GÜZEL YAPTIM PED SİSTEMİ DIŞINDA. VE SİZİ ENGELLEMEDİM SUNUCUNUZDAN ÇIKIP ARKADAŞLIKTAN ÇIKTIM ULAŞMAK İSTESENİZ EKLEMENİZ YETERLİYDİ ? SİZE SİZİN DİLİNİZDEN Mİ KONUŞMAK GEREK İLLA Kİ ? 430 TL TUTMUYOR DEDİĞİNİZ İŞLER MAALESEF Kİ PROFESYONEL BİR DEVELOPER OLMADIĞIM İÇİN 2 GÜNÜMÜ ALDI VE KAÇ SAAT PC DE OTURDUM BUNLARLA UĞRAŞTIM BUNLARIDA GAYET İYİ BİLİYORSUNUZ.

gorkemburan gorkemburan Merhaba, şikayetçi olduğunuz konuyu tam olarak açıklarmısınız ? Tam olarak ne oldu ne yapılmadı da şikayetçisiniz.

Merhabalar ,
1 aylık developerlık hizmeti sağlayacağını belirtip 2.günde uzun bir mesaj atıp bizi engelleyerek ve kendi discord sunucusundan banlayarak aramızdan güzel bir şekilde ayrıldığını belirtiyor arkadaşımız.
Buradaki galeriyi 250 TL'ye say, fix hizmetini şu kadara say vs. diye utanmazca mesajlar atıp kendi kafasına göre benim verdiğim işi sonradan fiyatlandırıp çekip gitmiştir.
Madem aramızdan iyi ayrılıyorsun bizi neden discord sunucundan banlıyorsun ?
Neden discorddan engelliyorsun ?
Neden 1 aylık anlaşma yapıp 2.günde kafana göre çekip gidiyorsun ?
Neden çekip gittikten sonra 250 TL'sini galeriye sayarsınız tarzında utanmazca bir mesaj atıyorsun ?

Lütfen soru cevap halinde gidip konuyu hızlıca açıklığa kavuşturalım aranızda tartışmayın. busekartas busekartas gorkemburan gorkemburan

Merhaba,
Arkadaştan tam olarak şikayetçi olduğum durumu belirtiyorum.
6 Mayıs 2021 Tarihinde gece forumdaki konusunu inceledik ve discordda görüşmeye gittik.
Konu içeriğinde belirttiğim gibi 430 TL'ye 1 aylık developer hizmeti sunacağını söyledi ve anlaşma yaptık.
Kendisine paranın önce yarısını iş bittikten sonra diğer yarısını göndereceğimi söyledim ve kabul etti.
215 TL'yi işe başlamadan önce gönderdim ve vds şifresini vererek o gece işe başladılar.
Bir kaç istediğimiz scripti ekledi.
Sonraki gün kız arkadaşıma yazarak paraya ihtiyacı olduğunu belirtmiş.
Kız arkadaşımda nasıl olsa işlerimizi halletmeye başladı diyerek kalan 215 TL'yi kendisine göndermiş.
Bugün saat 20:30 civarında kız arkadaşıma ekteki şekilde bir mesaj göndermiş olup beni ve tüm ekibimizi kendi discord sunucu ve adresinden engellemiştir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    83.3 KB · Görüntüleme: 37
Merhabalar ,
1 aylık developerlık hizmeti sağlayacağını belirtip 2.günde uzun bir mesaj atıp bizi engelleyerek ve kendi discord sunucusundan banlayarak aramızdan güzel bir şekilde ayrıldığını belirtiyor arkadaşımız.
Buradaki galeriyi 250 TL'ye say, fix hizmetini şu kadara say vs. diye utanmazca mesajlar atıp kendi kafasına göre benim verdiğim işi sonradan fiyatlandırıp çekip gitmiştir.
Madem aramızdan iyi ayrılıyorsun bizi neden discord sunucundan banlıyorsun ?
Neden discorddan engelliyorsun ?
Neden 1 aylık anlaşma yapıp 2.günde kafana göre çekip gidiyorsun ?
Neden çekip gittikten sonra 250 TL'sini galeriye sayarsınız tarzında utanmazca bir mesaj atıyorsun ?
1. Sİ BEN SİZİ HİÇ BİR YERDEN ENGELLEMEDİM DCNİZDEN ÇIKTIM DCMDEN ÇIKARTTIM VE ARKADAŞLIKTAN SİLDİM GEÇTİM.
2. OLARAK BAŞTA KONUŞTUĞUMUZ İŞLER BELLİYDİ 430 TLYE ASLA YAPILMIYCAK İŞLER ÇIKARTMAYA DEVAM ETTİNİZ VE BEN TEKRAR DİYORUM 2 GÜNÜMÜ FAZLASIYLA ORAYA HARCADIM. ONUN KARŞILIĞINI ALDIM SENİN 430 TL TUTMUYOR DEDİĞİN İŞLER BENİM 2 GÜNÜMÜ ALDIYSA KARDEŞİM KUSURA BAKMA ÇOKTA GÜZEL TUTAR BİR ÇOK DEVELOPER FİXLEDİXİ SCRİPT BAŞINA PARA ALIYOR BEN BURDA SANA GELMİŞİM 600 TL DEN 430 A DÜŞMÜŞÜM YARISINI BAŞTA VERİYORSUN DİĞER YARISINI SIKIŞTIĞIM İÇİN CMT GÜNÜ ALIYORUM. VE BUNU GELİP DÜZGÜNCE NUR A BELİRTİYORUM SAĞOLSUN YARDIMCI OLUYOR.
3. OLARAK SİZ SADECE KENDİNİZE 400 TL YE KÖPEK ARIYORSUNUZ BAŞKA HİÇ BİRŞEY ARAMIYORSUNUZ 1 AY BOYUNCA BEN ANLAŞTIĞIMIZ ŞEYLERİ YAPICAĞIM KONUSUNDA KONUŞTUM SİZİNLE ? F3 MENÜ ORTADA BİLE YOKKEN F3 MENÜNÜZE BİRŞEYLER EKLEDİM HOŞUNUZA GİTTİMİ ? GİTTİ BUNLARI YAPARKEN HİÇ BİR SORUN YOKTU AMA QUİT ATINCA BİR ANDA ADAMLARINIZI DCME YOLLAYIP HAKARETLER ETTİRİP BURDA ADIMI LEKELEMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ ? ANLAŞAMAYIP YOLLAR AYRILABİLİR SİZE 0 HİZMET SAĞLAMIŞIM GİBİ DAVRANMANIZ DIŞINDA HİÇ BİR PROBLEM YOK ASLINDA

busekartas busekartas 1Ay boyunca anlaşmış olduğunuz fiyata hizmet sağlayacağınızı belirttiniz mi ?
SADO BEN GEREKLİ TÜM KANITLARIMI BELİRTTİM 1 AY BOYUNCA EVET DEVELOPERLIKLARINI YAPICAKTIM AMA NORMALDE 1 AYLIK DEVELOPERLIK ÜCRETİM 600 TL FAKT ARKADŞALARIN RİCASI ÜZERİNE 430 A DÜŞTÜM AMA HANİ AKLIMDA Kİ ŞEYLER SADECE VERDİKLERİ İŞLER VE ÇIKICAK TEK TÜK FİXLERDİ AMA HER GÜN EKSTRA ABSÜRT ŞEYLER ÇIKARMAYA BAŞLADILAR PAKET 6 AYDIR ELLERİNDEYMİŞ AMA SANKİ1 HAFTADIR ELLERİNDE GİBİ BİR TON HATA FİXLETME MUHABBETİNE GİRDİLER. BENDE AÇIKCASI 400 TL YE ÇEKİLİCEK BİR ÇİLE OLMADIĞINI BELİRTİP QUİT ATTIM VE TEKRAR DİYORUM HİÇ BİR YERDEN ENGELLEMEDİM SADECE ARKADAŞLIKTAN ÇIKARTTIM.

Kişi yapamayağını belirttiği işler için özel mesaj üzerinden herşeyi on numara yapacağını ve pazar gününe yetiştireceğini belirtmiştir.
Madem yapamayacaktın neden hepsini şu tarihte bitiririm , şu kadar kolay şey kaldı diyerek yazıyorsun ?

KONUNUN BURADA DAHA FAZLA UZAMASINA GEREK YOK BENCE BEN ZATEN BANA YAPILAN DCMDE ÖZELDEN VE GENEL SOHBETİMDEN EDİLEN TÜM HAKARETLERİ SS ALMIŞ BULUNMAKTAYIM CİMERE GEREKLİ ŞİKAYETİ YAPICAM DOLANDIRILDIĞINIZI DÜŞÜNÜYORSANIZ SİZDE YAPABİLİRSİNİZ AMA BEN SAĞLAMAM GEREKEN TÜM HİZMETİ SAĞLADIM BUNUDA BELİRTİYİM KONUYA BURDA DEĞİL ORDA DEVAM EDELİM ?

SADO BEN GEREKLİ TÜM KANITLARIMI BELİRTTİM 1 AY BOYUNCA EVET DEVELOPERLIKLARINI YAPICAKTIM AMA NORMALDE 1 AYLIK DEVELOPERLIK ÜCRETİM 600 TL FAKT ARKADŞALARIN RİCASI ÜZERİNE 430 A DÜŞTÜM AMA HANİ AKLIMDA Kİ ŞEYLER SADECE VERDİKLERİ İŞLER VE ÇIKICAK TEK TÜK FİXLERDİ AMA HER GÜN EKSTRA ABSÜRT ŞEYLER ÇIKARMAYA BAŞLADILAR PAKET 6 AYDIR ELLERİNDEYMİŞ AMA SANKİ1 HAFTADIR ELLERİNDE GİBİ BİR TON HATA FİXLETME MUHABBETİNE GİRDİLER. BENDE AÇIKCASI 400 TL YE ÇEKİLİCEK BİR ÇİLE OLMADIĞINI BELİRTİP QUİT ATTIM VE TEKRAR DİYORUM HİÇ BİR YERDEN ENGELLEMEDİM SADECE ARKADAŞLIKTAN ÇIKARTTIM.

Burada haklı olduğunuz bir konu yok ki ? İş böyle işlemez.

Fİyat konusunda 600 den 430 a siz düşmüşsünüz bunu kabul etmişsiniz düşmeyebilirdiniz bu konu içerisinde bir anlam ifade etmiyor.

Yanlış yapılan şeyleri söylemem gerekirse;

1. 1 Ay deyip 2. gün fazla iş verilince işi bırakmak.,
2. İşleri önceden göz gezdirmemeniz. Yani burada önceden yapılacak işlere pakete göz gezdirip ona göre fiyat çıkartabilirdiniz ki bunu da yapmamışsınız anlaşılan. Burada hata gene sizde oluyor, yapıcağınız şeyleri bilmeden 1 ay söz vererek ona göre anlaşma yapıp 2. günden işi bırakamazsınız ki ? Mantığa uyan bir yanı yok.

Kişi yapamayağını belirttiği işler için özel mesaj üzerinden herşeyi on numara yapacağını ve pazar gününe yetiştireceğini belirtmiştir.
Madem yapamayacaktın neden hepsini şu tarihte bitiririm , şu kadar kolay şey kaldı diyerek yazıyorsun ?
BEN BİTİRMEM GEREKEN BANA BAŞTA SÖYLEMİŞ OLDUĞUNUZ HERŞEYİ YAPTIM PED SİSTEMİ DIŞINDA ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM PED SİSTEMİ DIŞINDA. 2 GÜN ÖNCE KONUŞULAN İŞLERİ YAPTIMMI YAPTIM BEN ONUNLA İLGİLENİRİM.

Şikayetçi taraf burada haklı oluyor sadece bu 2 madde ile.

Burada haklı olduğunuz bir konu yok ki ? İş böyle işlemez.

Fİyat konusunda 600 den 430 a siz düşmüşsünüz bunu kabul etmişsiniz düşmeyebilirdiniz bu konu içerisinde bir anlam ifade etmiyor.

Yanlış yapılan şeyleri söylemem gerekirse;

1. 1 Ay deyip 2. gün fazla iş verilince işi bırakmak.,
2. İşleri önceden göz gezdirmemeniz. Yani burada önceden yapılacak işlere pakete göz gezdirip ona göre fiyat çıkartabilirdiniz ki bunu da yapmamışsınız anlaşılan. Burada hata gene sizde oluyor, yapıcağınız şeyleri bilmeden 1 ay söz vererek ona göre anlaşma yapıp 2. günden işi bırakamazsınız ki ? Mantığa uyan bir yanı yok.
BEN BANA BELİRTİLEN İŞLERİ YAPTIM ZATEN BANA BELİRTİLEN İŞLERİN DIŞINDA ARTIK ABARTI İŞLER ÇIKARTTIKLARINDA ZATEN BU NOKTAYA GELDİ KONU BAHSETMEYE ÇALIŞTIĞIM O ZATEN SADO. BEN BANA VERİLEN TÜM İŞLERİ YAPTIM AMA PAKET 6 AYDIR ELLERİNDE AMA 6 AYDIR ÇÖZEMEDİKLERİ SORUNU BENİM ÇÖZMEMİ BEKLİYORLAR Kİ ANLAŞMA ESNASINDA BU KONUŞULMAMIŞTI.

gorkemburan gorkemburan Anlaşma yapılırken ki verilen TÜM işleri busekartas busekartas tamamlayıp tarafınıza teslim etti mi ?

Madem anlaşmaya göre iş yaptınız neden 1 ay muhabbeti dolaşıyor onu da anlamış değilim.

gorkemburan gorkemburan Anlaşma yapılırken ki verilen TÜM işleri busekartas busekartas tamamlayıp tarafınıza teslim etti mi ?

Madem anlaşmaya göre iş yaptınız neden 1 ay muhabbeti dolaşıyor onu da anlamış değilim.

Kişi ile belirli bir script üzerinde anlaşma sağlamadık Sado Bey.
Ben kişi ile görüşmeye gittiğim zaman bana 1 ay boyunca developerlık hizmeti sağladığını belirtti.
Yani fiyatlandırma 1 ay boyunca olacak tüm işler üzerinden yapıldı.

BEN BİTİRMEM GEREKEN BANA BAŞTA SÖYLEMİŞ OLDUĞUNUZ HERŞEYİ YAPTIM PED SİSTEMİ DIŞINDA ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM PED SİSTEMİ DIŞINDA. 2 GÜN ÖNCE KONUŞULAN İŞLERİ YAPTIMMI YAPTIM BEN ONUNLA İLGİLENİRİM.

YA GERÇEKTEN ORTALIK 56 OLDU ARKADAŞLARA DA BELİRTTİM BEN DAHA FAZLA BU KONUYA CEVAP VERMİYORUM KENDİLERİNE ETTİKLERİ HAKARETTEN GEREKLİ İŞLEMLERİ UYGULUYCAM ZATEN BURDA İSTEDİKLERİ GİBİ DEVAM EDEBİLİRLER. BENİM ALNIM AK BAŞTA ANLAŞILAN TÜM İŞLERİ HALLETTİM Mİ HALLETTİM BENİM İÇİN BİTMİŞTİR HAKLILARSA SİZE GÖRE BİRŞEY DİYEMEM KENDİME GÖRE DE BEN HAKLIYIM. 400 TL YE KÖPEK ARIYORLAR ÇÜNKÜ :d TEŞEKKÜRLER İLGİNİZ İÇİN SADO BEY İYİ GÜNLER DİLERİM.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!