Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber TokoVOIP Kurulumu

Arkadaşlar bunları harfiyen yerine getirmeme rağmen ne kadar uzaklaşırsak uzaklaşalım birbirimizle yinede konuşabiliyoruz nasıl çözebilirim bu sıkıntıyı ?

Son düzenleme:
Teamspeakte sürekli error veriyor bende neden kaynaklı olabilir

Yalnız Ben tokoVoIP Scriptini Düzgün Ayarlıyorum . Waiting Room ve InGame Room Okey sıkıntı yok onlarda benim sıkıntı ems ve egm telsiz odaları açılmıyor onları nasıl halledicem ?

Yalnız Ben tokoVoIP Scriptini Düzgün Ayarlıyorum . Waiting Room ve InGame Room Okey sıkıntı yok onlarda benim sıkıntı ems ve egm telsiz odaları açılmıyor onları nasıl halledicem ?
Ana kanalının altına "Sub chanel" açman lazım mesela
Ana kanal: XXRP
Ana kanala sağ tıklayıp "Create sub chanel"a tıklayın ve scriptte ayarladığın ismi gir mesela polis odası ismini polis yap ve odayı kur bu kadar herkes ana kanalda beklemesi gerekiyor.
NOT: Polis,ems gibi telsiz kullananlarda dahil.

Ana kanalının altına "Sub chanel" açman lazım mesela
Ana kanal: XXRP
Ana kanala sağ tıklayıp "Create sub chanel"a tıklayın ve scriptte ayarladığın ismi gir mesela polis odası ismini polis yap ve odayı kur bu kadar herkes ana kanalda beklemesi gerekiyor.
NOT: Polis,ems gibi telsiz kullananlarda dahil.

Çok Teşekkür Ederim :)

Herkese iyi oyunlar, 3D ses olarak bilinen TokoVOIP sisteminin nasıl kurulacağını size en sade ve anlaşılır şekilde anlatacağım.
Bu sistemle birlikte gcphone ve polislerin emslerin radyo (telsiz) sistemleri değişecek ve her şey daha gerçekçi hale gelecektir.

tokovoip scriptini fivem serverinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.
tokovoip scriptini teamspeakinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.
tokovoip scriptini teamspeak serverinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.

Tokovoip bildiğiniz üzere teamspeak üzerine kurulu bir sistemdir bu sistemi kullanmak için öncelikle bir teamspeak sunucusuna ihtiyacınız olduğunu belirtmeliyim.
Herhangi bir şekilde referans verdiğim bir firma yok fakat lokalinize crack teamspeakserver kurmanızı önermem bunun yerine belli başlı firmalardan satın almanız daha iyi ve sağlıklı olacaktır bundan emin olabilirsiniz. Sahte keyler tokovoip için sıkıntı çıkarabiliyor kısacası.
Teamspeak sunucunuzda 2 tane oda olması yeterli, birisi oyun içi diğeri de bekleme odası lobby tarzında oluşturulabilir.

Gerekli işlemleri sağladıktan sonra aşağıdaki şekilde yapılandırmaları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Öncelikle klasörden çıkardığınız tokovoip scriptini kendinize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

c_config.lua için yapılandırmalarımızı gerçekleştirelim;

Kod:
TokoVoipConfig = {
    refreshRate = 100, -- Kaç saniyede bir data yenilenmesi yapılsın
    networkRefreshRate = 2000, -- Lokal pedlerin yenilenme süreleri
    playerListRefreshRate = 5000, -- Aktif oyuncu listesinin güncellenme süresi
    minVersion = "1.2.4", -- Minimum teamspeak versiyonu kaç olsun

distance = {
        15, -- Normal Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
        5, -- Kısık Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
        40, -- Bağırma Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
    },
    headingType = 0, -- oynamanıza gerek yok
    radioKey = Keys["CAPS"], -- Telefon ve polis telsizlerinin konuşma tuşu
    keySwitchChannels = Keys["Z"], -- Ses modlarının değişim tuşu (kısık, normal, bağırma)
    keySwitchChannelsSecondary = Keys["LEFTSHIFT"], -- Oyun içi lobbyden ayrılma
    keyProximity = Keys["Z"], -- Ses modlarının değişim tuşu (kısık, normal, bağırma)

plugin_data = {
        TSChannel = "SERVER_1", -- Sunucudaki konuşma kanalınız
        TSPassword = "Toko_pass", -- Kanal şifresi (ts, şifresi)
        TSChannelWait = "TokoVOIP Server Waiting Room IPS DESC", --Bekleme odası

TSServer = "ts.rmog.us", --ts server giriş yapılırkenki ip adresi veya domaini
        TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support",
        TSDownload = "http://forums.rmog.us", --forumunuz olabilir
        TSChannelWhitelist = {
            "Support 1",
            "Support 2",
        },

-- Teamspeak kontrolleri
        local_click_on = true,
        local_click_off = true,
        remote_click_on = false,
        remote_click_off = true,
        enableStereoAudio = true,

localName = "",
        localNamePrefix = "[" .. GetPlayerServerId(PlayerId()) .. "] ",
    }
};

AddEventHandler("onClientResourceStart", function(resource)
    if (resource == GetCurrentResourceName()) then
        Citizen.CreateThread(function()
            TokoVoipConfig.plugin_data.localName = escape(GetPlayerName(PlayerId()));
        end);
        TriggerEvent("initializeVoip");
    end
end)

Konumuzun tamamı bundan ibarettir kurulumları ücretli yaptırmanıza gerek yok her şeyi açıkca belirttim.
Uğraşmak istemiyorum ve ücretli bana kurar mısın derseniz discord:
hope#1345

iletişiminiz ne ben uğraşmak istemiyorum direk siz kurun

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla script teamspeak'in son versiyonuyla çalışmıyor.Güncellendiyse bilemem

Yapamayan arkadaşlar bana discord üzerinden ulaşabilirler, müsait olduğum zamanlarda tokovoip kurabilir ya da eş zamanlı olarak göstererek nasıl yapıcağınızı anlatabilirim.
Discord adresim; Garou#0190

Herkese iyi oyunlar, 3D ses olarak bilinen TokoVOIP sisteminin nasıl kurulacağını size en sade ve anlaşılır şekilde anlatacağım.
Bu sistemle birlikte gcphone ve polislerin emslerin radyo (telsiz) sistemleri değişecek ve her şey daha gerçekçi hale gelecektir.

tokovoip scriptini fivem serverinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.
tokovoip scriptini teamspeakinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.
tokovoip scriptini teamspeak serverinize kurmak üzerine indirebilirsiniz.

Tokovoip bildiğiniz üzere teamspeak üzerine kurulu bir sistemdir bu sistemi kullanmak için öncelikle bir teamspeak sunucusuna ihtiyacınız olduğunu belirtmeliyim.
Herhangi bir şekilde referans verdiğim bir firma yok fakat lokalinize crack teamspeakserver kurmanızı önermem bunun yerine belli başlı firmalardan satın almanız daha iyi ve sağlıklı olacaktır bundan emin olabilirsiniz. Sahte keyler tokovoip için sıkıntı çıkarabiliyor kısacası.
Teamspeak sunucunuzda 2 tane oda olması yeterli, birisi oyun içi diğeri de bekleme odası lobby tarzında oluşturulabilir.

Gerekli işlemleri sağladıktan sonra aşağıdaki şekilde yapılandırmaları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Öncelikle klasörden çıkardığınız tokovoip scriptini kendinize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

c_config.lua için yapılandırmalarımızı gerçekleştirelim;

Kod:
TokoVoipConfig = {
    refreshRate = 100, -- Kaç saniyede bir data yenilenmesi yapılsın
    networkRefreshRate = 2000, -- Lokal pedlerin yenilenme süreleri
    playerListRefreshRate = 5000, -- Aktif oyuncu listesinin güncellenme süresi
    minVersion = "1.2.4", -- Minimum teamspeak versiyonu kaç olsun

distance = {
        15, -- Normal Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
        5, -- Kısık Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
        40, -- Bağırma Konuşmanın Uzaklık Seviyesi (metre cinsinden)
    },
    headingType = 0, -- oynamanıza gerek yok
    radioKey = Keys["CAPS"], -- Telefon ve polis telsizlerinin konuşma tuşu
    keySwitchChannels = Keys["Z"], -- Ses modlarının değişim tuşu (kısık, normal, bağırma)
    keySwitchChannelsSecondary = Keys["LEFTSHIFT"], -- Oyun içi lobbyden ayrılma
    keyProximity = Keys["Z"], -- Ses modlarının değişim tuşu (kısık, normal, bağırma)

plugin_data = {
        TSChannel = "SERVER_1", -- Sunucudaki konuşma kanalınız
        TSPassword = "Toko_pass", -- Kanal şifresi (ts, şifresi)
        TSChannelWait = "TokoVOIP Server Waiting Room IPS DESC", --Bekleme odası

TSServer = "ts.rmog.us", --ts server giriş yapılırkenki ip adresi veya domaini
        TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support",
        TSDownload = "http://forums.rmog.us", --forumunuz olabilir
        TSChannelWhitelist = {
            "Support 1",
            "Support 2",
        },

-- Teamspeak kontrolleri
        local_click_on = true,
        local_click_off = true,
        remote_click_on = false,
        remote_click_off = true,
        enableStereoAudio = true,

localName = "",
        localNamePrefix = "[" .. GetPlayerServerId(PlayerId()) .. "] ",
    }
};

AddEventHandler("onClientResourceStart", function(resource)
    if (resource == GetCurrentResourceName()) then
        Citizen.CreateThread(function()
            TokoVoipConfig.plugin_data.localName = escape(GetPlayerName(PlayerId()));
        end);
        TriggerEvent("initializeVoip");
    end
end)

Konumuzun tamamı bundan ibarettir kurulumları ücretli yaptırmanıza gerek yok her şeyi açıkca belirttim.
Uğraşmak istemiyorum ve ücretli bana kurar mısın derseniz discord:
hope#1345

Dediklerinizin Hepsini uyguladım fakat sanırımı beceremedim yani c_config ayarlarını yaptım ama oyuna girip teamspeak sunucusuna girince server odasına atmıyor onun dışında telsizlerde çalışmıyor discordunuzuda sanırım arkadaşlık için kapatmışsınız

Dediklerinizin Hepsini uyguladım fakat sanırımı beceremedim yani c_config ayarlarını yaptım ama oyuna girip teamspeak sunucusuna girince server odasına atmıyor onun dışında telsizlerde çalışmıyor discordunuzuda sanırım arkadaşlık için kapatmışsınız
Telsiz için ayrı script gerekli c_configin ayarını tam olarak yapamamışsınız. Ücretsiz bir şekilde LquenS#5943 yardım edebilirim.

elinde ts3 1.2.5 linki olan varmıdır acaba ?

test amaçlı bi makinede server kurdum denedim ancak olmadı ts3 local server üzerinden çalıştıramıyor muyuz acaba? her şey doğru gibi görünüyor ama tsye bağlanınca bağlandığını kabul etmiyor.

Bagirma normal ve fısıldama tuşunu ayarlıyorum ama tuşa basmama rağmen tepki vermiyor sebebi nedir ?

Yeni Versiyonu Çıktı Kurulumunu Anlatırsanız Sevinirim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!