Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Çözüldü Araba Datasını Kaydetmiyor

BortuNamikaze

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar araba alınca garaja koyamıyoruz kaydetmiyor valede de gözükmüyor datadan mı kaynaklı yoksa scriptmi hatalı anlamadım yardım edecek varsa

Ulaşmak İçin
Discord:Fe4arles#6246

Büyük ihtimalle SCden kaynaklı bir problem datadan çekmeme sorunu gibi gözüküyor anlattığın olay.Yerine başka bir garaj SC dene eğer aynı sorunu yaşarsan discorddan benimle iletişime geç

Büyük ihtimalle SCden kaynaklı bir problem datadan çekmeme sorunu gibi gözüküyor anlattığın olay.Yerine başka bir garaj SC dene eğer aynı sorunu yaşarsan discorddan benimle iletişime geç
tamamdır deniyeceğim

Bu gibi sorunlarla çok ugrastim hatta bazen komple garaj ve galeri scriptini düzenledim.
Mantik olarak ana hatlariyla anlatayim belki nerede sorun oldugunu çözersin ya da kullandigin garaj ve galeri scriptini söylersen daha da yardimci olabilirim.
Galeriden araba aldiginda genellikle owned_vehicles a data yi yazdiriyor, ve owned_vehicles içerisinde props ve state column leri oluyor.
Garaj scripti genellikle server.lua da ( SELECT props, state FROM owned_vehicles where plate=@plate ) kullanarak arabanin plakasini kullanarak aracin görünümünü (props) ve durumunu (state) alip ya kendi database ine kayit ediyor ya da location gibi bir satir var ise oraya hangi garajda oldugunu yazdiriyor.
Simdi eger ki bir araci garaja koyamiyorsan o zaman birkaç sey yanlis olabilir.
Misal, galeriden aldigin araba senin üzerine kayit olmamis olabilir. Bunu owned_vehicles veya nereye yazdiriyorsa oradan kontrol edebilirsin.
Eger araba senin üzerine kayitliysa o zaman garaja gittiginde kayit etmek için hangi satir veya tabloyu kullaniyorsa onu okutmamis olabilirsin.
Eger okutmussan o zaman araci bulamiyor olabilir, bu durumda server.lua scriptinden hangi table a baktigini kontrol et ( owned_vehicle mi veya baska bir table mi).

F8 e veya CMD ye bakarak hata aliyormusun, bunu da kontrol edebilirsin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!