Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Anlık Olarak Güncellenebilen LAUNCHER!!!

--Yeni güncelleme 26.08.2019 v1.0.0.8--
Artık launcher çoklu dil desteğine sahip. EN ve TR olarak admin panelden dil seçeneğini belirleyebilirsiniz.
2288
İşin güzel yanı istediğiniz zaman launcher'ın dilini değiştrebilirsiniz ve bunun için oyuncuların launcher'ı kapatmasına dahi gerek yok. :) Her şey uzaktan admin panel üzerinden yapılıyor.
2289

Dosyaları inmesi ve bazı hataların önüne geçmek için GTA5,FiveM ve steam lokasyonu seçme zorunluluğu getirilmiştir. Launcher ilk açldığında bu bilgilerin seçilmesi zorunludur. Seçili olmadığı durumda ise launcher çalışmayacaktır.
Hile kontrol sistemi optimize edildi. Ram ve cpu kullanımı azaltıldı.
Çok yakın bir zamanda FxController ile aralarında api kullanarak bağlantı sağlayıp launcher whitelist sistemini hayat geçirmeyi planlıyorum. Bu tam olarak ip bilginize sahip kişilerin launcher açık olmadan hiç bir şekilde sunucuya girişini onaylamayan bir yapı. Launcher açık değilse sunucunuza giriş yapılamayacak. Ayrıca launcher'ın askıya alınması engellenmiştir. Bu işlem yapıldığında launcher işlevsiz ve hileleri engelleyemez hale gelmektedir. Halihazırda hile engelleyen launcher kullanıyorsanız deneyebilirsiniz.
Başlata kaynak izleyici yazın genel bakış sekmesinden launcher'ı bulun sağ tıklayın ve işlemi askıya al diyin. İşlem askıya alındığında oyuncu engellediğiniz tüm hileleri kullanabilri hale gelecektir.

2290

DF
--Yeni Güncelleme 27.08.20219 v1.0.0.9--
Artık sunucunuza Launcher olmadan giriş imkansız hale getirildi.
Ekli dosyayı görüntüle 2332
Oyuncu hile kullanmak için launcher'ı kapattığında oturumu otomatik olarak kapatılıyordu. Oyuna direk ip bilgisini bilerek giriş yapılabildiği için hile kullanmak isteyen kişi launcher olmadan giriş yapabiliyordu. Yeni sürüm ile artık launcher'ı satın alan kişilere yeni bir script gönderiyorum. Bu scripti sunucularına ekleyip server.cfg üzerinde çalıştırmaları gerekiyor. Çalışan script server side olduğu ve sadece oyuncu login requesti gönderdiği zaman çalıştığı için sunucu optimizasyonuna bir zarar vermemektedir. Tabii ki 128 kişilik bir sunucuda henüz testini gerçekleştiremedim ancak 32 kişilik sunucuda sıkıntısız çalışıyor. Scriptin düzgün çalışabilmesi için "connectqueue" scripti hali hazırda sunucunuzda ekli olmalı. Onun dışında kendi oluşturduğum script ile launcher'ın açık olup olmadığını sorgulayabiliyoruz. Şu an için hala test aşamasında. Anlık çok fazla yüklenmeler için dediğim gibi testini henüz gerçekleştiremedim. Ayrıca bu konu çok allak bullak oldu. İlerleyen günlerde konuyu temiz bir şekilde düzenleyeceğim.
:D

DF
Beni tercih ettikleri için MarmaraRP'ye teşekkürler.​

Marmara RP'ye özel tasarım çalışıldı.
İstekleri doğrultusunda güncellemeler yapıldı.
Hile engelleme sistemine yeni tespit edilenler otomatik olarak eklendi.

Optimizasyonda iyileştirilmeler yapıldı. Tersine mühendislik için launcher şifrelendi.

Referans sunucular konuya eklendi.

DF
Son düzenleme:
Beni tercih ettikleri için MaziRP'ye teşekkürler.​

• MaziRP'ye özel tasarım çalışıldı.
  • İstekleri doğrultusunda güncellemeler yapıldı.
PiGixRE1RICcFjqTpmwGTw.png

Not : Tüm launcher exeleri tersine mühendisliği önlemek için şifrelenmiş şekilde gönderilmektedir.

DF
Bizzat kendim denedim, beta kullanıcısı olmama olanak gösterdi kadir hocamız. Gerçektende çok güzel çalışan çok güzel düşünülmüş bir sistem. Başarılar..

DF
Satışlar devam etmektedir.
Sunucuya Özel Tasarımlar Yapılmaktadır.
-- Referans Sunucular --
MAZİRP
PiGixRE1RICcFjqTpmwGTw.png

[VIETNAM] UtopiaJAD Roleplay

Marmara RP
Ekli dosyayı görüntüle 2729

Ayrıca güvenlik açısından LAUNCHER ve STEAM açık olmadan sunucuya giriş sağlayamazsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 2332
Oyuncu hile kullanmak için launcher'ı kapattığında oturumu otomatik olarak kapatılıyordu. Oyuna direk ip bilgisini bilerek giriş yapılabildiği için hile kullanmak isteyen kişi launcher olmadan giriş yapabiliyordu. Yeni sürüm ile artık launcher'ı satın alan kişilere yeni bir script gönderiyorum. Bu scripti sunucularına ekleyip server.cfg üzerinde çalıştırmaları gerekiyor. Çalışan script server side olduğu ve sadece oyuncu login requesti gönderdiği zaman çalıştığı için sunucu optimizasyonuna bir zarar vermemektedir.

Tüm testleri tamamlandı ve Launcher White list sistemi aktif edildi!

Launcherımız aynı zamanda çoklu dil özelliğine sahiptir,Diller arasından TR veya EN'i seçebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 2287

İşin güzel yanı istediğiniz zaman launcher'ın dilini değiştrebilirsiniz ve bunun için oyuncuların launcher'ı kapatmasına dahi gerek yok. :) Her şey uzaktan admin panel üzerinden yapılıyor.

Dosyaları inmesi ve bazı hataların önüne geçmek için GTA5,FiveM ve steam lokasyonu seçme zorunluluğu getirilmiştir. Launcher ilk açıldığında bu bilgilerin seçilmesi zorunludur. Seçili olmadığı durumda ise launcher çalışmayacaktır.
Hile kontrol sistemi optimizedir ve cpu,ram harcaması düşüktür.
Çok yakın bir zamanda FxController ile aralarında api kullanarak bağlantı sağlayıp launcher whitelist sistemini hayat geçirmeyi planlıyorum. Bu tam olarak ip bilginize sahip kişilerin launcher açık olmadan hiç bir şekilde sunucuya girişini onaylamayan bir yapı. Launcher açık değilse sunucunuza giriş yapılamayacak. Ayrıca launcher'ın askıya alınması engellenmiştir. Bu işlem yapıldığında launcher işlevsiz ve hileleri engelleyemez hale gelmektedir. Halihazırda hile engelleyen launcher kullanıyorsanız deneyebilirsiniz.
Başlata kaynak izleyici yazın genel bakış sekmesinden launcher'ı bulun sağ tıklayın ve işlemi askıya al diyin. İşlem askıya alındığında oyuncu engellediğiniz tüm hileleri kullanılabilir hale gelecektir.

Ek olarak launcher'ı kullanan kişilere istediğiniz dosyayı istediğiniz konuma indirtebileceksiniz. Yapmanız gereken indirilmesini istediğiniz dosyanın hangi konuma inmesi gerektiğini yazmanız. (Fivem folder'ı altına bir konuma indirme işlemi yapar.) Daha sonra indirmesini istediğiniz dosyayı seçin veya "Buraya Sürükleyin" yazısı üzerine sürükleyin. Sistem otomatik olarak her sunucu için ayrı dosya barındırır. Yani y sunucusu da sizinle aynı dosyayı yüklediğinde bu dosyalar kesinlikle karışmaz. Launcher açılırken otomatik olarak dosyaları kontrol eder ve dosyaları yeniden indirir. Sil butonuna tıkladığınızda oyuncularınız o dosyaları artık indirmez ancak daha önceden indirmişse o dosyaları oyuncunun bilgisayarından silmez.
Launcher optimize edilmiştir ve boyutu 27 KB'tır.

Ekli dosyayı görüntüle 2182
Hile engellemesi için ilk temelleri atıldı. Sisteme yüklediğiniz hile programları kişinin bilgisayarında yer alıyorsa ve aktifse sisteme yakalanıyor. FiveM ve program otomatik bir şekilde kapatılıyor. FiveM launcher açıkken görev yöneticisine erişimi kestim. tasklist üzerinden launcher crashlenirse FiveM bağlantısı kesilmiyor ve kişiler hile yapmaya devam edebiliyor. Ama isterseniz bu engeli panel üzerinden kaldırabilirsiniz. Sizlere önerim cmd.exe ve Taskmgr.exe (Görev Yöneticisi) bunları da engelli uygulamalar listesine eklemeniz. Panel tarafı aşağıdaki gibi görünmektedir. Dosyaları sürükle bırak ile yükleme işlemini yapabiliyorsunuz. Yükleme tamamlandıktan sonra sistem otomatik bir hash üretiyor ve db tarafına kayıt işlemini yapıyor. Eklediğiniz bir programı daha sonra kendiniz kara listeden silebiliyorsunuz. Buraya yüklediğiniz dosyalar anlık olarak launcher tarafında güncellenmektedir. (Sunucu durumuna göre biraz zaman alabilir) Hile ile elde ettiğiniz tüm .exe dosyalarını yüklemeniz gerekmektedir.
Video

Ekli dosyayı görüntüle 2149
Launcher'ı güncellenebilir yaptık, nedeni ise Hile koruması vb için yaptığım güncellemeleri oyuncuların el ile indirmesi zor olurdu,ayrıca sizin için de sıkıntı çıkartabilirdi.Artık launcher açıldığında oyuncuların karşısına GÜNCEL SÜRÜMÜ İNDİR butonu çıkmakta.ve launcher'ınıza artık external link ekleyebiliyorsunuz, böylelikle duyuru kısmına tıklayan oyuncular'ın bilgisayarında otomatik olarak tarayıcı açılıyor ve istediğiniz linke gönderiliyorlar.Launcher'ın cache bölümü 30 saniyede bir yenilenir.Yani bir duyuru eklediğinizde oyuncularınız bunu 30 saniye içinde görür.
Ayrıca hile ile mücadele etmek için sunucularınızda kullanılan hilelerin videolarını özelden bana atabilirseniz sevinirim :)
Launcher güncellemesi geldiğinde görünüm bu şekilde olacaktır.
Ekli dosyayı görüntüle 2019

Yönetici paneline eklenen bir bölüm:

Ekli dosyayı görüntüle 2017

--Güncelleme v.0.04 Tarih 10.08.2019--
Launcher başlığı uzaktan düzenlenebilir, ikonu değiştirilebilir,ve ikon için yöneticiler link ekleyebilir.Ayrıca aktif oyuncu sayısını görebilir ve online kişiler arasında hızlı arama yapabilirsiniz.

Launcher değişiklikleri

Launcher otomatik üretiliyor.Yapmanız gereken tek şey "Launcher'ı İndir" butonuna tıklamak ve YENİ launcher'ın inmesini beklemektir.İsterseniz bu launcher'ı link kısaltarak oyuncularanıza iletebilirsiniz.Sunucunuza ÖZEL link otomatik oluştuğunda "Hızlı Kopyalama" butonu ile link istediğiniz kişi ile istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.Discord bölümünde davet linki var.Discord resmine tıklayan oyuncular otomatik olarak discord sunucunuza yönlendirilecek.

Nedir bu launcher : https://www.fivemturk.com/threads/site-uezerinden-yoenetilen-launcher.1720/

Tamamen üyeliğiniz ile yönetebildiğiniz bir sistem. Şu an aylık 80 TL ücret ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

Şu an kullanılabilen sistemleri aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Gelmesi planlanan içerikler.

• Sürekli değişen arka plan(Loading screenlerdeki gibi kendiniz seçebileceksiniz.)​
  • Launcher üzerinden launcher'ı açık diğer kişileri görüp sohbet.(Bu konuyu yapıp yapmama konusunda hala düşünüyorum. Yapmayı planladığımda üyelik sistemi gerekecek)​
  • Launcher üzerinde bulunan bileşenlerin(buton,resim,video arka plan vs.) panel üzerinden renklerinin değiştirilmesi.​

İletişim için DC adresi : Kadir#2797​
bana discorddan ulaşabilir misin
PuFGGs#2019

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!