Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tanıtım [ak4y] Envanter (QB-Inventory)

ugurakay

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar,

Açmayı düşündüğüm sunucum için bugün 1, 2 saat önce envanter düzenlemesine başladım, geliştirmek adına tasarım veya kodlama konusu fark etmeksizin fikirlerinize ve önerilerinize açığım.

+ olarak; Envanter bittikten sonra paylaşma düşüncem var, fikirleriniz bu yüzden benim için daha önemli, şu ana kadar js tarafındaki bir çok hatasını fixledim, asla dupe yapılamaz hale getirdim(progressbar aktifken envanter kapatma, item sürükleyince envanter kapatma gibi saçma methodlar değil) dupe denerseniz engelleniyor ve direkt loglara düşüyor.

DC: ak4y#6357

72308

-------------------------------------------------------------------------

Kullanılabilir item tutulduğunda da bu şekilde gözüküyor
72309

- Envantere hem kendinizin, hem karşı tarafın parasını görebileceğiniz bir alan ekledim.
- "/paraçal" komutuna gerek kalmadan envanterden para çalma fonksiyonu ekledim.

Not:
Videoda tek olduğum için kendi karakterimi soyabilecek şekilde envanteri ayarladım, paramın envanterde sol bölümde azalmamasının sebebi bu.
- Envantere hem kendinizin, hem karşı tarafın parasını görebileceğiniz bir alan ekledim.
- "/paraçal" komutuna gerek kalmadan envanterden para çalma fonksiyonu ekledim.

Not:
Videoda tek olduğum için kendi karakterimi soyabilecek şekilde envanteri ayarladım, paramın envanterde sol bölümde azalmamasının sebebi bu.

- Para soygununda görüntü bug'ını engelleme amaçlı karşı tarafın üstündeki paradan fazla değer girmenizi engelledim.
- Silahlara sağ tık ile açılan contextmenu ve içine eklentiler butonu ekledim.

Son düzenleme:
CSS üzerinde irite eden bir şey var ama ne olduğunu çözemedim. Hani bir şeyler eksik yanlış ama ne :D ? YA simetri ile alakalı problem var en sağ ile en sol arasında farktan dolayı, ya araya karakter görünümü girdiğinden ötürü, ada envanterin altında sayfa sayısından kaynaklı hani bir şeyler var ama onun dışında fonksiyon olarak başarılı duruyor.

CSS üzerinde irite eden bir şey var ama ne olduğunu çözemedim. Hani bir şeyler eksik yanlış ama ne :D ? YA simetri ile alakalı problem var en sağ ile en sol arasında farktan dolayı, ya araya karakter görünümü girdiğinden ötürü, ada envanterin altında sayfa sayısından kaynaklı hani bir şeyler var ama onun dışında fonksiyon olarak başarılı duruyor.
İlkte bana da bir şeyler yanlışmış gibi geliyodu da gözüm alıştı sanırım artık :D yine de orantısızlıklar olduğunun farkındayım onları halledicem thx
72256

Son düzenleme:
aşağıdaki statslara güzel bi css olursa daha iyi olur ve sayı kısmıda fazla büyük gibi

dupe olayı için idalı konuşmamak lazım onun dışında gayet hoş olmuş +rep

Merhabalar,

Açmayı düşündüğüm sunucum için bugün 1, 2 saat önce envanter düzenlemesine başladım, geliştirmek adına tasarım veya kodlama konusu fark etmeksizin fikirlerinize ve önerilerinize açığım.

+ olarak; Envanter bittikten sonra paylaşma düşüncem var, fikirleriniz bu yüzden benim için daha önemli, şu ana kadar js tarafındaki bir çok hatasını fixledim, asla dupe yapılamaz hale getirdim dupe denerseniz engelleniyor ve direkt loglara düşüyor.

Anlamlandıramazsanız; Aşağıdaki kutucuklara yeni başladım orada karakterin güç, kondisyon, sürüş vb. skilleri yer alacak.

Ekli dosyayı görüntüle 72254

Kullanılabilir item tutulduğunda da bu şekilde gözüküyor
Ekli dosyayı görüntüle 72255

Discorddun varmı ?

ananı 2019 da buraya geldiğimde full sen vardın duygulandım bıraktmıştın hterhalde sei çok sekiden görüorufm çok iyiyidin sürekli paylaşımlar yapıyordun. +rep

ters geldi bana :D karakter sağda olması gerek gibime geldi şimdi bak xd
+rep eline sağlık

Tüm yorumlar için teşekkürler.

aşağıdaki statslara güzel bi css olursa daha iyi olur ve sayı kısmıda fazla büyük gibi
Konuda dediğim gibi fotoğraftaki hali sadece temel güzel bir tasarım yapacağım bittiğinde atarım tekrar.

Discorddun varmı ?
ak4y#6395

dupe olayı için idalı konuşmamak lazım onun dışında gayet hoş olmuş +rep
Dupe yapabileceğini düşünüyorsan sunucu açıp ip verebilirim istediğin kadar adam sokup deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Gayet güzel elinize sağlık fakat envanter köşeli olduğu için biraz kaba kaçıyor gibi köşeler vs smooth olursa daha iyi olur diye düşünüyorum başarılar.

Tüm yorumlar için teşekkürler.

Konuda dediğim gibi fotoğraftaki hali sadece temel güzel bir tasarım yapacağım bittiğinde atarım tekrar.

Lynx#6395

Dupe yapabileceğini düşünüyorsan sunucu açıp ip verebilirim istediğin kadar adam sokup deneyebilirsin.
Müsait olduğun bir zaman bir test sunucusu aç da test edelim. Ama lütfen vrrp gibi her item kullanımında envanteri kapatıp oyuncuları tilt etmede ciden bi işe yaramıyor bu güne kadar dupe fix diyen her sunucuya gitim sırf meraktan mert baranin sunucusu( abi bu arada mikaya qb de dupe oluyor dedim adam bana envanter de ver yok dedi olamaz dedi ver olamayan envanterde dupe olmaz kanka dedi inatlastik az adam bana aAr çekti benmi dev im senmi diye o gundur konusmuyoruz ama vallaha oluyo),qrp( dogudan abi bak senin adas geldi herşeyi sana soyledi bizden öğrenip ama vallaha daha kötü yapmisin),vrrp,borp,red( abi qy ne hoş oynuyoz dupe fix dediniz wipe atınız sunucu 5 cekiyo allah seni alsin ),hxrp (viper vallaha fix degil),nt bu işlerden en başarılısı nt bulabildiğim sadece 2 yol var onun dışında diğerleri dupe fix aticam diye oyuncuyu yordular.

Son düzenleme:
Müsait olduğun bir zaman bir test sunucusu aç da test edelim. Ama lütfen vrrp gibi her item kullanımında envanteri kapatıp oyuncuları tilt etmede ciden bi işe yaramıyor bu güne kadar dupe fix diyen her sunucuya gitim sırf meraktan mert baranin sunucusu( abi bu arada mikaya qb de dupe oluyor dedim adam bana envanter de ver yok dedi olamaz dedi ver olamayan envanterde dupe olmaz kanka dedi inatlastik az adam bana aAr çekti benmi dev im senmi diye o gundur konusmuyoruz ama vallaha oluyo),qrp( dogudan abi bak senin adas geldi herşeyi sana soyledi bizden öğrenip ama vallaha daha kötü yapmisin),vrrp,borp,red( abi qy ne hoş oynuyoz dupe fix dediniz wipe atınız sunucu 5 cekiyo allah seni alsin ),hxrp (viper vallaha fix degil),nt bu işlerden en başarılısı nt bulabildiğim sadece 2 yol var onun dışında diğerleri dupe fix aticam diye oyuncuyu yordular.

İtem kullanımında envanter kapanmıyor, istediğin gibi deneyebilirsin.
Lynx#6395

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!