Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

64 kişilik sunucu için ne kadar bütçe ayrılmalı ?

doruklkn

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle herkese iyi günler. Fivem'de sunucu kurma işine kalkıştığımdan beri aklımı kurcalayan bir soru var. Gerekli araştırmaları da yaptım ancak tam anlamıyla bir fikir edinemedim. Bunu tecrübesi olan kişilere sormak istedim. 64 kişilik bir sunucu kurmak istiyorum. 64 kişilik bir sunucu için ortalama olarak aylık ne kadar bir bütçe ayırmam gerekir ?

Ortalama bir 300-350 TL Gözden çıkarmalısınız gibime geliyor , 100-120TL Makine ve Teamspeak (Yanında TS veren firmalar var) , 100-150 TL Developer tutsanız , 60-70 TL'de Argentum Key alırsınız , paketide forumlardan çekersiniz en düşük maaliyete bu şekilde getirebilceğinizi düşünüyorum tabi belki dahada yüksek tutabilir yada dahada az bu tamamen sizin seçiceğiniz hosting firması ve tutucağınız developerın ücretine kalıyor.
Umarım Yardımcı olabilmişimdir. ?

Ortalama bir 300-350 TL Gözden çıkarmalısınız gibime geliyor , 100-120TL Makine ve Teamspeak (Yanında TS veren firmalar var) , 100-150 TL Developer tutsanız , 60-70 TL'de Argentum Key alırsınız , paketide forumlardan çekersiniz en düşük maaliyete bu şekilde getirebilceğinizi düşünüyorum tabi belki dahada yüksek tutabilir yada dahada az bu tamamen sizin seçiceğiniz hosting firması ve tutucağınız developerın ücretine kalıyor.
400 tl civarı bir miktarı zaten gözden çıkardım. Developer olarak gönüllü insanlarla kuruyoruz sunucuyu zaten. "Server Kurma" gibi sitelere baktığım zaman sanal makine fiyatlarının çok daha pahalı olduğunu gördüm. Sizce gerçekten 64 kişiyi kaldırabilecek bir makine 100-120 tl'ye bulunabilir mi ?

Developer'a para vermeniz gerektiğini düşünmüyorum. Forumda ücretsiz yardım eden bir sürü arkadaş var. Sunucu ise 200 300 TL sağlam sunucular bulabilirsiniz.

Developer'a para vermeniz gerektiğini düşünmüyorum. Forumda ücretsiz yardım eden bir sürü arkadaş var. Sunucu ise 200 300 TL sağlam sunucular bulabilirsiniz.
Bu 200-300 tl dediğiniz makineler 64 kişiyi kaldırabilecek makineler mi ?

Bulabilirsiniz Hocam ben zamanında Ryzen 9 3950x'de 8 Ram 4 CPU ile 60-70 Çektim, makine darlanmaya başlar ama götürür sizi diye tahmin ediyorum.
(120 Tl ödemiştik yanlış hatırlamıyorsam).

Bulabilirsiniz Hocam ben zamanında Ryzen 9 3950x'de 8 Ram 4 CPU ile 60-70 Çektim, makine darlanmaya başlar ama götürür sizi diye tahmin ediyorum.
(120 Tl ödemiştik yanlış hatırlamıyorsam).
Vaktinizi ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnternette sunucu kiralama sitelerinde gezinirken fiyatları görünce içim kararmıştı. Sayenizde biraz rahatladım teşekkürler :D

Dostum kusura bakma ama yaptığın öneriler batak diye düşünüyorum.
59367

Fivem'in en düşük keyi 15 Euro sen 60-70'tlye arkadaşa kaçak tanımadığı kişilerden key aldırırsan 2 güne şikayet konusu görürüz bu forumda.
Ayrıca developer tutma konusu zaten saçma.
100 ₺ gibi ücrete ise sanal sunucunu büyük ihtimal fatura bile göndermeyen server alıp sanallaştırıp millete kakalayan bir yerlerden alabilirsin diye düşünüyorum.

Dostum kusura bakma ama yaptığın öneriler batak diye düşünüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 59367

Fivem'in en düşük keyi 15 Euro sen 60-70'tlye arkadaşa kaçak tanımadığı kişilerden key aldırırsan 2 güne şikayet konusu görürüz bu forumda.
Ayrıca developer tutma konusu zaten saçma.
100 ₺ gibi ücrete ise sanal sunucunu büyük ihtimal fatura bile göndermeyen server alıp sanallaştırıp millete kakalayan bir yerlerden alabilirsin diye düşünüyorum.
Argentum Key 15 Euro Okey Fakat Bu Patreondan 15 Euro Yatırdıktan Sonra Sana 1 Tane Vermiyorki Ayrıca Developera Ücret Ödiyebilirdi Biriyle Anlaşmış Olmasaydı Ve Ek Olarak 100-150 tl ye 64 Kişi Kaldırabilicek Makina Bulman Zor Değil
Bi Dahada Bilip Bilmeyip Milletin Yorumunu Baltalama.

Argentum Key 15 Euro Okey Fakat Bu Patreondan 15 Euro Yatırdıktan Sonra Sana 1 Tane Vermiyorki Ayrıca Developera Ücret Ödiyebilirdi Biriyle Anlaşmış Olmasaydı Ve Ek Olarak 100-150 tl ye 64 Kişi Kaldırabilicek Makina Bulman Zor Değil
Bi Dahada Bilip Bilmeyip Milletin Yorumunu Baltalama.
aynen öyle kanka sen en iyisisin 100 tlye fatura vermeyen firmadan alısverıs yapıp sıkayet konusu acanları görüyoruz biz 1 ayda bir, bir tane key vermiyor ki diyor olayı anlamamıs yazık .d

aynen öyle kanka sen en iyisisin 100 tlye fatura vermeyen firmadan alısverıs yapıp sıkayet konusu acanları görüyoruz biz 1 ayda bir, bir tane key vermiyor ki diyor olayı anlamamıs yazık .d
Peki senin kafandaki 64 kişilik sunucu hakkında ortalama ayrılması gereken bütçe nedir ?

Peki senin kafandaki 64 kişilik sunucu hakkında ortalama ayrılması gereken bütçe nedir ?
Kankam öncelikle birazcık bilginin olması gerektiğini düşünüyorum Fivem geliştirici kısmında çünkü alem dolandırıcı ve bilgisiz kaynıyor.
Alıcaksan güzel bir yerden sanal sunucunu alıcaksın Datafex'i örnek gösterebilirim. ( Daha önceki müşteri deneyimime dayanararak söylüyorum bunu )
Onun dışında key olayında çok dikkatli davranman gerekiyor yabancı bir kartın var ise direk Patreon üzerinden almanı tavsiye ederim.
Yani bunlar için her ay ortalama key + sanal sunucunun ücretinin gideri 375'ler oluyor ve üstüne birde uygun bir TeamSpeak bulun ancak buda yine güvenilir bir yerden olabilir. Aynı firma içerisinden de alabilirsiniz.

Kankam öncelikle birazcık bilginin olması gerektiğini düşünüyorum Fivem geliştirici kısmında çünkü alem dolandırıcı ve bilgisiz kaynıyor.
Alıcaksan güzel bir yerden sanal sunucunu alıcaksın Datafex'i örnek gösterebilirim. ( Daha önceki müşteri deneyimime dayanararak söylüyorum bunu )
Onun dışında key olayında çok dikkatli davranman gerekiyor yabancı bir kartın var ise direk Patreon üzerinden almanı tavsiye ederim.
Yani bunlar için her ay ortalama key + sanal sunucunun ücretinin gideri 375'ler oluyor ve üstüne birde uygun bir TeamSpeak bulun ancak buda yine güvenilir bir yerden olabilir. Aynı firma içerisinden de alabilirsiniz.
Ben aylık kafadan 400 çıkarmıştım. Şu anda ayırdığım bütçe yeterli olacak o zaman.

eskiye göre düşünseydik 150 tl yeterdi bunu cudex kardesimde iyi bilir :d

150 TL key ücreti , 250 TL makine ücreti desen 50 TL ts bulsan senin işin hal olur zaten deve para vermeyeceksin aylık olarak 400-500 TL’ye kapatırsın 64 kişilik olarak.

Kayizerden sunucu almada başka hiçbir şey önemli değil

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!